Spotify Hikaye Paylaşımı Ekleyeerek Sosyal Medya Kanalına mı Dönüşüyor ?

Hayatımızın neredeyse her yanını kapatan ve yaşadıklarımızı anlık olarak farklı şekil ve platformlarda sosyal medya üzerinden bizi takip eden ve takip etmesini istediğimiz kişiler ile paylaşımlarda bulunarak geçiriyoruz.

 

Reklam

Spotify “Syoryline” Özelliğini Aktif Ediyor

Instagram, Facebook, twitter gibi sosyal medya kanallarında yavaş yavaş yer eden ve kullanıcılar tarafından sıkça kullanılmaya başlanan hikaye paylaşımı ( storyline ) özelliği dünyanın en büyük müzik dinleme platformu olarak kabul edilen Spotify uygulaması içerisinde de aktif hale geleceğe benziyor.

İçerisinde dinlenen müziği paylaşma önerme listeler oluşturma oluşturulan müzik listelerini dinleme gibi sadece müzik ile ilgili kullanıcılarına hizmet veren spotify. Kullanıcı etkileşimini artırmak amacı ile storyline özelliğini ekliyor.

Bu uygulamanın esas amacı Sanatçıların anlık paylaşımlarını storyline ile paylaşması ve bu paylaşımların o sanatçıların spotify üzerinde hareketlenme sağlayarak diğer kullanıcılar ile daha fazla iletişim kurarak uygulama üzerinde ki  hareketliliği artırmak gibi görünüyor.

 

Spotify Sosyal Medya Olur mu ?

muzik-platformu-spotify-sosyal-medya-kanalina-mi-donusuyor-2

Bu uygulamanın aktif hale gelmesi ardından müzik konusu ile başlayan bu hikaye paylaşımı acaba Instagram,Facebook yada Twitter gibi bir sosyal medya platformuna dönüşerek kullanıcıların birbirleri ile direk iletişim kurabildiği birbirlerinin yaptığı soryline yada oluşturdukları listeler gibi paylaşımlarına anlık etkileşimde bulunmaya başlar mı yoksa bu özellik sadece sanat, müzik dünyasına özel olarak kapalı mı kalır sorularını da akıllara getiriyor.

Internet dünyayı küçültüyor ve değişim hızı inanılmaz olduğunu göz önünde bulundurursak olması şaşırtmaz demek çok doğru…

 

Mutlu günler dilerim

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.