Becarrefull pessimist

Mutluluk Emici Nedir ?

Hayatımızda bir çok insan ile sosyalleşiriz. Sosyalleşmek aile dışında yapılan arkadaşlık dostluk ve iş ilişkileri ile paralel ilerler. Bu sosyal ilişkilerin amacı mutlu bir sosyal yaşam içerisinde enerji yenilemek özgüvenli olmak ve yalnız olduğu duygusundan uzak durmaktır ve gereklidir. Bu ilişkiler bağlamında bazı insanlar hayat enerjinizi düşürür. Kendi mutsuzluk duygularını azaltmak için karşılarında ki kişilere mutsuzluk tohumları ekerler. Bunlara mutluluk emiciler adı verilir. Kadın sitesi  kişisel gelişim tavsiyeleri tavsiyeler bölümünde sizlerle ” Mutluluk emen insanlara dikkat ! yazımızı paylaşıyoruz…

 

Mutluluk emiciler nasıl davranır ?

Pesimist insanlara dikkat
mutluluk-emicilere-dikkat-2

Mutlaka hayatınızın bir döneminde bu insanlarla karşılaşmışsınızdır. Genel tavırları şu şekildedir.

  • Mutsuz olmak için hep bir bahaneleri vardır.
  • İçinde bulundukları durumdan dolayı her zaman başka birileri sorumludur.
  • Her an olumsuz bir durum yaşaralar , en mutlu anda bile bir aksilik ile yüzleşirler,
  • Aslında çok iyi niyetli olduklarını fakat etrafında ki kişilerin iyi olmadığından yakınır.
  • Olayların hep olumsuz taraflarını göz önünde tutarlar
  • İyi olasılıklara bile her zaman olumsuz yönden bakar ve kötülük yada kötü sonuçlar görürler.
  • Onlar için sadece3 sorunlar vardır çözüm üretmek ve düşünmekten kaçınırlar,
  • Sizin çevrenizde ki olumlu şeylerin altında mutlaka bir kötülük yada kötü sonuç olacağını size belirtirler…

 

Mutluluk emiciler neden böyle oldu ?

Mutluluk emici vampirler aslında böyle doğmadı. Onlar da aynen sizin gibi mutlu olmak odaklı olarak dün yaya geldiler.

Zaman içerisinde çocukluk ve erken gençlik dönemlerinde mutlaka sorumluluktan kaçındırılmış olan bu bireyler de aslında aynen sizin veya bizim gibi normal insanlar. Sorumluluktan kaçırılmalarının yanı sıra öz güven eksikliği olan bu masum insanlar . Önce sorumlulukları alınmasına izin verilmeyen bu insanlar yoğun biçimde öz güven eksikliği ile büyütüldüler. Bu durum onların kendilerini tanımalarına ve tanımlamalarına ardından da çevrelerindeki dünyayı diğer insanları tanımlama konusunda eksik bıraktı. Bu durum da doğal  olarak önce kendilerine ardından da dünyaya güvensizlik olarak  sonuçlandı.

Bu durum aslında iyi edilmesi gereken bir durumdur .Fakat bu Mutluluk emici karakterlerin kendilerini rahatlatmak için izlediği refleks yöntem olan “ben mutsuzsam ve bu dünya benim için tehlikeliyse bu yükü tek başıma taşımamalıyım” refleksi ile seçtikleri davranış biçimi etrafında ki insanları da zehirleyen bir yöntem olarak bilinçsizce belirledikleri etraflarındaki kişilerin mutluluğunu da emmektir.

Mutluluk Emicilerle mesafenizi doğru belirleyin

Mutluluk emiciler çok sevdiğiniz aslında iyi kalpli insanlar olabilir. Fakat çok yakınlarında bulunmanız sizin de mutsuzluk vampiri olmanıza neden olan pesimist ( sürekli olumsuzluklara odaklı) kişilik olmanıza neden olabilir.

Bu sebeple kendisini bu konuda uyararak veya destek almasını önererek yakınında bulunabilir. Onu da mutluluk verici insanlar kervanına katarak mutlu olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Fakat siz doktor değilsiniz arkadaşsınız. Eğer bu durumun farkındaysanız ve çözüme ulaşmıyorsa tam tabiri ile :“Arkanıza dönün ve koşarak uzaklaşın” . Çünkü kısa zaman son ra sizde bu hastalığa kapılabilirsiniz.

DİĞER KİŞİSEL GELİŞİM TAVSİYELERİ YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Mutlu ve huzurlu günler diliyorum

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.