MUHTEŞEM YÜZYIL SERGİSİ –  TEŞHİR-İ İHTİŞAM SERGİSİ

Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman ve onun Efsanevi Yaşamı hakkındaki kalıcı sergi kapsamında; Hürrem sultanın İstanbul’a saraya gelişi, Kanuni’nin Has Odası, Yeniçeriler, Şehzadeler ve Muhteşem Yüzyıl dizisinin önemli sahneleri ve film ayrıntıları yeniden canlandırılıyor.

Teşhir-i İhtişam” (*) sergisi, dizinin hafızalara kazınan karelerinden daha çoğunu orijinal kostümler, dekorlar ve aksesuarları ile teşhir ederek Muhteşem Yüzyıl’ı ve saray yaşamını tekrar yaşatıyor.

Setteki mekanların aynısının oluşturulmasıyla hazırlanan sergi, eklenen görsel ve işitsel multi medya şenlikleri, efektler ve muazzam sürprizleri ile Muhteşem Yüzyıl’ı yakından yaşama olanağı tanıyor.

Misafirler saray koridorlarında gezinirken, Osmanlı imparatorluğu padişahı Kanuni Sultan Süleyman, eşi Hürrem Sultan ve diğer film karakterleri arasında kendilerini efsanenin içinde yaşıyormuş hissine sahip olacaklar. Muhteşem Yüzyıl dizisi için özel olarak tasarlanan giysi ve aksesuarlar saray içindeki ve saray dışındaki hayatın nasıl olduğu, saray kadınları hakkında ziyaretçilere ayrıntılı püf noktaları sağlayacak.

Filmin ruhuna erişme ve yakından keşif fırsatı sağlayan “Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” UNIQMÜZE’den sonra dünya turuna çıkacak…

Teşhir kelime anlamı: Gösterim, göstermek. (1- Gösterme. 2- Sergileme. 3- Herkese duyurma, dile düşürme. 4- Bir suçluyu ibretlik ceza için topluma ifşa etmek.)

İhtişam nedir? : a- Büyüklük. b- Görkem.

Teşhiri ihtişam anlamı: Görkemin gösterimi veya Büyüklüğün sergisi (ilanı).

TIMS Productions ve Istanbul Exhibitions ortaklığının sonucu hazırlanan kalıcı sergi için detaylı bilgiler: http://iegturkey.com/tr/ adresinden edinilebilir…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.