Muhteşem manikür ve güzel tırnaklar için 9 öneri

Güzel bir tırnak bakımı (manikür) , iyi bir imajın vazgeçilmez parçasıdır. Bu nedenle tırnak bakımı konusunda harcadığınız zamanınız ve maliyet bazen sizi rahatsız edebilir.

Hem paranızı cebinizde tutabilmeniz hem güzellik merkezlerinde harcadığınız zamanı size bırakacak  hem de sağlıklı tırnaklara sahip olacağınız önerileri, Sihirli Kadın Sitesi estetik ve güzellik bölümünde sizlere Tırnak güzelliği konusunda birkaç mucizevi bilgi hazırladık.

 

Tırnak estetiği için bilinmesi gerekenler

  • Tırnak noktaları nasıl yapılır ?

Noktalı tırnak yapmak silgili bir kurşun kalem ve bir iğne ile çok kolay. Sadece birkaç dakikada elde edeceğiniz sonuç sizi çok mutlu edecek. Farklı boylarda başları olan iğneyi kalemin arkasındaki silgiye saplayın ve önceden sürdüğünüz zemin oje üzerine istediğiniz diğer renkteki ojeye sadece deydirin ve tırnağınıza yavaşça dokundurarak nokta ojeyi bırakın. En fazla 2-3 denemeden sonra eliniz alışacak ve daha düzgün noktacıklar yapabiliyor olacaksınız.

Ayrıca farklı iğne başlıklarını kullanarak farklı yaratıcı desenleri de kolaylıkla yapabilirsiniz tabi birazcık elinizin alışmasından sonra.

 

  • Çıkmayan inatçı ojelere karşı folyo !

Bu yöntem inatçı ojeleri çıkartmak için kullanılabilir aynı zamanda tüm tırnak ürünlerini de aynı şekilde tırnaklarınızdan temizleyebilirsiniz. Bir pamuklu tırnak pamuğuna aseton yada oje temizleyiciyi sürün, Tırnağınızın üzerine koyun ve alüminyum folyo ile tırnaklarınızı sarmalayın. On dakika içinde tırnaklarınız en saf haline dönmüş gibi ovalamaya ihtiyacınız kalmadan tertemiz olacak !

 

  • Koyu cilaya karşı diş macunu

İz bırakan ojelerin tırnaklarımızın üzerinde yarattığı izlerden hepimiz nefret ederiz. Bu durumdan kurtulmak ise diğer bir temizleme ürünü olan diş macunu. Tırnaklarınızın üzerine temizledikten sonra biraz diş macunu sürün ve 1-2 dakika bekletip hafifçe ovalayarak su ile temizleyin. Tırnaklarınıza daha önce hiçbir şey sürmemişsiniz gibi olacak.

 

  • Soğuk su ojeleri daha çabuk kurutur

Boyalı tırnaklarınızı iki dakika havalandırın ve sonra üç dakika boyunca soğuk suya dalın. Parmaklarınız çok üşürse, çıkarın ve biraz ısındıktan sonra tekrar batırın. Artık hiçbir şey cilayı bozmayacak ve dakikalarca elleriniz havalarda parmaklarınız birbirinize değmesin diye garip garip etrafta dolaşmayacaksınız.

 

  • Sıradan renkte bir ojeyle neon rengi tırnak yapabilirsiniz

Tırnaklarınıza oje sürmeden önce beyaz tırnak astarı veya beyaz cila ile karıştırırsanız neon oje etkisi yaratabilirsiniz.

 

  • Oje Taşmasını Önlemek için Vazelin

Yukarıda yer alan Resimde gösterildiği gibi, manikür yaparken oje sürmeden önce tırnak kenarlarına vazelin uyguladıktan sonra oje sürerseniz parmaklarınıza taşan ojeden artıkları bir kütikül çubukla çıkartarak rahatlıkla kurtulursunuz. Bu size hem daha düzgün ojeli tırnaklarınız olmasında hem de daha hızlı oje sürebilmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca tırnak etleriniz de vazelin ile daha düzgün ve sağlıklı olacaktır.

 

  • Çatlayan tırnak nasıl onarılır ?

Bir tırnağınız çatladığı zaman çatlak yerinden kesmek ve diğer tırnakları da bütünlüğü bozmamaları açısından kesmek zorunda kalırsınız ve bu her kadının kabusudur. Bir poşet çay kesesi ile bunu kolayca tamir edebilirsiniz veya bir ıslak mendille! Önce tırnağınızı yumuşak törpü ile törpüleyin ve ardından önceden kestiğiniz küçük bir sallama çay kağıdı yada kurumuş ıslak mendil parçasını az miktarda japon yapıştırıcısı tırnağınıza damlatıp üstüne yapıştırın ardından biraz bekledikten sonra üzerine de az miktarda japon yapıştırıcısı damlatıp kurumasını bekleyin.

Tamamıyla kuruduktansonra yine yumuşak törpü ile pürüzleri nazikçe düzleştirin yepyeni tırnağınızı rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Hatta kim Bilir belki tüm tırnaklarınızı bu şekilde yapacak kadar memnun kalabilirsiniz J

 

  • Tüy görünümlü fantezi manikür

Bir tüy yastığından dışarıya kaçtığında sakın atmayın – bunun yerine, yaratıcı bir manikür için kullanın.

Önce tırnaklarınızın altına bir kat farklı renk oje veya koruyucu sürün ardından üstüne zemin boyası sürün . Yazızızın başında paylaştığımız gibi noktalar yapın. Ardından yastığınızdan firar eden tüyü diplerden uçlara doğru veya canınız nasıl isterse sürerek değişik efektler yaratın

 

Değişik görünümlü tırnaklarınız  Herkes tarafından fark edilecek !

 

  • Ombré Tırnaklar ( koyudan açığa farklı tonalrda aynı renk tırnaklar )

Modaya uygun ombré tırnakları milyonlarca farklı renkte oje  satın almadan kolaylıkla yapabilirsiniz bu durum sizi maliyetten kurtardığı gibi aynı rengin 4 yada 5 farklı tonunu bulamamanız ihtimalini de ortadan kaldırır.

Önce hangi renk oje istiyorsanız bir palete yada çalışabileceğiniz bir yüzeye birazcık damlatın ardından beyaz bir oje veya parlatıcı ile farklı oranlarda kaç farklı ton istiyorsanız ( genelde 5 ton olur ) o kadar farklı oranda damlatın birbirine karıştırın. Ojeniz hazır  hangi parmağınıza hangi ton sürmek isterseniz o şekilde uygulayabilirsiniz.

Ne kadar kolay Değil mi ?

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzel günler !

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.