Kore Cilt Bakım Mucizesi

Uzak Doğulu  özellikle de Koreli kadınların  ciltlerinin genetik olarak kusursuz  olduğunu zannederiz Aslında öyle olmadığını biliyor musunuz ? Koreli kadınlar sadece doğuştan itibaren yaptıkları bazı uygulamalar ile ciltlerini tazeliyor ve güzelleştiriyor.Bugün Sihirli kadın sitesi olarak sizinle Kore cilt Bakımı tüyolarını paylaşmak istiyoruz.

 

Kora Cilt Bakım Tüyoları

kore-cilt-bakim-mucizesi-2-nasil-yapilr

Koreli kadınlar doğuştan itibaren uyguladıkları bazı şeyleri  hayat biçimi haline getirdikleri rutinlerle ciltlerinin sağlığını koruyabilmek için sürekli olarak tekrar ediyorlar. Bu nedenle Koreli kadınlar’ın ciltleri harika görünüyor. Peki bu porselen gibi görünen ciltlerin sırrı ne ?

11 Adımda Kore Cilt Bakımı

Belki biraz zor görünüyor olabilir fakat çok olumlu etkilerini göreceksiniz. Ayrıca güzel olabilmek için yaptığımız sürekli makyaj ve güzelleşme işlemleri de en az o kadar zaman alır. Güzel sonuçları görünce buna değdiğini göreceksiniz.

Önce Cildinizi Tanıyın

Her insanın cilt yapısı farklıdır  Farklı ciltlere farklı ürünler kullanılması gereklidir. Bu nedenden dolayı önce nasıl bir cilt yapısına sahip olduğunuzu öğrenmeniz gerekmektedir .

Cilt tipiniz , cilt sorunlarınız, cilt yapınızda bir bozukluk varsa bunların nedenlerini bilmeniz ve herhangi bir alerjen durum var mı bunları belirlemeniz size uygun olan ve zarar vermeyen ürünleri tespit etmeniz konusunda büyük önem taşır.

Cildinizi tanıdıktan  sonra Kore cilt bakım rutinini oluşturabiliriz.

Yağ Bazlı Temizleme ile 1. temizleme işlemi :

Cildin sağlıklı olması ve güzel görünmesi için İyi bir cilt bakımı mutlaka önce cildi temizleme ile başlar.

Koreliler ciltlerini iki kere temizler . İlk olarak yağ bazlı bir temizleme ürünü kullanarak ciltlerini yağ ve kirden arındırırlar.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz bunun gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz ama bu adım özellikle ciltteki Sebum fazlasını alır ve  sadece yağda çözünen birçok maddeyi temizlediği için de her yağlı yada yağsız tüm ciltlerde uygulanması faydalıdır.

 

Su Bazlı Temizleme ile 2. temizleme işlemi:

2. temizleme aşamasında kullanacağınız su bazlı temizleyici birinci aşama temizleme işleminde  çıkmayan kiri ve 1. aşama temizlikten arta kalan yağı temizlerken, cildin daha nemli ve bakıma hazır olmasını sağlar.

Peeling Uygulaması:

Bu aşamada peeling çok önemlidir . Çünkü peeling, tıkanmış gözenekleri açar, cildi ölü derilerden arındırır , cildi yeniler. aksi taktirde yapacağımız diğer  uygulamalar cilde fayda vermeyecektir.

Haftada birkaç kez peeling yapmak cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getirir .

Peeling için kullandığınız ürünlerin içinde çok sert tanecikler olmamasına gayret edin Uzun vadede bu tanecikler hassaslaştırdıkları cilde zarar verebilir.

Eğer Hassas bir cilt yapısına sahipseniz  tanecikli peeling krem veya solüsyonlarından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Tonik Uygulaması:

Koreliler tonik aşamasına “skin” adını verir. Tonik uygulaması cildi hazırlama görevi görür.

Tonikler Teninizin pH seviyesini dengeler ve ayrıca gözeneklere bakım yapar.

Cildiniz artık nemlenmeye tamamen açıktır ve cildiniz bir sonraki adımlardan daha fazla verim alacaktır. .

Esans Uygulaması:

Esans ne tonik kadar suludur nede serum kadar yoğundur. İkisinin ortasında bir kıvamı vardır.  esans cilt tarafından hızlıca emilir ve kendisinden sonra gelecek serum için cildi mükemmel hazırlar. Cildin onarılması ve yenilenmesi için destek sağlar.Bu tamamen Kore’ye has bir cilt bakımı ürün kullanım şeklidir..

Serum/Ampul uygulaması:

Serumlar cilt tipine ve sorununa göre farklı etkilere sahiptir.

İnce çizgiler, aşınmalar ,cilt bozuklukları akneler, sivilceler,  cilt tonu bozulmaları, güneş lekeleri gibi siz hangi soruna çözüm bulmak istiyorsanız ona yönelik bir serum bulmalısınız.

Yani tamamen cildinizi tanıyarak ona göre bu aşamayı oluşturmanız gerekmektedir

Yüz Maskesi Çok önemli:

Kore kağıt yüz maskeleri cilt bakım alışkanlıklarının en önemli kısmıdır başka bir değişle , kalbidir.

Her cilt sorununa özel ayrı bir maske bulunmaktadır. Koreliler her gün aksatmadan  bu cilt bakım maskelerini uygularlar ve ciltlerinin nemli, ışıl ışıl parlaklığa sahip olmasını bu maskelere bağlarlar.

Cildiniz için yaptığınız 20-25 dakikalık maske uygulamasını sosyal medya sayfalarını gezerken, evde amaçsız  dolaşırken, televizyon izlerken yada eşyalarınızı toplarken kendinize yaptığınız bir iyilik olarak düşünebilirsiniz. Bu maskelerinde cildi hem temizleme hem de besleme özelliği bulunmaktadır.

Göz Kremi:

Çok önemli olan “Epidermis tabakası” göz çevremizdedir ve  çok ince bir yapıdır . Bu yüzden en  hassas bölgemiz göz çevrenizdir.

Bu nedenle çok fazla nem kaybeder. Bu yüzdende çoğunlukla özel kremlere ihtiyaç duyarız.

Sağlıklı organik olarak üretilmiş bir göz kremi bulup Göz çukurunun tamamına, yüzük parmağınla nazikçe uygulamalısınız.

Nemlendirici:

Nemlendiriciler cilt hücrelerini yenilemesi ve gençleştirme özelliğinin  yanı sıra cilt için bariyer görevi görür ve önceki kullandığın ürünlerin cildinden uçup gitmesini önler. Onları hapseder ve etkilerini arttırır.

Sabah ve gece yatmadan önce günde iki defa nemlendiriciyi tüm yüzüne ve boyun bölgene sürmelisiniz. Burada da cildine uygun ve sağlıklı nemlendirici seçmek çok önemlidir.

Eğer Kuru bir  cilt yapısına sahipseniz yağlı yapıda nemlendiriciler cildiniz çok yağlıysa az yağlı nemlendiriciler tercih etmeniz en doğrusudur.

Cildimiz değişen iklim şartlarıyla rüzgar ve soğuk etkisiyle özellikle kış aylarında cildimiz çok fazla kurur ve daha fazla nemlendiriciye ihtiyaç duyar.

Güneş Kremi:

Mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremleri cildinizi UV ışınlarından korur ve yaşlanma karşıtıdır.

Koreliler için güneş kremi olmazsa olmazdır. Tabi doğal güneş kremleri. Korelilerin , ciltlerinin çok genç ve diri görünmesinin sırrı güneşten korunmakta saklıdır. Ayrıca eğer yaz aylarındaysanız güneş kreminizi 2-3 saatte bir yenilemelisiniz. Çünkü etkisi yaklaşık 3 saat sonra kaybolmaktadır.

Kore Cilt Bakımı uygulayan bir kızdaki değişimi gösteren videoyu izlemek istersiniz diye düşündüm

Güzelleşmek ve çok güzel bir cilde  için bu rutini sürekli bir yaşam şekli haline getirmelisiniz. Yukarıda sizinle paylaştığımız önerileri uygulamaya başladığınızda yaklaşık 1 ay içerisinde gözle görülür değişimleri cildinizde fark etmeye başlayacaksınız. Ayrıca güzle bir cilt için beslenme alışkanlıklarına da özen göstermelisiniz.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN…

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 🙂

Güzel günler dilerim

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.