AZ MAKYAJLI GÜZELLİK TAVSİYELERİ

Hepimiz beli bir miktar makyaj kullanarak güzelliğimizi küçük rötuşlar ile tam anlamı ile göz önüne çıkartmak isteriz. Günümüzde kozmetik ürünlerini çok fazla kullanmanın zararlarını biliyoruz. Yada zarar vermeyen kozmetik ürünlerinin yüksek maliyetlerinden dolayı canımız sıkılıyor olabilir.

Reklam

Her insanın cildi güzel olmaya göre programlıdır. bu durum tüm beden için de geçerlidir. Fakat unuttuğumuz bazı sağlık kuralları bir çok olumsuzluğu da beraberinde getirir ve bu sebepten bozulan cilt yapımızı rötuşlar ile düzgün göstermeye çalışırız.

Öncelikle hatırlamamız gereken şey cildiniz bozuluyorsa bu vücudunuzda bazı şeylerin ters gittiğinin göstergesidir.

Makyajsız cilt güzelliğine Nasıl Kavuşurum ?

minimum-makyaj-maksimum-guzellik-icin-tavsiyeler-2

Cilt vücudun tüm diğer parçaları gibi kendisini onarmaya meyilliyken . Meydana gelen ya yaşam tarzı sorunu yada anlık bir durum sonucunda bozulmaya uğrar. Bu durumu telafi etmek aslında çok kolayken ve kısa bir süre dayanarak bunu yapmak kolayken kozmetik ürünlere kurtarıcı gibi sarılmak bu durumu tetikleyebilir. Aşağıda sizlere en az kozmetik ürünler en fazla nasıl güzel olunur konusunda öğrendiğimiz bazı önemli makyajsız güzellik tüyoları‘nı paylaşmak istiyoruz.

 • Cilt güzelliği için Uyuyun

Cildinizin sağlıklı olabilmesi için uyku çok önemlidir. tüm organlarınız gibi cildiniz de uykuda yenilenir. Makyajsız da güzel görünmek isteyen bir kadının öncelikli olarak yapması gereken, sağlıklı sürede ve uyku şartlarına uygun biçimde uyku uyumasıdır. Günde 8 saat uyuyarak, göz çevrenizdeki koyu renkteki  halkaları ve şişliklerin yok olmaya başladığını görürsünüz.

 • Kötü alışkanlıklardan vazgeçin

Bilindiği üzere sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkların cildimiz üzerinde olumsuz bir etkisi var. Eğer böyle alışkanlıklarınız varsa cildinize ve sağlığınıza zarar verecek bu etmenleri hayatınızdan çıkarın.

 • Beslenme alışkanlıklarınızı yeniden düzenleyin

Yediğiniz besinlerin kalitesine ve sağlıklı olmasına da özen göstermelisiniz. Yağlı ve çok şekerli atıştırmalıklar yerine cildinizi besleyecek meyve ve mümkün olduğunca  lifli gıdaları tercih edin.

 • Su tüketimi Çok önemli

Suyun cildinizin en önemli besin kaynağı olduğunu unutmayın
Su içmek cildinizin nemlendirilmesini ve yumuşamasını sağlar. Su içtiğinizde vücudunuz zararlı toksinlerden arınır. Bunun yanı sıra cildinizi doğrudan etkileyen beslenmenize de dikkat etmenizde fayda var.

 • Temizlik için Çok sıcak yerine Soğuk su 

Soğuk suyun sıkılaştırıcı etkisi olduğunu lütfen hatırlayın. Bu durum sadece cildiniz için değil tüm tabiat için geçerlidir. Cisimler sıcakta genleşir ve soğukta sıkışır. Soğuk suyun da cilt üzerinde sıkılaştırıcı ve nemlendirici etkisi vardır. Aynı zamanda soğuk su  koyu halkaların ve göz çevrenizdeki şişliklerinde azalmasına yardımcı olur. Ayrıca sabah erken kalktığınızda soğuk suyla yüzünüzü yıkadığınızda güne daha zinde ve canlı başlarsınız.

 • Her gün mutlaka Terleyin

Sizlere mutlaka egzersiz yapmanızı en azından yürümenizi öneriyoruz . Ter bezleri çalışması ve terlemek gözeneklerde kir birikmesine engel olur. Ölü deri atımını ve yeni deri oluşumunu hızlandırır, toksin birikimini önler.

 • Yıkanma Alışkanlıklarınızı gözden geçirin.

Mesela her gün sabun ve kese ile yıkanmanın size hijyen sağlamadığı gerçeğini farkına varın . Sağlıklı Yıkanma kurallarını öğrenmek için HEMEN OKU

 • Kış aylarında da güneş görmelisiniz. 

Bir çok kaynak “kış aylarında da güneşten korunun”  der. Fakat gerçekçi olmayan şey şudur; zaten kış aylarında güneşi daha az görürüz hatta tam zamanlı çalışıyorsak neredeyse hiç göremeyiz. Her gün güneş görmek cildimiz için olduğu kadar tüm bedenimiz için gereklidir. Günde en az 10 dakik sabah güneşi görmek hem cildinize hemde tüm bedeninize iyi gelir.

 • Nemlendiriciler  Eğer gerekliyse Kulanın

Eğer cildinizin gerçekten Nemlenme sorunu varsa Nemlendirici ve temizleyici tonikleri yerine maden suyu kullanabilirsiniz
Mümkün olduğunca az Makyaj ile güzel görünmek için cildinizin sağlıklı görünmesi gerekir. Bunun için haftada en az bir defa temizleyici tonik ile temizleyip, nemlendirici kullanmanız tavsiye edilir.  Doğal maden suyu ile  yüzünüzü yıkayarak da temizleyici tonik ve nemlendiriciye ihtiyacınız olmadan cildinizi arındırıp nefes aldırabileceğinizi biliyor musunuz. Deneyin etkisini göreceksiniz. Fkat cildin çok sık arındırılmaması gerektiğini bunun doğal koruyucu yağlanmayı azaltarak cildin korunmasız kalacağını unutmayın. Çok fazla cildi arındırırsanız  gözenekleriniz lekelerle tıkanır ve hava almaz. Böylece cildinizin nefes almasını engellersiniz.

Reklam
 • Makyajı uzun süre tutmayın 

Eğer makyaj yaptıysanız kozmetik ürünlerin cildinizde kaldığı süre kadar zarar verdiğini hatırlayın. Özellikle eğer  makyaj yaptıysanız, kesinlikle makyajınızı çıkarmadan uyumayın. En fazla 3-4 saat kozmetik ürünleri teması cilt sağlığınız için çok önemlidir.

 • Kaşlarınıza özen gösterin

Gözlerinizi yüzünüzün manzarası kaşlarınız da bu manzarayı gösteren çerçevelerdir. Kaşlarınıza özen gösterin onları mümkünse her gün tarayın . Bunun için sık bir fırça yada kullanmadığınız bir rimel fırçası kullanabilirisiniz. Bu hem kaşlarınızı gürleştirir ken de sağlığını korumanıza yardımcı olur. Kaşların gürleşmesi için taramadan önce limon ve zeytin yağını karıştırarak minik bir solüsyon hazırlayabilirsiniz. kaşınızı bunlarla tarayın ve durulayın.

 • Kirpikler Çok önemli 

Gözlerin güzelliğini öne çıkartan şeyler kirpiklerdir. DOlgunlaştırıcı yada rimel kullanıyorsanız lütfen en fazla 2 saat kirpiklerinizi boyalı tututn kirpikler kaybedildiğinde ne yazık ki geriye ya gelmiyor yada gelmesi çok uzun sürüyor yukarıda söylediğimiz limon zeytinyağı uygulamasını kirpiklerinize de uygulayabilirsiniz.

 • Güvenilir , Organik Makyaj Malzemeleri Kullanın

Hepimiz belirli zamanlarda mutlaka güzellik pekiştirmek amacı ile kozmetik makyaj malzemesi kullanıyoruz ve muhtemelen kullanacağız . Çok fazla malzemeniz olması ve bunların organik sağlıklı olması çok pahalı fakat . Gereği kadar az malzemeniz olursa emin olun sağlıklı organik kozmetik ürünlerinden oluşan küçük bir çantanız olabilir. Emin olun evde bulundurduğumuz o makyaj kalabalığına en az gerekli miktarda az olan kozmetik organik kozmetik ürünler kadar para ödüyoruz. Ürünlerinizi az ve organik alın zaten mümkün olduğunca az makyaj yaparsanız bu ürünler size yetecek ve hatta diğer ürünler gibi artacaktır.

 • Saç Bakımını ihmal etmeyin

Yüzünüzün güzelliğini bakımlı saçlar ortaya çıkartır . Kadının kimliğini yansıtan ve güzelliğini tamamlayan bir şey varsa o da saçlarıdır. Bunun için cildinize gösterdiğiniz önemi saçlarınıza da göstererek makyaj olmadan istediğiniz güzel görünüme sahip olabilirsiniz.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Mutlu ve güzel günler dilerim

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.