Mineral Makyaj Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Günümüzde organik ürünler gıdaların yanı sıra makyaj malzemeleri ve sağlık ürünleri gibi bir çok farklı alanda önemini artırarak devam ediyor. Mineral Makyaj da bu organik ürünlerin kozmetik konusundaki örneği. Sihirli kadın sitesi güzellik bölümünde  Mineral Makyaj hakkında bildiklerimizi Paylaşmak istiyoruz…

Reklam

 

Mineral Makyaj Nedir ?

mineral-makyaj-ve-ozellikleri-2

Mineral makyaj; uygulandığı ten üzerinde yağlanmaya sebep olmayan, nefes almaya yarayan deri gözenekleri kapatmayan makyaj malzemeleriyle yapılan makyaja denmektedir.

Günümüzde mineral makyaj güzellik konusunda organik ürünler organik yüz maskeleri, organik nemlendiricilerin önem kazandığı gibi önem kazanmaktadır…

 

Reklam

Mineral Makyaj Ürünlerinin Özellikleri

Mineral makyaj için kullanılan malzemeler doğal oldukları için cilde zarar vermemektedirler. Mineral makyaj malzemeleri bu artılarının yanı sıra en yüksek kalitede kapatıcı özelliğe  sahiptirler. Mineral makyaj ürünleri arasında yer alan fondöten diğer fondötenlerin yanı sıra çok daha kalıcıdır. Bu ürünler çoğunlukla toz halinde oldukları için uygulaması da son derece kolaydır. Genelde fırça ile uygulandığı zaman çok daha iyi sonuç verir.

Mineral makyaj ürünleri normalden daha yoğun bir yapıya sahiptir. Bu özelliği nedeniyle  diğer makyaj ürünlerinden çok daha az miktarda kullanılarak cilde uygulanmalı ve az geldiği zaman yine azar azar dağıtarak ve ihtiyaç olduğu kadar takviye yaparak uygulanmalıdır. Mineral makyaj cilt ile bütünleştiği zaman doğal fakat ışıltılı bir gürünüm ortaya çıkmaktadır.

Mineral makyaj ürünleri satın alırken çok dikkatli olmalısınız ve aldığınız ürünlerin içerisinde kimyasal maddeler olmamalıdır. Şimdi ise mineral makyaj ürünlerinin avantajlarına değinelim…

 

Mineral Makyajın Avantajları Nelerdir ?
mineral-makyaj-ve-ozellikleri-3
  • Mineral Makyaj ürünleri Hemen hemen tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Cilt yapınıza uygun ve yapmak istediğiniz makyaja uygun ürünleri kolayca internet veya kozmetik mağazalarından elde edebilirsiniz.
  • Mineral Makyaj ürünleri Gözenekleri kapatmaz ve doğal bir gürünüm sergiler. Makyajdan en belirgin farklarından biri budur
  • Mineral Makyaj Kalıcılık süresi oldukça uzundur.
  • Mineral Makyaj ürünleri Cildi pürüzsüz hale getirir.
  • Mineral Makyaj Uygulandığı ten dokusuna ışıltı katar.
  • Mineral Makyaj ürünleri Kimyasallar içermediği için deri gözenekleri nefes alır.
  • Mineral Makyaj Güneş ışınlarının zararlı ışıklarının cildimizi kalkan gibi korur.
  • Mineral Makyaj ürünleri Son kullanma tarihi yoktur bunun için bozulması gibi sorunlar söz konusu değildir…
Mineral Makyajının  Olumsuz yanları nelerdir.

Mineral Makyaj ürünlerinin organik yapıları itibari ile aslında hiç bir olumsuz yanları yoktur.

Fakat ürün güvenliği konusunda oluşabilecek sahte ürün yanlış bilgilendirme gibi olumsuz durumlar konusunda dikkatli olmak gerekir.

Mineral makyaj ürünleri diğer sıradan makyaj ürünlerinden daha pahalıdır. Fakat kullanımları daha konsantre yapıya sahip olmaları nedeni ile aslında daha az kullanmanız nedeni ile o kadar da pahalı değildir.  Konsantre ürünler olması neden, ile çok az miktarda ihtiyaç kadar kullanılması bu maliyeti aza indirecektir.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN…

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 🙂

Güzel günler dileriz

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.