Maydanoz Nasıl Kullanılır?

Her iklimde yetişen ufak yeşil yapraklı, güzel kokulu bu şifalı bitkinin suyu çayı veya yağını kullanarak, kozmetikten şişmanlığa, kalp hastalıklarından böbrek sorunlarına kadar bir çok hastalığa çözüm veya destek tedavi yapabilirsiniz. Kadın sitesi sağlıklı besinler bölümünde ” Maydanozun Faydalı kullanım şekilleri” yazımıza yer veriyoruz…

Reklam

 

Maydanozun farklı şekilde faydalı kullanımları nelerdir ?

 

Maydanozun farklı kullanım şekilleri ve bu farklı kullanımların farklı faydaları mevcuttur. Bu faydalı şekilleri ve neye yaradıklarını sizler için araştırdık. Bu uygulamaların genel olarak bir yan etkisi yoktur ve çok basit uygulamalardır. Fakat tansiyon gibi özel durumu olan kişilerin doktorlarına danışmadan uygulamamalarını tavsiye ediyoruz…

Maydanozu nasıl kullanabilirsiniz

Maydanoz Suyu nasıl kullanılır :
Taze maydanoz yaprakları ezilerek elde edilen bu sudan günde 1 yemek kaşığı sağlık ve şifa kaynağıdır.

Kaynamış Maydanoz Suyu nasıl kullanılır ?:
2 yemek kaşığı taze maydanoz yaprağı, 2 yemek kaşığı maydanoz kökü (ince kıyılmış) 1/4 litre su içinde 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Bu su, böbrekleri ve mesaneyi temizler ve iltihaplanmaları önler.

Kaynamış Maydanoz Tohumu nasıl kullanılır ? :
1 yemek kaşığı maydanoz tohumunu 1/4 litre suda kaynattıktan sonra içebilirsiniz.

Maydanoz Çayı nasıl kullanılır ? :
50 gr. taze maydanoz 1/4 litre kaynamış suyun içinde 10 dakika bekletilerek demlenir ve içilir. Bu çay istiska hastalığı, karaciğer hastalıkları ve mesane hastalıklarına karşı birebirdir. Günde 3 defa içilebilir.

Kalp ve Dalak Ağrılarına Karşı Maydanoz nasıl kullanılır ?:
100 gr. taze maydanoz iyice ezilir. 1 su bardağı sirke ve 3 yemek kaşığı balla karıştırılarak akşamları yatmadan evvel içilir.

Maydanoz Yağı nasıl kullanılır ?:
Öncelikli olarak belirtelim maydanoz yağı ancak bir doktor tavsiyesi ile ölçülü miktarlarda kullanılmalıdır. Aksi taktirde maydanozun yağı zehirlenmeye sebep olabilir. Bu yağ prostat iltihaplanmalarına karşı çok faydalıdır.

Şişmanlığa Karşı Maydanoz nasıl kullanılır ? :
Her gün bir demet maydanoz yenildiğinde kadınlarda meydana gelen aşırı şişmanlığı önlemekte çok etkilidir. Diğer yandan böbrek ve mesanede taş oluşumunu da önler. Kanı temizleyici özelliği bulunur.

Kozmetik Olarak Maydanoz Kullanımı nasıldır ?:
2 demet maydanoz iyice ezildikten sonra akşamdan bir kova su içine bırakılır. Sabahleyin bu su ile banyo yaptığınızda cildinizin nasıl güzelleştiğini görüp hayret edeceksinz. Zamanın vücudumuzda oluşturduğu kırışıklıkların azalmasını sağlar. Ancak banyodan vücudunuzu son bir kez sabunla yıkayıp durulayarak, maydanoz suyu kalıntılarını temizleyip çıkınız.

 

Maydanozun zararları Nelerdir ?

Maydanozun bilinen bir zararı yoktur.

Tabi tüm faydalı ve diğer besinler gibi fazla kullanım her şartta zararlı olabilir.

Kullanılan maydanoz kaynatma ile yapılan uygulamalarda vücuttan ödem sökme ve bu şekilde su eksilmesine neden olabilmektedir. Dolayısı ile yüksek miktarda su tüketimi çok önemlidir. Herhangi bir özel durumu olan kişilerin doktorlarına danışılarak bu şekilde uygulamalar yapmaları en doğrusudur…

DİĞER FAYDALI BESİNLER VE EN YENİ NEFİS YEMEK TARİFLERİ İÇİN HEMEN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI DA SAKIN UNUTMAYIN 😉 .HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Afiyet olsun

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.