Marmara’da Beklenen Kar Yağışı Kırklareli’de Başladı

Marmara Bölgesi’nde kar yağışı başladı

2017-2018 kışında henüz hatırı sayılır bir kar yağışı ile tanışmayan Marmara Bölgesi geneli akşam saatlerinde Kırklareli’nde başlayan kar yağışı ile senenin ilk güçlü karyağışı ile tanışmış oldu…

Marmara 2017-2018 kışında hatırı sayılır kar yağışı olmadı

Şiddetle değişen iklim şartları nedeniyle özellikle Marmara Bölgesi bu sene kar yağışı almazken aynı zamanda çok fazla yağmurda yağmadı ve özellikle tatlı su kaynakları Yaz ayları için alarm vermeye başladı.

Meteorolojiden yaklaşık olarak Bir haftadır yapılan uyarılara göre bu hafta içi kışın son kar yağışı gerçekleşeceği belirtiliyordu.

Bugün akşamüstü saatlerinde Marmara’nın Edirne bölgesinde Kırklareli’nden giriş yapan kar yağışı kısa sürede 10 Santimin üzerinde bir kar tabakası oluşturdu…

Meteoroloji Marmara geneline yayılacak olan kar yağışını Hafta sonuna kadar sürebileceği bilgisini veriyor.

İstanbul’a kar yağacak mı?

Zaman zaman sabah saatleri itibariyle İstanbul ve çevresinde sulu kar yağışları olmasının yanı sıra İstanbul ve çevresinde ise Perşembe günü kar yağışı olabileceği uyarılatında bulunukuyor bekleniyor.

Marmara Bölgesi’nde okullar kar tatili olacak mı ?

İstanbul’un da bulunduğu Marmara Bölgesi’nde ise kar yağışının olumsuz trafik etkileri Dolayısıyla Okulların tatil edilip edilemeyeceği hususunda valiliklerden herhangi bir bilgi henüz ulaşmış değil.

Mutlu günler…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.