Makyaj Nasıl Yapılmalı ? Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bir Çok Kadın makyaj yaparken Kendisini zor duruma sokabiliyor. Hatta farkına varmadan öyle büyük makyaj hataları yapıyor ki, yaptığı makyaj onu güzelleştirmekten ziyade var olan güzelliğini de bir kaç fırça darbesi ile tarihe gömebiliyor..

Reklam

Bugün sihirli kadın sitesi olarak bu durum ile karşı karşıya kalmamanız için Saç ve ten rengine göre makyajınızın temelini nasıl oluşturacağınız ile ilgili bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bu küçük makyaj tüyoları’nın size faydalı olmasını arzu ediyoruz

Saç ve Ten Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır ?

  • Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı ?
makyaj-nasil-yapilmali-nelere-dikkat-edilmeli-sarisin

Eğer Sarışın ve  renkli gözlü iseniz  ve teniniz de beyaz ise  yapmanız gerekenleri kısaca şu şekilde özetleyebiliriz ;

Gözlerinizi biraz  daha belirginleştirebilmeniz  ve daha iri gösterebilmeniz için,  giyiminizin rengine uygun dumanlı tonda far, siyah rimel, maskara ve eyeliner kullanılabilir. Eğer kirpikler düz ve uzunsa kıvırabilir ve hatta kirpik dolgunlaştırıcı kullanılabilir .

Yüzünüze renk verebilmek için ten rengi tonuna uygun  uçuk pembe tonla bir fondöten sürebilirsiniz. Dudaklarınız içinde pastel renklerde mesela uçuk kurmızı veya pembe bir ruj tercih edebilirsiniz.

  • Buğday tenli Sarışınlar Nasıl makyaj yapmalı ?

Buğday tenli, renkli gözlü ve geniş üçgen yüzlü biriyseniz , göz bebeklerinizin iriliğini ön plana çıkartacak sade bir makyajı tercih edebilirisiniz.

Yanaklarınıza da yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracak pembe bir allık ,  açık pembe tonlarında fondöten, yüzünüzle uyumlu bir far, pembe ruj, siyah rimel, maskarave eyelinergüzelliğinizi iyice belirginleştirmek için yeterli olacaktır.

Reklam
  • Kumrallar için makyaj
makyaj-nasil-yapilmali-nelere-dikkat-edilmeli-kumral

Eğer gözleriniz renkli ise  siyah eyeliner, maskara ve göz kalemini tercih etmeniz gözlerinizi dahada ortaya çıkartacak . Pembe tonlarda Far seçimi ise gözlerinin rengini dahada çok belirginleştirecektir ..

Dudaklarınızı daha Parlak Pembe bir ruj seçimi yaparsanız ve Hafif  bronzlaşmış teninizle birlikte uyumlu olarak kullanılan fondöten cazibenizi daha da artıracaktır .

  • Esmerseniz nasıl makyaj yapmalısınız
makyaj-nasil-yapilmali-nelere-dikkat-edilmeli-esmer

Teninizin renginden biraz daha açık bir tonda fondöten kullanmanız, dudaklarınızda açık renk parlak ruj tonları kullanmanız çok daha etkileyici bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır ,  ruj rengi olarak pembe veya açık kırmızı  buna bir örnek olabilir . Bir ton koyu rujlada çevresini belirginleştirmeniz dudaklarınızı daha belirginleştirecek ve güzelleştirecektir

Gözler için siyah rimel, siyah eye-liner, siyah maskara ve  farınızı da pembe tonlarda  uygulayabilirsiniz.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.