KUSURLARI ÖRTEN HIZLI MAKYAJ

Makyaj ile Kusurları Hızlı Kapatma Tüyoları

Makyaj belli bir süre isteyen zaman alan bir işlemdir. Her zaman ayrıntılı bir makyaj uygulaması yapmak mümkün olmayabilir. Bir randevuya veya önemli bir iş yemeğine çıkacaksınız fakat aynanın karşısına geçtiniz ve her zamanki gibi o küçücük sorununuz yine gözünüzde kocaman bir probleme dönüşüyor artık sadece onu görür oldu gözleriniz. Korkmayın sizlerle Makyaj ile hatalar Nasıl kapanır konusunda bir kaç küçük tavsiye vermek istiyoruz…

Reklam

 

Kusurları hızlı Örten Makyaj tüyoları

HIZLI MAKYAJ NASIL YAPILIR
makyaj-ile-kucuk-kusurlari-gizleme-tuyolari-2

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız makyaj tüyoları acil olarak yüzünüzde bulunan küçük kusurları hızlı biçimde kamufle etmek veya karşınızdakilerin dikkatini farklı bir yöne çekmek için pratik önerilerdir. Sizler yüzünüze uygun olan makyaj stilini normal zamanlarda uygulayabilirsiniz.

Kusurları Hızlı örten Makyaj İp uçları

 • Yorgun ve uykusuz görünüm makyajla nasıl gizlenir ?

Sadece üst kirpiklerinize Rimel Sürün ve sadece göz kapaklarınızın üzerine eye liner uygulayın. Bu ilgiyi doğrudan göz ve kirpiklerinize çeker ve yüzünüzün diğer açıklarını gizleme konusunda size yardımcı olur. 

 • Kırışıklıkları gizlemek için nasıl makyaj yapmalıyım ?
 1. Cilt tonunuzdan  yaklaşık 1-1,5 ton açık bir kapatıcıyı kırışıklık boyunca sürün.
 2. Kapatıcıyı parmağınızla veya bir fırçayla yayıp teninize yedirin. Fondöteninizi ve pudranızı  bu işlemden sonra uygulayın…

 

Reklam
 • Burnunuz Genişse,  Nasıl makyaj yapmalısınız ?

Eğer geniş bir burun yapısına sahipseniz, gölge ve ışığı doğru şekilde kullanmanız çok önemlidir.

Burnunuzun üzerine (burun kemiği boyunca) daha açık tonda fondöten; burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda bir fondöten sürün. Parmağınızla fondöteni iyice yayın ve iki ton arasındaki sınırları iyice yedirerek yok edin, mat doku veren bir pudrayla pudralanın.

 • Burnum Çok Uzun nasıl makyaj yapmalıyım ?
 1. Burun ucunuza koyu renk fondöten uygulayın. Fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.
 2. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudralayın…

 • Çenem çok küçük ve içeri doğru nasıl makyaj yapmalıyım ?
 1. Çenenize (dudak altınıza kadar) açık renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır.
 2. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayın, göz makyajınıza önem verin.
 • Çenem çok çıkık nasıl makyaj  yapmalıyım?
 1. Çenenizin ucuna koyu renk bir fondöten uygulayıp pudralayın.
 2. Dudaklarınızı öne çıkaracak canlı renkte rujlar tercih edin, böylece çeneniz belirginliğini yitirecektir.
 • Gözlerim birbirine çok yakın. Nasıl makyaj yapmalıyım ?

Açık tonda bir farı gözün iç köşesinden ortasına dek sürün. Ortadan dış köşeye kadar ise koyu tonda bir far uygulayın. Sınırları yok etmek için iki rengi birbirine iyice yedirin…

 

 • Gözlerim birbirinden uzak nasıl makyaj  yapmalıyım

Koyu tonda bir farı gözün iç köşesinden ortasına dek sürün. Ortadan dış köşeye kadar ise açık tonda bir far uygulayın. Sınırları yok etmek için iki rengi birbirine iyice yedirin.

 • Pigment lekelerini kapatmak için nasıl makyaj  yapmalıyım?
 1. Yüzünüzü temizleyici bir ürün veya önce sabun ile yıkayıp ardından maden suyu ile yıkayarak önce hafif bir arındırma yaparak temizleyin.
 2. Cilt tonunuza çok yakın bir kapatıcıyı lekelerin üzerine hafifçe vurarak uygulayın. Bu işlemi lekeler hafifleyene dek uygulayın. Kapatıcıyı uygularken lekelerin sınırını belirginleştirmemek için etrafına doğru biraz taşırın.
 3. Fondöteninizi sürüp, pudralanın. Cildinizde kızarıklık ve sivilce varsa… Yeşil renkte bir kapatıcıyı kızarıklık veya sivilcelerin üzerine hafifçe yayarak sürün…

 

 • Yüzüm yuvarlak , makyajla nasıl daha uzun gösterebilirim ?

Yüzünüzün daha ince görünmesi için, şakaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve çene altınıza büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sürün. Daha açık renk pudrayla alnınızı, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın.

 • Göz çevresindeki çizgileri hangi makyajla kapatabilirim ?

Kapatıcı bir kalemle veya ince bir fırçayı kapatıcınıza bulayarak çizgilerin üzerinden dikkatle geçin ve parmak uçlarınızla üzerine hafifçe vurarak cildinize yedirin. Kapatıcınızın fondöteninizden daha açık tonda olmamasına dikkat etmelisiniz.

 • Dudaklarımdaki çatlakları nasıl kapatırım ?

Ruj rengi olarak çok koyu tonlar kullanmayın ve ruj sürmeden önce muhakkak nemlendirici sürün. Böylece hem dudak çatlakları tedavi olur hem de hızlı bir kamuflaj sağlamış olursunuz.

YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE KAŞLARINIZ NASIL OLMALI ?  HEMEN ÖĞRENİN  … 

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN …

Güzelliğiniz ile öne çıktığınız günler dilerim

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.