Makyaj Altı Baz Nedir Nasıl Uygulanır ?

Makyaj Yapmak zahmetli ama güzelliğimizi ortaya çıkartan zevkli bir uğraştır. Bu uğraş güzel görünmek için uyguladığımız zaman alan bir şey . Zaman harcayıp yaptığınız makyajın kısa sürede yenilenme arzusu veya bozulmalar olması ise nefret ettiğimiz bir şeydir. Yaptığınız Makyajın bozulmaması için yapmanız en önemli şey Makyaj Altı Baz uygulamasıdır. Kadın Sitesi  güzellik bölümünde sizinle  ” Doğru Makyaj Altı Baz Nasıl Yapılır ? ”  konusunu paylaşıyoruz…

Reklam

 

Makyaj Altı Baz Nedir Nasıl Kullanılır ?

Makyaj altı baz nedir ?

makyaj-alti-baz-nedir-nasil-uygulanir-2

Kullandığınız Rujun, fondötenin ve diğer makyaj malzemeleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun yine de Bozularak gününüzü veya gecenizi mahvedebilir. Sürekli olarak makyaj tazelemek için keyifli geçen anlarınızı ayna karşısında geçirmek zorunda kalarak hem zaman hem de güzel geçecek zamanınızı harcarsınız.

Makyaj Altı Baz bu durumun önüne geçmek için birkaç dakika fazladan zaman harcadığınız fakat yapacağınız makyajın kalıcı olmasını sağlayacak bir sigorta işlemidir. Yapacağınız Baz Makyaj teniniz ile esas makyaj arasında ekstra bir katman oluşturarak makyajı sabit ve daha dayanıklı hale getirme işlemine verilen isimdir.

Makyaj Altı baz yapacağınız makyaja Ten  yüzeyini pürüzsüz hale getirmek, ten renginizi düzeltmek istediğiniz şekilde belirginleştirmek yüz şeklinizi veya geniş gözenekleri, ince çizgileri saklamak istediğiniz zaman size yardımcı olan önemli bir uygulamadır.

Makyaj Altı Baz Önemli mi ? Faydaları Nelerdir ?

 • Makyaj altı bazı Çok önemli bir işlemdir tahmininizden çok daha büyük görsel fark yaratır.
 • Makyaj altı baz için harcadığınız aman biraz daha fazladır fakat bulunacağınız yerde makyaj tazelemek için geçirdiğiniz zamandan çok daha kısa zaman harcarsınız
 • Fazladan makyaj malzemesi kullandığınız için biraz daha maliyetli gibi gelir fakat yine makyaj tazelemek için kullandığınız malzemelerin toplam ederinden daha azdır.
 • Zaman kazandırarak hayatınızı bölmez
 • Makyaj altı baz ürünleri hem  bakım ürünü, hem de kozmetik ürünüdür.
 • Makyaj altı baz kullandığınızda cildiniz çok daha sağlıklı görünür.
 • Makyaj altı baz aynı zamanda kızarıklık görüntülerini sivilce ve benleri gizler ve cildinizin dokusunu pürüzsüz hale getirmenize  yardımcı olur.
 • Cilt türü fark etmeksizin makyaj altı bazla dilediğiniz makyaj istediğiniz gibi olur, çünkü tüm cilt tiplerine göre tasarlanarak, üretilmiş makyaj altı baz ürünleri bulunmaktadır .

Cildinizi güzelleştirmek için cilt nemlendiren maskeler veya yeniden sağlığına kavuşturmak için meyve maskeleri yapabilirsiniz.

 

Makyaj Altı Bazı Ürününü Doğru seçmelisiniz ?

makyaj-alti-baz-nedir-nasil-uygulanir-3

En güzel sonucu alabilmek için makyaj altı baz ürününü doğru seçmeniz çok önemlidir.

 • Cildiniz için en doğru makyaj altı bazı seçebilmek için cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Böylece size en az zahmet veren ürünle en kısa sürede makyajınızı en doğru şekilde yapabilirsiniz.
 • Teniniz kuru bir yapıya sahipse ve pul pul görünüme  meyilli ise nemlendirici özelliği olan bir makyaj bazı seçin. Alacağınız ürünün üzerinde rahatlatıcı, nemlendirici ya da canlandırıcı kelimelerini görüyorsanız bu ürün uygundur. .
 • Eğer yağlı bir cilde sahipseniz  cildin yağ üretimini aza indirmek ve gereğinden fazla parlamasını önlemek için matlaştırıcı bir makyaj altı baz tercih edin.
 • Çok hassas sivilce yapmaya veya Akneye eğilimli bir ten yapınız varsa su bazlı bir makyaj altı baz almaya özen gösterin. Silikon bazlı makyaj altı baz cildin gözeneklerini tıkayarak aşınmasına , tahrişlere ve sivilce oluşumlarına yol açabilir.
 • Olgun ve yaş almaya başlamış bir cildiniz varsa besleyici ve antioksidanlar içeren bir makyaj altı baz ürünü kullanmaya özen gösterin..

 

Makyaj altı Baz’ı Nerede Yaptırabilirim ?

Konusunda Uzman bütün makyaj ustaları makyajın kalıcılığının sağlamak için makyaj altı baz uygulaması yaparlar.

Kişiler de makyaj altı baz uygulaması yaparak makyajla yeniden düzenledikleri  yüzlerinin güzelliğini kalıcı hale gerirebilirsiniz. .

Makyaj Altı Baz Nasıl Uygulanır?

makyaj-alti-baz-nedir-nasil-uygulanir-4

Eğer makyaj altı baz kullanacaksanız dahil etmeyi düşünüyorsanız ve kendiniz uygulamak istiyorsanız, uygulamayı nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Makyaj altı bazı nasıl uygulayacağınız öğrenmek ve makyajı sabitleyip tüm gün güzel kalmak için aşağıdaki basit adımları izlemeniz yeterlidir.

 1. Önce Cildi Hazırlamalısınız:  Makyajınızın istediğiniz gibi görünmesini istiyorsanız cildi hazırlama evresi çok önemlidir.Önce yüzünüzü yıkayarak kirden ve daha önce ki makyaj kalıntılarından arındırın . Yüzünüzü yıkamak için yumuşak bir temizleyici sabun yada cilt arındırıcı kozmetik ürün kullanın . Basit bir peeling uygulaması da faydalı olacaktır. .
 2. Makyaj Altı Bazı Cildinize Uygulayın: Cildinize uygun olarak aldığınız Makyaj altı bazdan elinize küçük bir miktar alın ve sadece parmak uçlarınızı kullanacak şekilde burnunuzdan yanak dışlarına  doğru uygulayın.  alın bölgesne kaşlar ile saç başlangıcına ortalayarak bazdan yukarı ve aşağı doğru yayarak kullanın, çenenin tam ortasından cene yanlarına doğru dudak üstünden yanaklara doğru yayın. Makyaj altı bazı tamamen cildinize iyice yedirdiğiniz zaman  cildiniz daha aydınlık görünmeye başlayacaktır Buradan Bazın tüm yüzünüze uygulandığını anlayabilirsiniz.
 3. 5-10 dakika bekleyin : Makyaj altı bazınızın etkisini doğru şekilde gösterip cildinizde pürüzsüz bir yüzey oluşturması için, uygulamadan sonra birkaç dakika beklemeniz gerekir. Böylece  Fondöten yüzünüze daha güzel  oturacaktır .
 4. Sade Makyaj İçin Fondöten kullanma : Makyajınızı sade tutmak isterseniz , makyaj atı baz sürdükten sonra fondöten kullanmanıza gerek yoktur. Fakat makyaj altı bazınızı homojen yani her yere eşit şekilde dağıtabilmiş olmanız gerekir.Uygulamadan sonra cildinizde ki gözenekler incelecektir…

 

Makyaj Altı Baz Kullanmanın Püf Noktaları

 1. Makyaj altı baz uygulamadan cilt nemlendiricisi kullanmayı sakın unutmayın.
 2. Makyaj altı bazı çok fazla miktarda kullanmaktan kaçının. En fazla mercimek büyüklüğünde bir damla yeterlidir.
 3. Cildinizin ürünü emmesi için burundan yanaklara dudak kenarlarından yanaklara ve alın bölgesinden ortadan yanlara doğru ovalayarak yayın
 4. Cildiniz donuk bir tonda ise ve biraz parlaklık vererek canlandırmak istiyorsanız renkli bir makyaj altı baz kullanabilirsiniz.
 5. Makyaj malzemeniz ile Makyaj altı baz ürünü türü aynı olursa daha etkili sonuç alırsınız. Mesela, su bazlı fondöten ile su bazlı makyaj altı baz ürünlerini ya da silikon bazlı fondöten ile silikon makyaj altı bazı kullanmanız en sağlıklı sonucu verir.
 6. Göz kapakları ve göz çevresine makyaj altı bazı mutlaka uygulayın. Bu şekilde ciltteki  yağların emilerek, makyajın lekelenmesini ya da kırışmasını önler ,yüzün diğer bölgeleri ile hem renk kaybını önler hem de göz çevresinde oluşan kaz ayakları görünümünü en aza indirir.

Cilt için doğru beslenilmeli , Yüz temizliği için Doğal sabunlar  ile bakım sağlanmalıdır

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN …

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 🙂

Güzel Günler dilerim

 

 

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.