sarkici-sila-gencoglu

Asıl adı Sıla Gençoğlu olan Şarkıcı Sıla, Suadiye’de 17 Mayıs’ta yaptığı yürüyüş esnasında kolundan tutarak konuşmaya çalışan fanatiği M.N. hakkında geçtiğimiz haftalarda avukatı aracılığı ile suç duyurusunda bulundu. Mahkeme sanığa uzaklaştırma kararı verdi.

Reklam

Savcılığa verilen dilekçede, şüpheli M.N.’nin “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” ve “Taciz” suçlarından dava açılması talep edildi. Şüpheli M.N.’nin, Sıla’yı takıntı haline getirdiği, sosyal medya hesaplarından Sıla’nın fotoğraflarını paylaşarak yazılar yazdığı, sanığın taciz amacıyla hareket ettiği iddia edildi. Bunun üzerine Savcılık tarafından M.N hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Anadolu 19. Aile Mahkemesi, Sıla hayranı M.N. hakkında Kadına karşı şiddetin önlenmesi açısından M.N.’nin aleyhinde tedbir istendiği ifade edilen kararda, önleyici ve koruyucu tedbir kararı verilebilmesi için şiddet uygulandığına dair delil aranmayacağı gerekçesi ile uzaklaştırma kararı verdi.

Mahkeme hakimi Sıla Gençoğlu’nun korunmasına,  M.N. hakkında 6 ay süreyle Sıla’ya şiddet tehdit, hakaret, aşağılama ya da küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Mahkeme ayrıca M.N.’nin Sıla’nın bulunduğu ev ve işyerine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine de karar verdi. Kararda M.N.’nin tedbire aykırı davranması halinde 3 günden 30 güne kadar zorlama hapsinin (tazyik hapsi) uygulanacağı konusunda uyarı verildi.

Haberin kaynakları: DHA-Hurriyet.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.