LUCIFER DİZİSİ KONUSU

Son zamanlarda dijital platform olarak öne çıkan NETFLİX dizilerinden biri olan Lucifer ilginç konusu ile izleyenleri ekrana bağlıyor. Hem erkek hem de kadınların ilgisini çeken dizinin konusu hayli ilginç.

Reklam

ŞEYTAN DÜNYADA

lucifer-dizisi-ozeti-2

2016 Yılında Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlayan Lucifer dizisinin künyesi aşağıdaki gibidir.

Lucifer dizisi 2016 ABD yapımı,
Yönetmen: Len Wiseman

LUCIFER OYUNCULARI

lucifer-dizisi-ozeti-3

Lucifer dizisi Oyuncu kadrosu : Tom Ellis  ( Lucifer ) Lauren German ( chloe Deckler ) , Lochlyn Munro ( , Rachael Harris, Kevin Rankin, Kevin Alejandro D.b. Woodside, LesleyAnn Brandt ( Mazikeen )

Netflix dizisi Lucifer Konu Özeti

Lucifer Diğer adı ile “Şeytan” dünyaya inmiş durumda ve yıllardır dünyada Lucifer Morningstar adı ile yaşamakta. Bir gece klübü işleten Lucifer Morningstar dünyada insanların gizli arzularını açığa çıkartma yeteneğine ve onların bu arzuları doğrultularını kullanabilme yeteneği ile tanrısal gücünü dizide oldukça belirgin biçimde kullanmakta. Aslında Tanrının Cehennemin bekçisi olma görevi verdiği ve bunu ceza olarak algılayan Lucifer duruma isyan etmiş ve dünyada yaşam sürmeye başlamıştır.

  1. Sezon Lucifer Traileri 

 

Bu durum Luciferin kardeşi olan Amenadiel i dünyaya getiriyor . Amenidiel Luucifer i cehenneme geri götürmek istiyor fakat Lucifer Bunu Tanrının bir cezası olarak görüyor ve kabul etmeyerek dünyada kalıyor. Bir vaka da suçlu zannedilen ve yakalanan Luciferin Kendisi gibi dedektif olan boşanmak üzere olduğu eşi ile sorunlar yaşayan 1 çocuk annesi Güzel polis memuru olan Clhoe Decker ile karşılaşması ise onun ilgisini çekiyor. Davayı çözmek konusunda Chloe ye yardım etmesi onun daha sonraki davalar ile ilgili polis departmanı ile yakınlaşmasını sağlıyor. Lucifer dünyada yanlız değil yanında güzel ve seksi görünümü ile bir iblis olan Mazikeen de bulunuyor. Mazikeen Lucifer in dünyada yardımcısı ve koruyucusu. aynı zamanda yetenekli bir savaşçı.

Dedektif Chloe nin yanında davadan davaya koşan ve sorunları çözen lucifer aynı zamanda seks düşkünü bir yapıya sahip ve etkileyici tanrısal gücü ile istediğini elde edebiliyor. Fakat bu etkisi Dedektif Chloe üzerinde etkili değil ve ne kadar uğraşsa da bir türlü onu etkileyemiyor ve davalar devam ettikçe bu durumu hırs haline getiriyor.

2. Sezon Lucifer Traileri 

İlerleyen zamanlarda bu durumun da tanrının bir planı Chloe nin de tanrısal bir güce sahip olduğunu öğreniyor. Lucifer Netflix dizisi genel itibari ile bu çerçevede ilerliyor. Bir çok dava çözülüyor ve tanrısal bir çok melek dünyaya geliyor. Bunların bazıları Luciferi Cehennemin kralı olarak geri götürmek isteyenlerken bazıları da kötü niyetli varlıklar. İlerleyen bölümlerde Lucifer ile Chloe arasında aşk kıpırlıları doğuyor fakat tabi ki bu o kadar kolay olmuyor.

3. Sezon Lucifer Traileri 

Lucifer karakterinin en büyük özelliklerinden biri asla yalan söylememesi dünyanın geri kalanı ise entrikalarla dolu ve Lucifer bu duruma oldukça bozuluyor. Dizinin devamında melek insan melezi bebekler doğuyor luciferin annesi yani Tanrının cehenneme mahkum edilen annesi , Adem ile Havva gibi karakterlerin katılması , Chloe ihaneti gibi ilginç konulu bölümler var.

4. Sezon Lucifer Traileri

 

Genel olarak Hristiyan inancı çevresinde kurgulann dizi oldukça eğlenceli. Şu ana kadar 4 sezonu yayınlanan ve büyük ilgi gören Lucifer dizisi eğlenceli vakit geçirmek için iyi bir seçenek .  İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

Mutlu günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.