LGS SINAVINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

LGS de Sokağa Çıkma Yasağı

Covid-19 Nedeni ile Liseye giriş Sınavı günü olan 20 haziran 2020 cumartesi günü kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildi…

 

LGS sınav günü belli saatler Tüm Türkiyede sokağa çıkma yasağı var

Korona Virüsün tespit edilen vakaların arması ile birlikte Hükümet tarafından Bu hafta sonu 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı günü, saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında Özel izin alınmış  istisnalar haricinde  Türkiye’nin 81 ilinde birden  vatandaşların sokağa çıkma yasağı olacak.

 

Ünversite giriş sınavı günü de Sokağa çıkmak yasak olacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı tarih olan 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günleri de   sınav öncesinden başlayıp  ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın problemsiz olarak yapılmasını sağlamak amacıyla; cumartesi günü saat 09.00 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Çocuklarınızın ve kendi sağlığınızı güvende tutun

Sınava girecek olanların çocuklarımızın ve onlara eşlik edecek olan velilerimizin hijyen kurallarını olabildiğince ciddi biçimde uygulamalarını tavsiye ediyoruz.

Sağlığınız her şeyden mnemlidir.

 

Çocuğum sınava girmezse ne olur

LGS sınavına girecek olan yani 8. sınıfta olan çocukların  olan sinava girme zorunlulugu yok.

Liseye Giriş Sınavına girmeyen çocukların yine ilk olkuda olduğu gibi oturdukları ev ikametine en yakın olan okula otomatik olarak kayıtları gerçekleşmekte.

Sadece istedikleri okula girebilmek için birbirleri ile yarışamayacaklar. Eğer çocğunuz çok iddialı bir çalışma süreci geçirmedi ve sadece şans için bu sınava girecekse veya kendisini özel okula verecekseniz sizlere sınava sokmamanızı tavsiye edebiliriz. Tabi ki bu tamamı ile sizin ve çocuğunuzun arzusuna bağlıdır .

GÜzel günler dileriz.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.