Leman Sam Konseri :

Manisa’nın Salihli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, ünlü sanatçı Leman Sam, Kent Meydanı’nda unutulmaz bir konser verdi.

Ünlü sanatçı Leman Sam, Manisa’nın Salihli ilçesinde düzenlenen Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında halk konseri verdi. Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen konseri yaklaşık 10 bin vatandaşın yanı sıra Chp Manisa Milletvekili Sakine Öz, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, Garnizon Komutanı Binbaşı Metin Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Hüsnü Tuğrul da izledi.

BAŞKAN OKAY’DAN KONUŞMA

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan sanatçı Sam, birbirinden güzel parçalarını Salihlililer ile birlikte seslendirdi. Konserde konuşan Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, uzun süre ayakta alkışlandı. Okay, “Bir süreden beri bazı çevrelerce sinsice sürdürülen etkisizleştirme, sıradanlaştırma ve unutturtma çabalarına karşın unutmayalım ve unutturmayalım ki; bizler bugün Kent Meydanı’nda böyle coşkulu toplantılar yapabiliyorsak, hep birlikte bir Bayram sevincini aynı ruh ferahlığı ile birlikte yaşayabiliyorsak bu Mustafa Kemal’in öncülüğünde çok olumsuz koşullarda 7 düvele karşı dünyada tüm ezilen uluslara örnek gösterilen ulusal Kurtuluş Savaşımız sayesindedir. Bu savaş sayesinde kurulan laik cumhuriyet, Cumhuriyet’in kazanımları sayesindedir. Bu nedenle Kurtuluş Günümüzde bir kez daha vatanımızı kurtaran, ortaçağ karanlığında geri bırakılmış, kara cahil bir toplumu çağdaşlığın aydınlığına kavuşturan, dini tutuculuğun egemen olduğu teokratik bir düzeni kadını erkeğini eşit laik cumhuriyete dönüştüren, kuldan birey, cemaatten toplum, ümmetten ulus yaratan varlıklarımızı, konumumuzu, özgür birey kimliklerimiz borçlu olduğumuz başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm cumhuriyet devrimini gerçekleştirenleri, kollayanları, koruyanları, binlerce isimsiz kahramanları saygıyla anıyorum” dedi.

Konser, Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay’ın sanatçı Leman Sam’a çiçek takdimi ve havai fişek gösterileri ile sona erdi. – MANİSA

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.