doğru külot seçimi nasıl yapılır

Doğru iç çamaşırı nasıl olmalı?

İç çamaşırı günümüzde çok çeşitli zevke ve giyime göre üretilen bir giyim elementi. Özellikle külot seçimi hataları ne kadar duruma uygun olan doğru kıyafeti seçersek seçelim güzelliğimizi baltalayan bir durumdur. Kadın sitesi moda bölümünde bugün ” Doğru külot seçimi nasıl yapılır?” Yazımıza yer veriyoruz…

 

Doğru külot seçimi

 

hatali-camasir-giyim-1

Hepimizin dikkat ettiği en önemli odak noktalarımızdan biri olan giyim tarzımız, karakterimizin farklılığını, güzelliğimizi ortaya çıkarmak için kullandığımız güçlü bir silahtır.

Fakat dış görünüşümüze özen gösterirken, ne yazık ki birçoğumuz iç giyimimize aynı özeni göstermeyerek, aslında çok başarılı olan dış görüntümüzü yapılan basit bir hata ile bir fiyaskoyla sonuçlandırabiliyoruz.

Bugün bu hatalardan biri olan külot seçiminde yapılan hatalar ve doğruları sizler için değerlendiriyoruz…

 

Denemeden külot alma !

Mankenlerin üzerinde ya da vitrinlerde gördüğümüz cıvıl cıvıl ya da çok göz alıcı iç çamaşırı modellerini, belki de denemeye gerek bile duymadan,  sadece beğendiğimiz için satın alabiliyoruz. Fakat iç giyimimizin, aslında giydiğimiz kıyafetlerin önemli bir tamamlayıcısı olduğu gerçeğini unutabiliyoruz.

 

İç çamaşırı Renk seçimini nasıl yapmalıyız?

dogru-camasir-renkEğer bir sayfiye yerinde değilseniz ve iç çamaşırınızın kıyafetinizden daha fazla dikkat çekmesini istemiyorsanız çok fazla aykırı renkler tercih etmemenizi  öneriyoruz.
Burada ki tek istisnai durum, özel bir gecede, transparan kıyafetin altına giydiğiniz iç çamaşırı olabilir.  Aykırı ama kıyafetinizle uyumlu renkler kullanarak çok seksi bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Ancak açık renk günlük bir kıyafetin altına desenli ya da koyu renklerde çamaşır kullanmak, plajda bikininizin üzerine pareo giymekten farksız bir görüntü yaratacağından şehir hayatı için pek uygun olmayacaktır. Bunun yerine beyaz, bej, pudra gibi açık tonlarla ten rengi, lacivert, füme, siyah gibi renklerle benzer renklerde koyu renk külot seçmeniz kıyafetinizle bütünlük sağlayacak ve çok daha estetik gözükecektir.

Hemen belirtelim; Erkeklerin renk konusundaki seçimleri ise kırmızı, bordo ve gül kurusu ve somon renginden yana!

Külotta İz sorunu!

guzel-camasir

Gerek günlük yaşamınızda gerekse iş hayatınızda, giydiğiniz etek, elbise ya da pantolonun altına mümkün olduğunca iz göstermeyen dikişsiz, lazer kesim ya da çok sıkı olmayan tanga külotlar giymeniz kıyafetinizi ve zarafetinizi ön plana çıkaracaktır.

 

 

Külot Beden seçimihatali-camasir-giyim-2

Her ne kadar istisnalar kaideyi bozmaz ise de, biz kadınlar, çoğunlukla kıyafetlerin içinde yer alan o küçücük beden etiketleri konusunda takıntılıyızdır.  40-42 beden bir külot almak bizim önceki seneye göre 5-6 kilo fazlamız olduğunu gösterdiğinden, bunu bir gurur meselesi haline getirir  illaki 38 bedeni alıp  mağazadan çıkarız.  Oysa ki dar bir iç çamaşırı bedenimizi sıktığından fazlalıklarımızın daha göze batmasına neden olur. Bunun yerine mevcut beden ölçülerimize uygun ve fazlalıklarımızı örtecek seçimler yaparak çok daha estetik bir görünüme kavuşabiliriz.

Dantel ve desenli iç çamaşırından vazgeçemeyenlere

Evet desenli çamaşırların çok sevimli, dantellerin ise çoğu zaman iç gıcıklayıcı olabileceğini kabul ediyoruz. Ancak bunlar özellikle ince kumaşların altında fazla dikkat çekici olabileceğinden kullanım yerleri konusunda hassas olmanızı tavsiye ediyoruz.

Külot seçiminde sağlık çok önemli ?

Sağlığımız göz önüne alındığında, doktorlar günlük kullanım için pamuklu iç çamaşırlarını öneriyorlar.  Tabi ki bu o çok beğendiğimiz, muhteşem, sentetik iç çamaşırını bir daha asla giymemeliyiz demek değil.  Ancak doktorların uyarısını dikkate alarak çoğunlukla pamuklu iç çamaşırlarını tercih etmekte fayda var.

KADIN MODA İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Güzellik dolu günler dilerim.

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Külot seçimi hataları ve doğruları

  1. Kızlar, valla bu yazıya bayıldım. Ekleme yapmak istiyorum, bu g-string külotlar var ya bende hemoroid yaptı. Araya giren iş çamaşırı maalesef hemoroide yani basura neden oluyor. Tamam iç çamaşırının gözükmesi veya belli olması hoşumuza gitmiyor da bu arada sağlık açısından tanga, gstring gibi çamaşırlar da kadın sağlığını tehdit ediyor. Haydi bakalım sorun şu: sağlık mı estetik mi seç seçebilirsen… Sevgiler…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.