Kozmetik ürünlerde gizli tehlike

Kozmetik ürünler gerek sağlık gerekse estetik güzellik açısından farklı farklı amaçlara hizmet ederler. Fakat bazı zamanlarda kullandığımız bu kozmetik ürünler görünür zararlar verebilmenin yanısıra Farkına varmadan Sinsice Sağlık sorunlarına yol açabiliyor…

Kozmetik ürünler gençlik ve güzellik vaat ederken hayatımızı riske atabilir.

Reklam
Kozmetik Ürünlerdeki Sinsi Tehlike

Kozmetik Ürünlerdeki Sinsi Tehlike

Kozmetik ürün ne demek?

Kozmetik ürünler genellikle Estetik ve beğeni odaklı olan farklı konsantre ve kimyasal ürünlerin birleştirilerek buluşturdu genellikle cilde sürmek suretiyle uygulanacak şekilde tasarlanmış olan ürünlerin tümüne verilen addır.

Kozmetik ürünler çerisinde kullanılan etken maddelerin yanı sıra birçok renklendirici ve koku verici İçeriğe sahip olabilmektedir. Parfüm gibi güzel koku yazmanızı hedefleyen Kozmetik ürünlerin içerisinde aynı zamanda cilde belli bir süre tutunabilmesi için koyulmuş olan farklı yağlar ve hatta kimyasallar bulunmaktadır.

Kozmetik ürünler kolayca eczanelerden ve internet siteleri gibi farklı kanallardan kolayca edilebilmektedir ve genellikle doktor tavsiyesi olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bu durum hali hazırda var olan belirli rahatsızlıkları tetikler bilmekte bu rahatsızlıkları büyüte bilmekte ve hatta var olmayan kanser gibi rahatsızlıkların buluşmasına neden olabilme riskini taşımaktadır…

Kalitesiz Kozmetik riski

kozmetik-urunlerdeki-sinsi-tehlike-guvenli-olmayan-dermatoloji-urunleri

Kozmetik ürünler çok geniş kitlelere hitap etmesi ve talebinin çok olması nedeniyle çok ciddi bir finansal kaynaktır.

Bu kaynaktan küçük ve büyük tüm firmalar faydalanmak ve Kazan sahibi olmak arzusundadır. Bu durum yaşamsal tehlike yaratabilecek bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. Mahsum biçimde edinilen bir güzel koku veren ya ile yine Mahsun şekilde cildi güzelleştirmeye yarayan yağ bile bir araya geldiğimde içerikleri veyahutta kullanım oranları nedeniyle farklılaşarak Diğer bir deyişle fermantasyona uğrayarak öldürücü bir maddeye dönüşebilir.

Bu durum kanser gibi rahatsızlıklara neden olan bize bozukluklarında solunum yolları rahatsızlıklarına sıcak kadar ciddi olabilir.

Genellikle alerjik durumlar ile ilk sinyallerini veren kalitesiz Kozmetik ürünleri hisse aslında zararlı kozmetik ürünler statüsünün en masum araçları olarak görülebilir. Nihayetinde vücut alerji tepkisini hemen vererek bu ürünü kullanılmaması gerektiğini sizlere söyler.

Fakat solunum yolu rahatsızlıklarına yol açabilecek veya tetikleyebilir cek kanser gibi ciddi rahatsızlıklara neden olabilecek olan kozmetik ürünler hemen etkilerini görmemeniz nedeniyle kullanmayı durdurmayı size Hepileri ile göstermediği için istenmeyen sonuçlara yol açabilir…

Güvenli Kozmetik markalarından ürün alınmadığı gibi bir telkinde bulunmayacağını nihayetinde içerisindeki bir etken maddeye karşı vücudumuzun bağışıklık sisteminizin düşük olması alerjilere yol açabildiği gibi farklı bir madde de vücudumuzda Sinsice uyuyan kanser gibi hücreleri besliyor olabilir.

Bizlerin size tavsiyesi illa doğal olmayan kimyasalları ve farklı bileşenlerin biraraya geldiği Kozmetik ürünlerini kullanmak istiyorsanız kozmetik ürünleri kullanmak için cilt sağlığı uzmanı veya dermatologlar ile dirsek teması içerisinde olmanız sizler için önerdiği ürünleri kullanmanız olacaktır.

Bunun yanı sıra sizlere tavsiyemiz güzel bir cilt güzel bir vücut için yaşam şeklinizi olması gerektiği gibi değiştirmeniz olacak. Nihayetinde ilaç firmalarının ürettikleri ilaçların farklı Sağlık sorunlarına yol açan olumsuz yan etkileri yıllar sonra ortaya çıkarak iş işten geçmiş olabiliyor. Dermatoloji ürünlerinin de aynı şekilde farklı yol açabildiği Yıllar Sonra tespit ediliyor ve edilecek.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Sağlıklı güzel bir ömür diliyouz

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.