KORONA VİRÜS MÜSÜN HEMEN ÖĞREN

KoronaVirüs Nefes Testi

Korona Virüs yeniden kendini göstermeye başladı ve hem vaka hem de Ölümlerin sayısı yeniden artış eğilimine girdi. Henüz aşısı bulunamasa da Koronavirüs ile ilgili tespit söylentileri de gün geçtikçe artıyor. Kadın sitesi Sağlık Haberleri bölümünde bugün sizlerle kesin doğruluğu konusuunda henüz bir açıklama yapılmayan bir test olan “ Korona Virüs ( Covid-19 ) Nefes Testi” yazımızı paylaşıyoruz.

Reklam

 

Covid-19 Nefes Testi

Her ne kadar doğru henüz bilinmemekle birlikte aslında nefes alma zorluğuna yol açan Covid-19 un semptom mantığı ile ilişkili gibi görünüyor.

Korona nefes Testi yapmak çok kolay. Nefesinizi tutuyor ve oynat butonuna basıyorsunuz. Nefesinizi sol alt köşede bulunan kırmızı hareket eden nokta sağ üst köşeye kadar gidene dek tutuyorsunuz.

İddiaya göre eğer nefesinizi nokta sağ üst köşeye varana kadar tutamıyorsanız Korona virüs olma ihtimaliniz var. Tabi hali hazırda nefes darlığı çeken kişiler, Astım, bronşit gibi hastalığı olanlar ve Akciğer kanseri rahatsızlığı olanlarla çok ileri yaşta ki kişiler de nefeslerini o kadar süre tutamayabilir.

 

Covid-19 Nefes Tutma Testi

Denemek için Nefesinizi iyice ciğerlerinize doldurun ve tam olarak aldığınızda videoyu oynatmaya başlayın ve tutabildiğiniz kadar tutun.

 

Eğer nefesinizi Kırmızı nokta sağ üste gelene kadar tutamadıysanız ciğerleriniz ile ilgili bir sorununuz var demektir. Korona olmayabilirsiniz ama mutlaka bir doktora danışın

 

Siz Önleminizi alın

Bu test ne kadar doğru bilinmiyor çünkü korona virüs olup hiç belirti yaşamadan sadece bulaşıya neden olabilenlerimiz var. Yani nefesinizi tutabiliyor olsanız da Korona virüs olabilirsiniz.

Sosyal mesafenizi korumaya ,hijyen kurallarını uygulamaya lütfen devam edin.

SAĞLIK KONUSUNDAKİ DİĞER YAZILARIMIZI MUTLAKA OKUYUN. OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Sağlıklı günler dileriz….

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.