KİRPİK ÇIKARAN KARIŞIM

Kirpikleri Gürleştiren Karışım

Pırıl pırıl gözleriniz çok güzel kaşlarınız ve harika bir cildiniz var. Yüzünüz tam istediğiniz gibi fakat bir eksik var, Kirpikleriniz istediğiniz gibi görünmüyor !. Kirpiklerimiz özellikle dikkati gözlerimize çeken çok önemli bir estetik parçasıdır. Kirpik protezleri ile bu estetik görsel desteklenebiliyor. Fakat sürekli takıp çıkartmak zorunda olmak ve herhangi bir bozukluk var mı diye kontrol etme zorunluluğu hayatımızı bölüyor ve zaman kaybına yol açıyor. Bugün seyrek kirpikler için güçlendirici karışım konusunda sizlere bilgi vererek bu sorunu ortadan kaldırarak kendi kirpikleriniz ile harika bir görünüme sahip olmanız için sizinle sihirli bir karışım paylaşacağız …

 

Hindistan Cevizi Kirpikleri Gürleştiriyor

kirpikleri-guclendiren-karisim-2-hindistan-cevizi-aloe-vera

Bugün sizlerle paylaşacağımız onarım merhemi Evinizde kolaylıla kendiniz uygulayabileceğiniz ve çok hasar görmüş yada seyrek kirpiklere sahipseniz 1 hafta ile 10 gün arasında gözle görülür biçimde kirpiklerinizin geri geldiğini güçlendiğini ve gürleştiğini gözlemleyebileceğiniz sihirli bir kirpik çıkarma karışımı.

Bu karışım için Hindistan cevizinin gücünden yararlanacağız. Hindistan cevizinin  yağı, halihazırda kozmetik ürünlerde yaygın olarak kullanılmasının ve güzellik endüstrisinin en popüler ürünlerinden biri olmasının nedeni olan muhteşem özelliklere sahiptir.

Hindistan cevizi yağı E vitamini, mineral ve diğer besinler içerir. Bu da kirpiklerin büyümesini içerisine nüfuz ederek  tetikler Aynı durum eğer kaşlarınız seyrekse kaşlarınız için de geçerlidir. Yani bu karışımız kaşlarınıza a sürebilirsiniz. 

 

Kirpik güçlendiren karışım için gerekli malzemeler

 • 1 Çay Kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • yarım Çay Kaşığı Aloe vera Jeli (yağı)
 • rimel fırçası
   

Onarıcı Kirpik kremi  Nasıl Yapılır ?

kirpikleri-guclendiren-karisim-3-kirpik-merhemi-uygulanisi

Hindistan cevizi yağı ve Aloe vera yağı ( jel ) )  kombinasyonu büyüme verimliliğini artırmaya yardımcı olacak ve kirpiklerinizin uzun ve kalın olmasına yardımcı olacaktır.

 1. Hindistan Cevizi yağını biraz daha sıvı hale gelecek şekilde hafifçe ısıtın ( kesinlikle çok fazla ısıtmayın. Sadece 1-2 dakika kısık ateşte hafif sıvılaşması gerekiyor)
 2. Ardından  Aloe Vera Karışımını Hindistan cevizi yağı ile birleştirip karıştırın.
 3. 5 dakika sürebileceğiniz ısıda olana kadar bekleyin
 4. rimel fırçası ile çok nazik biçimde kirpik köklerinden ucuna doğru iyice sürün.
 5. 10 dakika bekletin
 6. Bol su ile temizleyin. Bu karışımı sürdüğünüz süre boyunca mümkün olduğunca göz kalemi ve rimel ( Eye Liner) kullanmamaya gayret edin .

 

Onarıcı kirpik merhemini ne kadar uygulamalıyım

Yaklaşık 7 ile 10 gün boyunca tekrar edin. Ardından Haftada 1 uygulayın . Başta biraz dökülme olabilir korkmayın onlar zaten dökülecek olan zayıf kirpiklerin düşmesi  altlarından gelen sağlıklı kirpiklerin oluşması nedeni ile oluyor . Kirpiklerinizin sağlığına kavuşarak nasıl gür ve uzun çıktığına hayret edeceksiniz.

KİRPİK SAĞLIĞINIZ İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER YAZIMIZI OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.