KIRIŞIKLIK GEÇİREN YÜZ MASKESİ

Kırışıklıkları tedavi eden maske

Yüzümüzde çok fazla gülmekten , üzülme mimiklerinden veya farklı nedenlerle özellikle mimik kaslarının üzerinde ki deride zamanla kırışıklıklar oluşabilir. Bugün kadın sitesi güzellik bölümünde ” yüz kırışıklarını gideren maske ” yazımızı paylaşmak istiyoruz…

 

Kırışıklıkları düzelten maske

ÜZÜM, ZEYTİNYAĞI KIRIŞIKLIK MASKESİ
kirisikliklari-onaran-maske-2

Yüzümüzde bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren kırışıklıklardan kurtulmak için aslında uygulamamız gereken şey tam olarak bir anneanne losyonu’dur.

Öyle ki mucizevi 2 madde olan üzüm ve zeytinyağı yani diğer tabiri ile kraliçe yağı ve kraliçe meyvesi olarak da bilinen bu muhteşem tabiat mucizesini kullanarak cildinizi yeniden pürüzsüz kırışıksız hale getirebilirsiniz. Ayrıca cilt sağlığı için beslenme konusunu da yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Kozmetik ürünlerin güvenilirliği konusunda açıkça bizlerin şüpheleri var bizim ömrümüzün görebildiği 30 sene boyunca sürekli olarak kırışıklara kesin çözüm ve 20 yaş gençleşme vaadi veren onlarca marka ve ürün gördük. Fakat bazıları etkili değil bazıları ise sürekli kullanıma gerek duyuyor ve bu da bir süre sonra maliyeti hesapladığımızda bir kaç yılda bir estetik operasyon yapılan maliyetlere kadar varıyor. Botoks gibi seçenekler de durumu bir süreliğine çözebiliyor. Sizler arzu ederseniz bu cilt ürünlerini kullanın yada botoks uygulaması yaptırıyorsanız devam edin. Fakat düzenli olarak aşağıda ki üzüm zeytinyağı kırışıklık maskesini gibi yüz kusurlarını yok etmenin doğal yöntemlerini de uygulayın . Cildinizin nasıl gerildiğini ve onarıldığını göreceksiniz. Bu en azından bu cilt germe ürünleri yada botoks uygulamalarına daha az sıklıkta ihtiyaç duyduğunuzu göreceksiniz. Çünkü cildiniz gerçekten gençleşecek.

 

Kırışıklıkları düzelten maske  malzemeleri

Binlerce yıldır , Üzümlerin yaşlanma önleyici özellikleri olduğuna inanılır. Hem üzüm hem de zeytin yağı sağlıklı olmalarının yanı sıra , kırışıklılarla mücadele etmeye, derinin esnekliğini geri kazanmaya, cilt hasarını tedavi etmeye ve derin beslenme sağlamaya yardımcı olan kimyasal bileşikler açısından zengindirler. 

  • Çekirdekli Üzüm ( tercihen organik, çekirdekli, siyah üzüm türleri)
  • Rafine edilmemiş organik sızma zeytin yağı ( normal zeytinyağı da olur ama en iyisi organik sızma olandır ) …
  • Yüzünüzü uygulama sonrası temizlemek için maden suyu…

 

Kırışıklıkları Onaran Maske tarifi ve uygulanışı

Bu maske cildinizi nemlendirir ve kırışıklıkların miktarını ve derinliğini azaltır. 

  • Hem kabuğu hem de tohumları üzümlerden çıkarın ve onları  uygun bir kapta iyice ezin ve macun haline getirin 
  •  1 çorba kaşığı  zeytinyağı ile ezdiğiniz üzümlerden oluşan  macunun 2 çorba kaşığı kadarını karıştırın
  • Maskeyi yavaş yavaş  dağıtacak şekilde saç diplerinize kadar ,  boynunuz ve en son göz kapaklarınızın üzerine sürün. 
  • Yaklaşık 30 dakika bekletin.
  • 30 dakika sonra önce su son olarak da maden suyu ile yüzünüzü temizleyin…

Etkisini Hemen göreceksiniz.

Bu uygulamayı ilk 1 ay haftada en az 2 defa yapın. ( tavsiyemiz 2 günde 1 )  çok kısa sürede nasıl düzelmeler oluğunu gözlerinizle göreceksiniz. Arzu ederseniz aynı ışık ve aynı yerde fotoğraflarınızı çekin ve değişimi kıyaslayın.

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzelliğinizin öne çıktığı günler dilerim …

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.