SABAH KİLO YAPAN ŞEYLER

KİLO ALDIRAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI

Uzun süredir hamburger, pizza, kızartma kısaca fast-food namına hiçbir şey yemiyor, şeker, tuz, un olarak adlandırılan 3 beyazdan uzak duruyorsunuz. Düzenli olarak egzersiz yapıyorsunuz kısaca kilo vermek için olması gerekenlerin tamamını yapıyorsunuz  ancak istemediğiniz kilolar size yapışıp kaldı bir türlü istediğiniz vücuda bir türlü sahip olamıyorsunuz. Bir çok insanın sizinle aynı makus talihi paylaştığını biliyor musunuz ? Peki kilo verememenizin nedeni ne olabilir ? Kadın sitesi güzellik için form ve beslenme bölümünde “sabah alışkanlıklarını değiştirerek nasıl zayıflarsınız ” yazımızı paylaşıyoruz…

Reklam

 

KİLO ALDIRAN SABAH ALIŞKANLIKLARI

kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-1

Bir çok insan gereken tüm sağlıklı yaşam gerekliliklerini uygulayan fakat kilo verememelerinin hatta almalarının sebebinin sabah alışkanlıklarından kaynaklı olduğunu bilmez. Aşağıda sizlerle sabah yapmamanız gerekenleri paylaştık. Uygulayın etkisini görün…

 

  1. ÇOK FAZLA UYUMAK
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-1-fazlauyku

Çok az uyku ile, vücudunuzun iştahınızı artıran stres-tepki hormonu olan kortizol üretmesi daha daha da artmaktadır. Bununla birlikte, aşırı uyku da vücut açısından iyi değildir. Araştırma merkezi PLOS One  tarafından yürütülen yakın tarihli bir araştırmaya göre, günde 10 saatten fazla uyku vücut kitle indeksinin yükselmesine neden oluyor. Yükselen vücut kitle indeksi doğal alarak daha kilolu olmamıza neden oluyor . Uzman Diyetisyen Doktorların her gün 7-9 saat uyku uyunmasının sebebi bu.

Reklam

 

  1. GÜNEŞ IŞIĞI GÖRMEMEK
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-2-gunisigi

Özellikle çalışan kadınların çoğu daha gün ışığına dokunmadan işe gidiyor ve doğal olarak akşam saatlerinde işten çıkıyor ve güneş ışığının o sihirli ışıklarından mahrum kalıyor. Uyandıktan hemen sonra jaluzi yada perdeleri açın. Bırakın güneşin ilk ışıkları teninize değsin.

PLOS One tarafından yapılan bir araştırmada, sabahın erken saatlerinde çıkan mavi ışık dalgalarının metabolizmanızı artırdığı ve vücudunuzun uyanmasına yardımcı olduğunu ispat etti. Vücut kütle indeksinizi etkilemek için 20 – 30 dakika bile gün ışığına maruz kalmak metabolizmayı dengelemek ve fazla kilolardan kurtularak sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için yeterli.

 

  1. YATAK TOPLAMAMAK
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-3-yataktoplamak

Garip gelebilir, ama bu doğru. Yataklarını düzenleyen kişiler daha iyi uyuyor ve daha az kilo depoluyor. ABD Ulusal Uyku Vakfı  (US National Sleep Foundation ) tarafından yapılan araştırmada, yataklarını düzenli olarak her gün yatağını düzelttiğini bildiren kişilerin genel olarak daha iyi uyku uyuduklarını bildirdiklerini ortaya koydu.

Sonuçta, sağlıklı bir uyku sağlıklı bir kiloya giden en iyi yoldur.

 

  1. DÜZENLİ TARTILMAMAK.
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-4-tartilmak

Cornell Üniversitesi’nden araştırmacılar günlük tartılmanın kilo vermeyi teşvik eden başarılı bir teknik olduğunu kanıtladı. Teraziye adım atmanın en iyi yolu, bir şey yemeden veya içmeden sabah tuvalet ihtiyacını giderdikten hemen sonra yapmanız gereken ilk şeydir. Gece boyunca vücut su  kaybettiğinden dolayı, en doğru kilonuzu görürsünüz.

 

  1. KAHVALTI YAPMAMAK YADA ÇOK AZ KAHVALTI ETMEK.
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-5-kahvalti

Tel Aviv Üniversitesi’nden araştırmacılar, sabahları lezzetli bir yemekle kendinizi şımartmanız gerektiği konusunda ısrarcılar. Aslında, 600 kalori yağsız protein, karbonhidrat ve biraz tatlı içeren dengeli bir kahvaltı günlük diyet planınızın olması gereken en değerli öğünüdür.

 

Yukarıda belirttiğimiz 5 sabah alışkanlığını değiştirdiğinizde ve olması gereken egzersizleri ve diyeti yaptığınızda çok daha hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz.

KİLO VERME KONUSUNDA KESİM ÇÖZÜMÜ OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN,

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN…

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Sevgiyle kalın…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.