Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Güzellik > KİLO ALDIRAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI

KİLO ALDIRAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI

KİLO ALDIRAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI

Çok uzun zamandır hamburger, pizza, kızartma kısaca fast-food namına hiçbir şey yemiyor, şeker, tuz, un olarak adlandırılan 3 beyazdan uzak duruyorsunuz. Düzenli olarak egzersiz yapıyorsunuz kızaca kilo vermek için olması gerekenlerin tamamını yapıyorsunuz  ancak istemediğiniz kilolar size yapışıp kaldı bir türlü istediğiniz vücuda bir türlü sahip olamıyorsunuz. Bir çok insanın sizinle aynı makus talihi paylaştığını biliyor musunuz ?

 

Peki kilo verememenizin nedeni ne olabilir ?

Aslında bir çok insan bunun sebebinin sabah ritüellerinden kaynaklı olduğunu bilmez.

Sihirli Kadın sitesi ekibi olarak sizlerle sabah alışkanlıklarını değiştirerek nasıl sağlıklı kiloya erişebileceğinizi araştırdık. Sabah alışkanlıklarımızın hangilerinin size kilo aldığını açıklıyoruz.

 

KİLO ALDIRAN SABAH ALIŞKANLIKLARI

 

  1. ÇOK FAZLA UYUMAK

 

kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-1-fazlauyku

Çok az uyku ile, vücudunuzun iştahınızı artıran stres-tepki hormonu olan kortizol üretmesi daha daha da artmaktadır. Bununla birlikte, aşırı uyku da vücut açısından iyi değildir. Araştırma merkezi PLOS One  tarafından yürütülen yakın tarihli bir araştırmaya göre, günde 10 saatten fazla uyku vücut kitle indeksinin yükselmesine neden oluyor. Yükselen vücut kitle indeksi doğal alarak daha kilolu olmamıza neden oluyor . Uzman Diyetisyen Doktorların her gün 7-9 saat uyku uyunmasının sebebi bu.

 

  1. GÜNEŞ IŞIĞI GÖRMEMEK

 

kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-2-gunisigi

Özellikle çalışan kadınların çoğu daha gün ışığına dokunmadan işe gidiyor ve doğal olarak akşam saatlerinde işten çıkıyor ve güneş ışığının o sihirli ışıklarından mahrum kalıyor. Uyandıktan hemen sonra jaluzi yada perdeleri açın. Bırakın güneşin ilk ışıkları teninize değsin.

PLOS One tarafından yapılan bir araştırmada, sabahın erken saatlerinde çıkan mavi ışık dalgalarının metabolizmanızı artırdığı ve vücudunuzun uyanmasına yardımcı olduğunu ispat etti. Vücut kütle indeksinizi etkilemek için 20 – 30 dakika bile gün ışığına maruz kalmak metabolizmayı dengelemek ve fazla kilolardan kurtularak sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için yeterli.

 

  1. YATAK TOPLAMAMAK
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-3-yataktoplamak

Garip gelebilir, ama bu doğru. Yataklarını düzenleyen kişiler daha iyi uyuyor ve daha az kilo depoluyor. ABD Ulusal Uyku Vakfı  (US National Sleep Foundation ) tarafından yapılan araştırmada, yataklarını düzenli olarak her gün yatağını düzelttiğini bildiren kişilerin genel olarak daha iyi uyku uyuduklarını bildirdiklerini ortaya koydu.

Sonuçta, sağlıklı bir uyku sağlıklı bir kiloya giden en iyi yoldur.

 

  1. DÜZENLİ TARTILMAMAK.
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-4-tartilmak

Cornell Üniversitesi’nden araştırmacılar günlük tartılmanın kilo vermeyi teşvik eden başarılı bir teknik olduğunu kanıtladı. Teraziye adım atmanın en iyi yolu, bir şey yemeden veya içmeden sabah tuvalet ihtiyacını giderdikten hemen sonra yapmanız gereken ilk şeydir. Gece boyunca vücut su  kaybettiğinden dolayı, en doğru kilonuzu görürsünüz.

 

  1. KAHVALTI YAPMAMAK YADA ÇOK AZ KAHVALTI ETMEK.
kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi-5-kahvalti

Tel Aviv Üniversitesi’nden araştırmacılar, sabahları lezzetli bir yemekle kendinizi şımartmanız gerektiği konusunda ısrarcılar. Aslında, 600 kalori yağsız protein, karbonhidrat ve biraz tatlı içeren dengeli bir kahvaltı günlük diyet planınızın olması gereken en değerli öğünüdür.

 

Yukarıda belirttiğimiz 5 sabah alışkanlığını değiştirdiğinizde ve olması gereken egzersizleri ve diyeti yaptığınızda çok daha hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz.

KİLO VERME KONUSUNDA KESİM ÇÖZÜMÜ OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

 

% 100 ETKİLİ KİLO VERME YÖNTEMLERİ

 

Sevgiyle kalın…

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: KİLO ALDIRAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/kilo-aldiran-5-sabah-aliskanligi/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
KİLO ALDIRAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI Google
KİLO ALDIRAN 5 SABAH ALIŞKANLIĞI Yandex
Bugün: 19-Jul-2018 12:28:57
Ulusalarası saat: 19-07-18 09:28:57
Yazı tarihi ve Günü : 17 Nisan 2017Pazartesi

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
Çocuk neden mızmızlanır ?

Okul seçimi tüyoları

Çocuklarımıza oyuncak alırken dikkat : Ucuz her 5 oyuncaktan biri zehirli

Kapat