Kavitasyon  

Her geçen gün zayıflamak için geliştirilen teknikler gelişiyor ve özellikle biz kadınlara hizmet ediyor. Bunlardan en önde gelenleri yağ aldırma liposuction mide küçültme gibi operasyonlar kimisi direk olarak yağ alarak vücudu doğrudan zayıflatan kimisiyse yeme alışkanlığını en aa indiren uygulamalar. Son zamanlarda geliştirilen zayıflatma operasyonu tekniklerinden biri de Kavitasyon uygulaması.

Reklam

Bugün sizlerle kavitasyon nedir ?, kavitasyon işlemi nasıl yapılır ? , kavitasyonun yan etkileri nelerdir ? sorularına cevap arayacağız.

Kavitasyon Nedir ? 

Kavitasyon liposakşına (Liposuction )  alternatif bir zayıfla ve vücuda şekil vermenin en yeni yöntemidir. Kavitasyon sırasında hiçbir uyuşma, yaralanma ve yara iz oluşumu, herhangi bir rahatsızlık olmaksızın vücudunuzu rahatça istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz. Bu güzelliklerin yanı sıra Kavitasyon’un en büyük özelliği oldukça kısa sürede etkisini göstermesidir.

Kavitasyonun her geçen gün ilgi çekmesinin sebebi bu kadar kısa sürede istenilen duruma getirebiliyor olması. Kısaca çalışma prensibi düşük frekansta ses üstü dalgaların oluşması ile ilgili bir durumdur. Ses üstü dalgaların oluştu alan suda balonların oluşmasına sebep olmakta ve sonrasında oluşan bu balonların patlaması ile de ısı enerjisi meydana gelmektedir. Bu sayede yoğun titreşimler oluşur. Bu oluşan titreşimler de yağ hücrelerini çevreleyen zarlara temas edince yağ hücrelerini çevreleyen zarlar titreşimlere karşı koyamadığı için hızla erir. Bu yüzden düşündüğünüzden çok kısa süre de ciddi değişimlere şahit olabilirsiniz.

Kavitasyon zayıflama tekniğinde herhangi bir kesi yapılmaz yani bir ameliyat değildir. eriyen yağlar vücuttan doğal yollar ile kişi tarafından atılır.

Kavitasyon Sırasında Hissedecekleriniz

kavitasyon-nedir-yan-etkileri-var-midir-2

Kavitasyon tedavisi sırasında asla ve asla herhangi bir uyuşma ya da aneztezi durumuna maruz kalmayacaksınız.

Zaten çoğunlukla biraz da bu yüzden kilolarından kurtulmak isteyen ya da daha iyi bir fiziğe sahip olan insanlar kavitasyon yöntemini tercih ediyorlar. Kavitasyon tedavisi sırasında başınıza gelecek en belirgin şey terlemeniz olacaktır. Kavitasyon tedavisi sırasında terlemeniz çok doğal bir durum.

Ayrıca son olarak hissedeceğiniz şey ise vücut içinde yaptığı yağ yakma işlemi sırasında  yoğun bir gürültüdür . korkmayın bu normaldir.

Kavitasyon Lipo sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Kavitasyon zayıflama tekniği yağları parçalayıp vücuttan atılmasını ifade eder.

Eğer doğru diyet uygulaması yapılmazsa ve gereğinden fazla beslenme prensibi belirlenirse kilo geri alımı ve daha fazla kilo alımı meydana gelebilir.  Hızlı kilo kaybına bağlı olarak kilo verilen bölgede deri sarkmaları, çatlaklar  ve deformasyonlar meydana gelebilir.

Dolayısı ile sağlıklı bir diyet programı ve egzersiz kilo alımınıza engel olur ve çok daha fit olmanızı sağlar

Kavitasyon Sonrasında Yan Etkiler Var Mı?

Çok düşük bir ihtimal olsa kavitasyon tedavisinin sonrasında bazı ufak yan etkiler meydana gelebilir.

Kavitasyon sonrası Karşılaşabileceğiniz yan etkiler :

  • Kavitasyon tedavisi uygulanan bölgede kızarıklık oluşması
  • Mide bulantısı.

Ancak bu durumlar asla korkulacak seviyeye gelmemektedir. Kavitasyon tedavisi sonrasında oluşan ve oluşabilecek yan etkiler konusunda geniş çaplı araştırmalar yapılmış bu iki yan etki dışında bir sonuç elde edilememiştir.

Hamileler Kavitasyon Yaptırabilir mi ?

Herhangi bir bulgu olmamasına rağmen emniyet olarak  uzmanlar hamile bayanların kavitasyon tedavisi uygulamasını önermemektedir.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN…

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 🙂

Sağlıklı ve güzel günler dilerim.

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.