Kaş Estetiği Nedir ?

Kaş estetiği göz ve yüz yapısını belirleyen gözlerin üzerinde bulunan kaşların cımbız veya farklı epilasyon araçları ile alınması olmayan kaşların lazer araçları ile kaşın estetik şekilde yeniden yapılandırılması veya cerrahi operasyonlar ile kaş yapısının yeniden yapılandırılması anlamına gelir. Bugün sizlerle kadın ve güzellik  konusunda çok önemli bir konu olan  kaş estetiği ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızı paylaşmak istiyoruz…

Reklam

 

Kaş Estetiği neden Önemlidir

kas-estetigi-2-kas-guzelligi-cok-onemli

Kaşlar vücudun en görünen yeri olan yüzümüzde yer alan ve çok belirgin vücut parçalarıdır.

Öyle ki yüzde ten renginden genellikle daha koyu renkte olan kaşlar özellikle kadım mizacını ve güzelliğini doğrudan etkiler. Kaşların dağınık bir yapıda olması yada orantısız olması veya yüz yapısına uygun olmaması estetik görünümün olumlu veya olumsuz olmasında doğrudan etkilidir

Bu sebeple bir çoğumuz farklı yöntemlerle kaşlarımızı şekillendirerek daha güzel görünmeye gayret ederiz…

 

Kaş Düzeltme Yöntemleri

kas-estetigi-3-yontemler-neler

Kaş düzeltme hem kadınlar hem de erkekler için çok önemli bir farklı estetik operasyonun genel adıdır. Temel olarak hafiften ağıra gitmek gerekirse, kaşların alınması, kaşların uygun bir makyaj tekniği ve aracı ile çizilmesi, dövme uygulaması, kaş ekimi ve kaşlara estetik operasyon uygulanması şeklinde ele alınabilir. Kaş yapısına zarar veren kaza gibi mücbir durumlar haricinde sadece estetik arzular ile bu uygulamalar yapılırken modaya uymak kaygısı varsa yüze uygun bir kaş modeli yapmak ve kalıcı uygulamalar yaptırırken çok dikkatli olmakta fayda vardır.

Kaş Almak Nedir ?

Kaşların alınması en eski kaş estetiği operasyonalrından biridir. Kaşlar cımbız veya teknolojinin ilerlemesi ile geliştirilen kaş alma araçları ile alınmasını veya estetik açıdan görünümü bozan uzun kısımların makas veya kesici başka bir araçla alınarak düzeltilmesini ifade eder.

Kaş alma tekniğinde kaşlar kaşların küsmesi olarak halk arasında tabir edilen kaşın alındığı yerden  yeniden çıkmaması gibi mücbir durumlar haricinde belli bir süre sonra yeniden çıkar ve tekrar edilmesi gerekir.

Kaş yapısının kalıcı bir şekilde bozulmaması nedeni ile ve değişen kaş modasını yakalayabilmek için en geleneksel ama en güvenilir yöntemlerden biridir. Acı düzeyi düşüktür…

 

Kaş Makyajı Nedir ?

Kaş makyajı kaşların yapısına temel olarak müdahale etmez. Kalem fırça ile kozmetik boya kullanılarak kaşların şekillendirilmesi işlemidir.

Bu işlem genellikle arzu edilen estetik görünüm için yeterli genişlikte kaşların olmaması veya yeterli yoğunlukta olmayan kaşların boşluklarının doldurulması şeklinde gerçekleşir. Günümüzde evde uygulanan estetik plastik makyaj tekniklerinin yanı sıra takma kaş gibi ürünler de mevcuttur.

Kullanılan kozmetik ürününün özelliğine göre uzun süre kendisini koruyan veya temizleme ürünleri ile kolayca temizlenebilen bir uygulamadır.  Bu uygulama acısızdır.

Kaş dövmesi Nedir ?

Kaş dövmesi genellikle kaşları çok seyrek olan veya kaşları hiç olmayan kadın ve erkeklerin tercih ettiği bir dövme yöntemidir yöntemdir.

Kullanılan araş bir dövme yapma makinesidir. Bir iğne ile derinin belirli katmanlarına boya işlenir ve kalıcı kaş görünümü verilir.  Bu yöntem uygulanırken kaş yeri adı verilen göz üstünde ki yağ dokusu üzerine yapılıyor olması ve olabildiğince makul kalınlıkta olması gerekir.

Çünkü kaş modası değişebilir ve eğer çok kalın bir dövme yapılırsa incelmek çok zahmetli ve maliyetli olabilir. Dövme boyasının yavaş yavaş belirsizleşmesi renginin değişmeye başlama durumu olabilir . Bu nedenle bu işlem bir veya bir kaç yılda bir tekrar edilebilir. Bu uygulama kaş bölgesi çok hassas olmadığından az acılıdır…

 

Kaş ektirme Nedir ?

Kaş ektirme genellikle çok düzensiz ve yoğunluğu farklı kaş tiplerinde uygulanan bir tekniktir. Saç ektirmek gibi kaş bir yerden alınarak estetik açıdan olması uygun bulunan veya istenen yere deri altına yerleştirilir.

Kaşlar doğal olarak yerleşeceği için cımbız veya epilasyon aleti ile yeniden şekillendirilebilir veya kaş makyajı uygulamaları ile rötuş yapılabilir.

Kalıcı bir uygulamadır duruma göre tekrarı gerekebilir. Bu uygulama yok denecek kadar acısızdır.

Kaş estetik Operasyonu nedir ?

Kaşlara yapılan estetik operasyonlar botoks gibi şişirme özelliği olan bir enjeksiyo ile veya bıçakla yapılan operasyonlara verilen genel addır.

Botox gibi uygulamalar uzun süreli fakat geçici operasyonlardır. Kaş yapısını değiştirmek isteyenlerin kaş veya kaş üzerinde alın gibi bölgelere germe işlemini enjeksiyon ile verilen bir sıvı aracılığı ile yapılır. Nispeten acısızdır.

Kaş ameliyatları ise kaş yapısında meydana gelen travmalara bağlı bozulmalar veya estetik değişim arzu edenlere uygulanan bir cerrahi operasyonduur. .Kaşın durumuna göre saç diplerinden kesi ve germe işlmeni veya kaş yağı bölgesine farklı uygulamalar ile yapılabilmektedir.  Ameliyat esnası acısız fakat sonrası tüm estetik operasyonlar gibi acılı olabilir

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN …

Güzel günler dilerim.

 

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.