Karın Nasıl İncelir

Karın Bölgesi Nasıl İnceltilir ?

Hiç birimiz karın ve göbek bölgesinde biriken yağları ve bu yağların oluşturduğu estetik bozuk görünümü sevmeyiz. Kimi zaman yaşam şeklimiz nedeni ile kimi zamansa beslenme alışkanlıklarımızda ki hatalar nedeni ile kilo alabiliriz. Fakat özellikle karın bölgesi yağlanması en zor yok edebildiğimiz sinir bozucu bir estetik kaygı yaratır.  Hangi egzersizler karın yaplarını hedef alır ve bizi göbekten kurtarır ? Kadın sitesi form ve diyet  bölümünde ” Karın bölgesi yağları nasıl erir ? ” yazımızı paylaşıyoruz …

 

Karın Yağı eriten egzersizler

Karın yağları hangi egzersizle erir
karin-yaglarindan-kurtulmak-icin-yapabilecegin-egzersizler-2

Sizler  için 3 haftalık göbek ve bel bölgesini eritebileceğiniz bir program hazırladık. Ancak şunu unutmayın ki ne kadar diyet yaparsanız yapın egzersiz olmazsa zayıf ama sıkı olmayan olumsuz bir görüntü elde ederiz. Bundan Kurtulmak İse Basit bir kaç egzersiz ile çok kolay Tabi doğru bir beslenme programı ile…

 

Bel ve Karın Yağlarını yok eden egzersizler

1.Mekik Hareketileri;

Ayaklarımızı  birbirine paralel olacak şekilde yere uzanıyoruz. Dizlerimizi birleştirdikten sonra ,ellerimizi de Karnımızın üzerinde çapraz şekilde birleştirerek belden yukarıya doğru beli yerden kesmeden karın kaslarını kasarak esnemek Bu hareketi  sabah ve akşam ellişer kere yapıyoruz ( İlk Başta 50 yapamayabilirsiniz 15 er kere ile başlayın ) .Bu hareket karın bölgenizdeki kasları kuvvetlendirdiği gibi ,yağ dokusunun harekete geçmesine ve yağ yakımına çok yardımcı olur. Fakat hareketi doğru ve gereği kadar yapmanız çok önemlidir. Aksi durumda hoş olmayan farklı sakatlıklara neden olabilir.

2.Sopa ile Hareket

Ayakta bacaklarımızı 6o derecelik açıyla açıyoruz. Sopayı ense kökümüze getirip iki elimizle sağa ve sola Orta Hızda ( ne çok hızlı ne çok yavaş ve kesik kesik kalçadan yukarıdaki bölgeyi döndürüyoruz. Bu hareketi yaparken biraz müzik hiç fena olmayacaktır. Ortalama 5 dakika yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın ve yan karın kaslarının şekillenmesine ve göbeğin erimesini sağlar.

3.Bel Kasları

Sırt üstü yere uzanıp ellerimizi ensede birleştirip sırasıyla çapraz olacak şekilde sağ dirseğimizi sol dizimize, sol dirseğimizi sağ dizimize dokunduruyoruz. Bu hareketi yapabildiğimiz kadar yapıyoruz. Bu hareket karnın yan tarafında doğru olan kasları çalıştırır unutmayın!

4.Yürüyüş

Biz çalışan kadınların diğer büyük sorunu olan zaman. Ama güzelliğimiz ve sağlığımız için her gün 30 ila 40 dakika ayırarak tempolu yürüyüşler yapalım.

5. Pilates 

Pilates günümüzde bilinen en etkili sağlıklı bedene sahip olma egzersizlerinin başında geliyor.  Doğru bir pilates uzmanı ile internet üzerinden uzaktan da egzersizler yaparak gerek karın yağlarından kurtulabilir gerekse sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Tabi bu tip egzersizleri yapmadan önce gerekli sağlık şartlarına sahip olmanız çok önemlidir.

Örnek video olarak paylaştığımız yukarıdaki bir kaç hareketin yer aldığı videoyu her gün yaparsanız ciddi etkilerini göreceksiniz .

6-Yoga 

Genellikle sadece bir meditasyon tekniği olarak bilinen yoga inanılmaz bir zayıflama yardımcısı tekniktir. Yoğa uygulamalarını doğru kanallardan destek alarak uygulamanız yada uygulamaya çalışmanız bile binlerce yıllık bir beden ve ruh sağlığı terapisi olmanın yanı sıra hem karın hem de beden ağırlığınızı olması gereken noktaya getirir.

 

Karın bölgesi yağlarından kurtulmak için diğer tavsiyeler

  • Haftanın 4 günü  sabah kalkar kalkmaz 1 bardak suyun içine yarım tatlı kaşığı bal ve 10 damla limon sıkarak içiniz.( 1-3-5-7 günleri olabilir)
  • Duş alırken bugün her aktarda bulabileceğiniz Ham ipek kese veya kabak lifi ile göbek, basen, popo, bel bölgelerini setçe fırçalayın. Daha sonra 5 dakika boyunca susam yağı, kekik yağıi b iberiye yağı ve melisa yağı ile bu bölgelere masaj yapınız.

Herkese iyi gelen diyetler size uygun olmayabilir bu nedenle size uygun diyeti  Beslenme ve Diyet Uzmanına giderek öğreniniz…

 

Karın bölgesi zayıflatan Çay Tarifi :

1 su bardağı için 1-2 adet avokado yaprağı,1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı veya mısır püskülü,1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve 3-4 dakika dinlendikten sonra çok ince bir limonla içilecek.

Postür düzeltme egzersizi yazımızı mutlaka okumalısınız,

ve

FORM VE BESLENME İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN  …

Mutlu günler dilerim

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.