GÖZ ALTI KARARMASI NASIL GİDERİLİR

Göz Altı Kararması

Çok fazla çalışmak yorgunluk ve uykusuzluk nedeni ile göz altlarımız zaman zaman kararabilir. Bu tarz durumlarda uygulayabileceğiniz çok basit bir uygulama var . Kadın sitesi güzellik bölümünde bugün sizlerle Kararan göz altlarına basit çözüm yazımızı paylaşmak istiyoruz…

 

Göz altları Neden Kararır

Göz altları yorgunluk ve uykusuzluk gibi bir çok nedenle kararabilir.

Bunların yanı sıra böbreklerde sorun olması gibi ciddi sağlık sorunları nedeni ile göz altlarında kararma halkaları meydana gelebilir.

Mümkünse göz altlarınız morardıysa Nefroloji uzmanı bir Nefrolog’a baş vurmanızı öneriyoruz.  Eğer böbreklerinizde bir sorun yoksa ya çok fazla çalışıyor ve dinlenemiyor ya da uyku düzensizliği sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Tabi göz altı kararmakremleri mevcut fakat isterseniz kolaylıkla göz altı morarma sorununu çözebilirsiniz. Öncelikle yeterince dinlenmeniz ve uyku düzeninizi sağlamanız gerekiyor. Aksi taktirde size vereceğimiz öneriler geçici çözüm olacaktır.

 

Göz altı kararmayı gideren Maske için gerekli Malzemeler

GÖZ ALTI KARARMASI İÇİN ÇAY PANSUMANI
kararan-goz-altina-maske-2-poset-cay
  • 2 adet Poşet Çay ( halk arasında salla çay olarak bilinir Yada Demleme poşeti kullanılabilir )
  • 1 şişe Maden Suyu

 

Göz altı kararmayı gideren Maske Nasıl Uygulanır ?

Demlenmiş çayı bir fincana koyarak göze pansuman yapmak özellikle Türk kadınlarının uzun yıllardır yaptığı geleneksel bir koca karı yöntemidir. Fakat kocakarı dediğimize bakmayın gerçekten etkili bir yöntemdir. Bu yöntem hem göz altı kararmaları ve morluklarını geçirir hem de gözleri pırıl pırıl parlatır.

  1. Poşet çayı normal olarak demleyin ve eğer içiyorsanız poşeti çıkartıp bir kaseye koyun. Uygulamayı 2 gözünüze de yapacağınız için 2 adet poşet çaya yada demlik poşetine ihtiyacınız var. Nijhayetinde bu poşetleri demlik içinde fazla tutmamanız gerektiği için içtiğiniz çayın poşetini atmamanız yeterli.
  2. Poşet Çayı 1 gün buz dolabında bekletin
  3. Ertesi gün bu poşetleri maden suyu ile hafif ıslatın ve gözlerinizin üzerine koyun ve maden suyunun geri kalanını isterseniz için yada birazdan yüzünüzü yıkamak için saklayın.
  4. 15 dakika bekledikten sonra gözlerinizden çay poşetlerini alın ve yüzünüzü sadece su  yada maden suyu ile ile yıkayın. ( sabun vs kullanmayın)…

 

Haftada 2 gün Yerterli

Uygulamayı maden suyu takviyesi ile yaptığınız için hem morluklar gidecek hem de uygulama yaptığınız bölgede bulunan cildiniz hızla pırıl pırıl olacak. Haftada 2 defa yapmanız 2 hafta sonunda göz altı morluklarınızı hızla yok edecek isterseniz her gün bile yapabilirsiniz. Fakat 15 dakikadan fazla gözlerinizde poşeti tutmayın deri dokusunu inceltiyor.

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzellik dolu günler dilerim.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.