ORGANİK BESLENMENİN TAM ZAMANI

Pandemde Organik Fırsat

Covit-19 ( Korona Virüs ) ile birlikte zorunlu ve bilinçli seçimimizle evlerimize kapandık. Bu dönemde genellikle marketlerden pazarlardan yaptığımız sebze ve meyve gibi alışverişimizi internet üzerinden de rahatça yapabileceğimizi fark ettik. Pek bu dönemin aslında bir değişim süreci fırsatı olduğunu fark ettik mi. Sihirli kadın sitesi yazarları olarak bizler fark ettik ve hemen sizlerle paylaşmak istedik. ..

 

Organik beslenmeye Başlama Fırsatı

karantina-da-organik-firsat-2

Normal yaşam devam ederken organik beslenmenin ne kadar önemli olduğunu biliyor fakat organik ürünleri nereden bulacağımızı bilmediğimiz için bir süre sonra unutuyor ve işime de geldiği gibi normal beslenme alışkanlıklarımıza devam ediyordu.

Fakat eve kapandığımız Karantina günlerinde daha fazla online market mağazalarından alışveriş yapar ve siparişleri eve ister olduk. Bu dönemde bazı önemli keşiflerimiz oldu . Organik üreticilere ulaşabiliyor ve artık en azından 15 20 günlük ihtiyacımız kadar sipariş vererek aynen normal market sitelerinden yaptığımız gibi bu sitelerden de alışveriş yapabiliyoruz.

Sizlere tavsiyemiz Sizler de güvenilir ve organik olduğu belgelenmiş olan bu üreticilere ulaşarak hem kendinizin hem de çevrenizdeki insanların ihtiyacı olanları sipariş ederek bir kaç gün içerisinde size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. ..

 

Hangi Gıdaları organik olarak uzaktan sipariş edebilirim ?

Farklı üreticiler ve internet sitelerinden marketlerde bulabileceğiniz hemen hemen tüm ürünleri bulabiliyorsunuz.

Sebze, meyve , bakliyat yan ısıra , bal, zeytinyağı, tereyağı , peynir ,zeytin , yumurta gibi bir çok ürüne farklı ama güvenilir organik satıcılardan ulaşmanız mümkün . Lütfen kolaya kaçmayın sadece derinlemesine 1 günlük araştırma ile damak tadınıza ve bütçenize uygun satıcılara ait olan Organik Gıda internet sitelerini bulursunuz. Süt ve yoğurt gibi ürünler bozulma ve dağılma gibi durumlardan dolayı henüz tercih ettiğimiz bir seçenek değil.

Sonrası çok kolay  Cep telefonunuzda ,tabletinizde yada bilgisayarınızda satıcının sayfasını favorilerinize ekleyin ve sonra ki alışverişlerinizde rahat rahat kullanın…

 

Daha pahalı Ama Sağlıklı Organik Gıdalar Tüketin

Belki Pazar ve marketlerden biraz daha pahalı bir seçenek gibi görünüyor Fakat günümüzün kapitalist düzenin bizlere alıştırdığı ihtiyacından fazla almak ve tüketmek zincirini de bu sayede kırabilirsiniz.

Bir örnek vermek gerekirse sabahları yediğiniz 1 kişilik domates en fazla 1 tanedir çünkü yanında salatalık, peynir ceviz gibi şeylerde tüketmemiz sağlıklı beslenme kurallarından dır. Fakat ucuza daha çok alabildiğimiz için ihtiyacımızdan daha fazlasını tüketmeye meyil ederiz. Bu hem sağlığımızı bozan bir beslenme alışkanlığı düzeni oluşmasına neden olur hem de yediğimiz gıdaların ucuz olabilmesi için gerekli hızlı gıda yetiştirme tekniklerinde kullanılan toksik ( zehirli ) ilaç ve katkılara maruz kalmamıza neden olur. Bu durum hem zehirlenmemize hem de kilo almamıza sebep olarak sağlığımızı bozar. Aslında tasarruf ettiğimizi düşünürken daha fazla para harcıyor olmamız da cabasıdır.

Bu dengeyi göz önünde bulundurarak sağlıklı ihtiyaç miktarınızı belirler ve ona göre alırsanız aslında daha fazla ödememiş olur ve çok daha sağlıklı beslenirsiniz.

Toplu Alırsanız Daha ucuz Olur

Eğer miktarları artırırsanız doğal olarak Organik gıdaların  maliyetleri düşüyor.

Bu sebepten çevrenizdeki aile yakınlarınız veya komşularınız ile birlikte sipariş verip paylaşarak maliyetlerinizi de düşürebilirsiniz.

Ayrıca böylece ihtiyaçlarınızı 15 -20 günlük olarak belirleyerek uzun aralıklarla yaparak daha az zahmet etmiş olursunuz.

 

Sağlığınız en önemli Varlığınız

Lütfen kendiniz ve sevdikleriniz için sağlığın en önemli varlığınız olduğunu unutmayın.

Bunun önemini bu süreçte çok daha iyi anladık. Ayrıca yaşamda sadece Korona Virüs tehlikesi yok. Bedenimizin sağlıklı olabilmesi ve virüslere , kanser böbrek yetmezliği, kalp rahatsızlıkları, karaciğer yağlanması gibi farklı sağlık sorunlarına karşı dayanıklı olması için onu korumamız gerekiyor.

Dengeli ama sağlıklı gıdalarla beslenmeye özen gösterin .

YİYECEKLER İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sağlık ve sevgiyle kalın…

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.