Karantina Bitti mi ?

Tüm dünyayı olumsuz şekilde etkisi altına alan ölümcül salgın #koronavirüs karantinasıbu hafta sonu uygulanmadı. Hükümet yetkilileri tarafından bu hafta sonunun 65 yaş üstü yetişkin ve çocuklar haricinde olmaması virüsün bittiği anlamına gelmiyor. Lütfen Dikkat Edin !

 

Karantina Bitti Covid-19  Bitmedi

karantina-bitti-dikkat-2

Hükümet tarafından alınan karar ile bu hafta sonu ( 6-7 Haziran 2020) karantina yok. Bu virüsün bittiği anlamına gelmiyor.

Özellikle karantina olmadığı günlerde hem büyük şehirlerde hem de küçük yerlerde oluşan insan ve araç kalabalığı malum. Virüsün yayılma hızı ve ölümcül etkisini göz ardı etmemek çok önemli.

Korona Virüsün hızlı ve güçlü bulaşma hızını göz ardı etmeden yaşamakta hatta sağlıklı şekilde yaşamakta büyük fayda var…

 

 Ortak alanlar hazır, peki sizden 1 önce ki kişi ?!

Sosyal mesafe olarak adlandırılan fakat aslında fiziksel olarak mesafeyi korumak anlamına gelen 1 buçuk 2 metrelik mesafeleri korumak için bir çok sosyal alan çalışmalar yaptı , belediyeler park bahçe gibi alanlarda sosyal mesafe halkaları gibi uygulamalar ile yaşama dönüş için çalışmalar gerçekleştirdi.

Fakat ortak alanlarda bu mesafeyi korumak ya yeterli değil ya da bunun haricinde bireylerin önlem alması şart. Öyle ki ortak alanlarda insanların 2 dakika önce temas ettikleri yerleri bilmemiz mümkün değil. Karantina sürecinde hepimiz bunaldık ve psikolojimiz de bedenimiz de bu duruma isyan ediyor ve dışarıya çıkmak istemekte de çok  haklıyız…

Dolayısı ile ortak alanlarda salgın hijyeni şartlarına uygun olarak düzenlemeler tek başına yeterli değil …

 

Fiziksel Mesafeyi ve hijyen Şartlarını korumak Çok zor

Ortak alanları kullanırken eski alışkanlıklarımızı uygulamak hem bizim sağlığımız açısından çok tehlikeli hemde yakın uzak çevremizde ki tüm insanlar açısından hayati önem taşıyor.

Bizler sizlere hijyen kurallarını yada sosyal mesafe kurallarını yeniden anlatmayacağız.

Sadece uyarmak istiyoruz. Bu kurallar artık daha hayati önem taşıyor . Çünkü virüsün yeniden hortlaması artık sadece bize bağlı .

Lütfen Hem kendi sağlığınız için hem sevdikleriniz ve diğer insanların sağlığı için ya evdekalın yada kalabalık alanlardan uzak kalın ve pandemi kurallarını unutmayın …

SAĞLIK İLE İLGİLİ DİĞER FAYDALI YAZILAR ve HABERLERİ OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Sağlıklı günler dilerim.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.