Kanser Tanısı için Altın Deneyi Başarısı

Dünyanın en büyük sorun yaratan hastalıklarından önde geleni olan kanser hastalığının tedavisi için birçok farklı element aracılığı ile farklı yöntemler test edilmeye devam ediyor.

Bu yöntemlerden bazıları başarısız olup haberimiz bile olmazken bazı yöntemler ise önemli sonuçlar veriyor ve bu denemelerin üzerinde daha fazla durmaya başlanılıyor.

Kanserin tedavisinin doğru şekilde gerçekleşebilmesi için erken tanı ve teşhis koyulması çok önemli. Yapılan son araştırmalardan biri kanser teşhisi koyulabilmesi için “Altın” elementinin kullanımının diğer yardımcı maddelerden çok daha hızlı ve doğru sonuç verdiği…

 

Kanserli hücre DNA ları Altın’a çok hızlı cevap veriyor

kanser-tanisinda-altin-teshisi-2

Avustralya’da bulunan Queensland Üniversitesine bağlı olan Biyomühendislik ve Nanoteknoloji Enstitüsü’nde görevli olan bilim insanlarının kanser hastalığının teşhisi konusunda gerçekleştirdiği çalışma bütün kanser çeşitlerine ait olan hücrelerin DNA sının altının çekim gücüne karşı daha güçlü cevap verdiğini gösteriyor.

Live science yayın kuruluşunun verdiği habere göre bu özelliği denemeleri sonucunda tespit eden bilim insanlarının kanser hücrelerini teşhis edebilmek amacıyla altın Nano parçacıkları yaratarak kanser teşhisi amacıyla tasarladıkları bir madde olduğunu ve bu maddenin insan vücudundaki kanserli hücre ile karşılaşması durumunda renk değiştirdiğini belirtiyor.

Konu ile ilgili yapılan yaklaşık 200 testin sonuçları bu durumu destekledi…

 

Kanserli hücre tespitinde , altın %90 doğru teşhis verdi

Nature communications” isimli dergide de yer alan habere göre Yapılan araştırmalar sonucunda bulunan Bu yöntem ile 200 kadar kanserli hücre örneği üzerinde testler yapıldı.

Bu testlerin sonucunda yaklaşık %90 doğruluk Payı elde edildi.

Kanser teşhisi konusunda insanların kanser olup olmadıklarının teşhisi koyulmak için bu yöntemin kullanılması için daha fazla testi ihtiyaç duyulduğunu belirtti…

 

Kanserin Tedavisi için Erken teşhis çok Önemli

Kanser hastalığının tedavi edilebilmesi için Erken teşhis çok önemli.

Bu sebepten dolayı kanserin doğru şekilde teşhisinin olabildiğince hızlı tanısının konulabilmesi için yapılan bu araştırmalar hastalıkla mücadele edebilmek için büyük önem taşıyor.

İlerleyen bazı kanser türlerinin tedavilerinin çok yüksek maliyetli olması dolayısıyla Erken teşhis ve tanı nın zamanında koyularak hastalıkla mücadele etme ve başarıya ulaşma şansı çok daha yüksek.

SAĞLIK İLE İLGİLİ DİĞER FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Sağlıklı günler diliyoruz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.