kalça ruhundur

Kalçalar ne diyor ?

Bazı yoga eğitmenlerinin kalçalardan vücudun duygusal çöp çekmecesi olarak bahsettiğini duymuşsunuzdur. Kalçalar ve duygular arasındaki bağlantıyı elde etmek için zihin-beden bağlantısını anlamak mümkün. Kadın sitesi Kişisel gelişim bölümünde bugün ” kalçalar ve duygular” yazımıza yer veriyoruz…

 

Kalça testi

kalcalariniz-ne-anlatiyor-2

Güvercin pozunda katlanmışken, bu ifadenin gerçek olup olmadığını merak etmiş olabilirsiniz. Görünüşe göre, cevap oldukça inanılmaz.

Stresli olduğunuzda, hem duygusal hem de fiziksel sağlığınız zarar görebilir. travma durumunda Olan kişiler veya diğer ruh sağlığı sorunları  anksiyete ve depresyon gibi koşullar genellikle deneyimi fiziksel belirtiler  gibi belirtiler arasında ortak bir bağlantı olabilir:

Kalçalar. tabi ki her bedende farklıdır. Bir kişinin stresi vücudunda tuttuğu yer, diğeri için tam olarak aynı olmayabilir.

Bununla birlikte, sinirbilim ve somatik bilim , kalçaları duyguların potansiyel bir saklama kabı olarak işaret eder. Ayrıca duygusal iyileşme için bir pencere sunarlar…

 

Kalçalarınızı tanımak

Kalçaların duyguları nasıl depolayabildiğine bakmak için öncelikle işlevlerini ve anatomisini anlamak gereklir .

Kalça, pelvisin her iki yanında bulunan alanın tamamıdır. Eklemin kendisi, insan vücudundaki en büyük ve en eşsiz eklemlerden biridir ve ağırlık taşımaktan, göbeği stabilize etmekten ve üst bacağı hareket ettirmekten sorumlu bir beden bölgesidir

Kalçalarınız ne kadar sıkıysa, vücudunuzun hareketliliği o kadar az olur. Bu, ağrıya neden olabilir ve yürüme ve merdiven çıkma gibi günlük aktiviteleri engelleyebilir. Sıkı kalçalar ayrıca pelvisin öne eğilmesine neden olabilir, bu da kötü duruşa ve baş ile boynun yanlış hizalanmasına neden olur.

Bu, tüm vücudun nasıl çalıştığı konusunda kalçaların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

 

Kalçalardaki büyük hikaye ,

Kalça , iç kalçanın ön tarafına doğru yer alan derin bir kas grubu olan iliopsoas kası etrafında döner .

Önde gelen somatik bilimcilere göre psoas, beden ve ruh çekirdeğimizin en derin desteğidir .

Sematik bilim ( Anlam / anlamlandırma bilimi )  insanlarına göre  Pelvis yaratıcı, üreme organlarımızla doludur ve üst ve alt bedeni (nefes ve diyaframı bacaklara bağlayan) merkezi olarak konumlandırılmış psoas kasını içerir ve vücudumuzun çekirdeğini hem fiziksel hem de duygusal olarak önemli kılar” diyorlar.

Pek çok ağrı türü, özellikle omurgayı stabilize ettiği ve duruşu etkilediği için uykuda veya gergin bir psoas kasıyla bağlantılı olabilir. Bu durumda lomber omurganız aşırı düzleşerek veya aşırı kıvrılarak doğal kemerini kaybedebilir.

Bir göre 2021 yapılan bir çalışma sonucunda ( https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S2468781220305877 ) uzun süreli oturma sınırlı kalça uzantısı ve ilişkili ağrı ve rahatsızlık en önemli nedenlerinden biridir.

 

Dolayısı ile uzun süre oturmak düzensiz beslenme gibi durumlarda şekilenen kalça yapısı kişilik durumunuzu etkildediği gibi kişilik durumunuz da kalça yapınızı etkiler ve bu dışarıdan da belli olmaktadır.

Bu durum için sizinle Shakira nn seslendirdiği “Hips Dont lie”  ( Kalçalar yalan söylemez ) adlı şarkısını paylaşıyoruz 😉

 

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Güzel günler dilerim

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.