Kahkaha Yogası

İnsanlar yaşadıkları olumsuzluklardan etkilenerek beynini, ruhunu rahatlatabilmek için farklı yöntemler arayışına girer. Günümüzde bu rahatlama isteği spor etkinlikleri gibi yöntemler olabilirken kimi zaman da meditasyon yöntemlerinden biri olan Yoga teknikleri olur. Bu yoga tekniklerinden biri de geçtiğimiz günlerde bizim de merakımız sonucu katıldığımız ismi de kendi kadar ilginç olan Kahkaha Yogası. Bugün sihirli kadın sitesi olarak sizlerle bizim de deneyimlediğimiz kahkaha yogası hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Reklam

 

Kahkaha Yogası Nedir ?

kahkaha-yogasi-nedir-nasil-yapilir-2-kahkaha-yogasi-nedir

Kahkaha yogası neredeyse tüm farklı yoga tekniklerinin doğduğu Hindistan’da bir Guru tarafından geliştirilen  yoga tekniklerinden biri.

Kahkaha yogasını geliştiren Hintli Guru önce bir parkta dolaşıp kendisi ile birlikte gülmek için bir grup toplar. Ardından grup ile birlikte birbirlerine fıkra gibi komik şeyler anlatarak gülmeye başlarlar ve ardından karşılıklı gülerler. Bir süre sonra grup içerisinde yapılan espri ve şakalar bayağılaşmaya ve grupta bu nedenle kızgınlıklar kopmalar meydana gelmeye başlar.

İlk başlarda güzel giden durumun olumsuz tarafa geçmesi ardından Hintli Guru durumu eşi ile paylaşır ve kendisi gibi yoga Guru’su bir Yogo olan eşi ile birlikte farklı Yoga nefes teknikleri ile Kahkaha yogasını yaratır.

Kahkaha yogasını yaratan Hintli Yogo’nun ve Türkiye’de kahkaha yogası seansı düzenleyen kişilerin isimlerini bu yazımızda belirtmiyoruz. Bunun nedeni bu yazımızda kahkaha yogası nedir ve nasıl yapılır konusunda tarafsız bir gözle sizlere aktarma arzumuz.

Kahkaha Yogası’nın amacı ne ?

Kahkaha yogasının amacı kişiyi Temel olarak Çok Mutluymuş gibi kahkaha attırarak bedeninin zihnini mutlu olduğuna inandırması.

 

Kahkaha Yogası nasıl yapılır ?

Kahkaha yogasının nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi vermese konusunda yeterli bilgiye sahip olmasak da temel prensipleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Kahkaha yogası öncelikli olarak temel nefes teknikleri ile bedeni uzun süre gülmeye hazır hale getiriryor. Öyle ki yaklaşık 25-30 dakika arasında sürecek olan bu gülme seansı uzun süre yapılan kardio egzersizi kadar efor sarf ettirdiği için yorucu bir etkinlik. Öyle ki Gülme Yogası seansı bittiğinde kan ter içinde kalacağınız garanti . Ardından sizi yönlendiren gülme yogası lideri tarafından bazı basitve basit olduğu için komik olan bir çok insan tarafından çocuksu olarak adlandırılabilecek bazı hareketler , bu hareketler ile tekrarlanan  bazı özel söylemler ve sanki çok komik bir şey duyduğumuzda , gördüğümüzde attığımız gibi kahkahalar atılıyor. Bu kahkahalar önce “…mış gibi yapmak” olarak adlandırılıyor ve hareketlerin örgünlüğü ile diyafram kullanarak sanki bri nefes egzersizi gibi yapılarak 25-30 dakika sürekli kahkaha atılıyor.

Bizim deneyimimiz kahkaha yogası sonunda eninde sonunda gruba katılan kişilerin ya bu Yoga tekniğine güveneneleri nedeni ile yada durumun komik olması nedeni ile meditasyon sürecinde en az 1 defa kahkaha atıyor olması.

Kahkaha Yogası ile ilgili Sihirli kadın Sitesi Görüşü

Kahkaha yogası kişinin iyi hissetmesine odaklı bir yoga tekniği katıldığımız yaklaşık 10 kişilik yoga grubu içerisinde herkese en az 1 defa içten kahkaha attırdı. ( kimisi durumun komikliğine kimisi ise gerçekten yoga etkisi olduğuna inanması nedeni ile)

Dolayısı ile günümüzde kahkaha atmaktan ya mutsuzluk yada utanması nedeni ile neredeyse unutan kişiler için güzel bir deneyim. Ayrıca gerçekten ciddi bir bedensel aktivite olması nedeni iyi bir egzersiz

Kahkaha Yogası örnek videosu.

Bizim yorumumuz Kahkaha Yogası , en az 1 defa deneyimlenmesi gereken bir meditasyon tekniği.

Kahkaha yogası giderek artan biçimde bir çok farklı lider tarafından verilen bir hizmet. Fiyatı liderlik eden kiinin arzusu ve popülerliğine göre değişmesinin yanı sıra farklı yerlerde farklı yöntemlerle uygulanabilmekte.İnternet çağı olan günümüzde rahatlıkla size en yakın gülme Yogası seansına ulaşmanız mümkün.

Kişisel gelişim ile ilgili diğer yazılarımızı OKUMAK İÇİN …

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN

Güzel ve bol kahkahalı günler diliyorum.

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.