KAFANDAKİ ERKEK HAYATINDA MI ?

Kafandaki Erkeği Hayatındaki Adamla Aldatmak

Hepimiz hayatımızda bir dönem hayatımızın aşkı olarak adlandırdığımız bir erkeğe gönlümüzü muhakkak kaptırmışızdır. Kimilerimiz hayatlarının aşkı ile evlenmiş yada aşk ilişkisi yaşıyor olsa da, bu çok da yaygın bir sonuç değildir. Kadın sitesi aşk ve ilişkiler bölümünde kafandaki erkek ile hayatında ki erkek , konusuna yer veriyoruz…

Reklam

 

Aklında ki erkek kafandaki-erkegi-hayatindaki-adamla-aldatmak-2

Eğer hala eski ilişkimizi kafamızda taşıyorsak şu an içerisinde olduğumuz ilişkide karşımızdaki adamı aldatıyor oluyor muyuz ?

Yaşadığımız ne olursa olsun böyle bir durumda aslında karşımızdaki kişiyi tam anlamı ile aldatıyor oluyoruz. Çünkü eğer bu soruya cevap arayışı içerisinde isek zaten eski ile olan bağımızı kopartamamışız, geçimişimizde gönlümüzde yer eden insan aslında halen aynı yeri koruyor demektir.

 

Peki Geçmişten kopamamak büyük bir hata mıdır ?

Genel olarak bakıldığında bu bir yanlış olarak görünse de bir çok insanın doğal olarak sıklıkla yaşadığı bir durumdur. Tabi ki yanlıştır bu yanlışı özetle 2 farklı açıdan değerlendirebiliriz.

  1.  Bunu yaşayan kişi tarafından hissedilen duygu tatminsizlik, mutsuzluk, bulunduğu yere ait olmama huzursuzluğu ve sürekli bitmeyen ikilem duygusu.
  2. Karşınızdaki kişiyi tam anlamı ile mutlu ve tatmin edememe, anlam verilemeyen huzursuzluk duygusu yüklemek ve tabi ki hatalı bir duygu olan güvensizlik ve sevgi yoksunluğu hissi.

 

 

Hangi tarafta olursak olalım insanların çok bağlı oldukları kişilerden ayrılma duygusu yarım kalmışlık hissi uyandırmakta ve ilişki dinamikleri gereği kurulan hayallerin yarım kalmışlık hissi ağır basabilmekte. Hal bu ki 2 insanın herhangi bir sebepten dolayı bir arada olamaması veya en azından  1 taraf istemese bile ayrılık olması durumu çok yaygın bir durumdur. Genelde insanlar ilişki dinamiklerinde bir birleriyle adaptasyon sağlayamama durumlarını karakter farklılıkları olarak görse de aslında durum sadece bununla açıklanabilecek kadar basit olmayabilir.

Konumuz bu olmamakla beraber yaşanan ilişki içerisinde gölge gibi gezen akıldaki 3. kişi şu anda yaşanan ilişkiyi sadakatsiz ve zayıf temeller üzerine kurma durumunu destekler.

Peki neden bu duruma düşüyoruz.

Eğer aklınızda birisi var ve başka biriyle birlikteyseniz bu durumun aslında neden olduğunu bilmeniz gerekir. Size çok özetle neden bu durumu yaşadığınızı açıklayalım.

  1. Öz güven eksikliği: Bu durumda olmanızın en temel ana başlığı öz güven eksikliğidir. Sizin kendinize olmayan güveniniz aslında aklınızda biri varken başka birisi ile ilişki içerisine girmeniz konusunda aşağıda sayacağımız maddeler dolayısı ile tutmaktadır.
  2. Ayrılıkla başa çıkamama duygusu: Aklınızı dolduran kişi ile ayrılığınız sizi çok üzmüş, yıpratmış ve neredeyse yakınınızı kaybetmiş kadar fazla üzmüş olabilir ve bu durumu hem ayakta olduğunuzu kendinize ispatlamak hem de belki bir çeşit intikam duygusu ile seçiyor olabilirsiniz.
  3. Yalnız Kalma korkusu: İlişkiler doğal olarak kişinin ilişkiye başlamak veya yeni bir insan ile olmak konusundaki egzersizi zayıflatmakta ve bir aşk bitince “acaba hiç kimse benimle olmayacak ben yanlız kalacağım”  kaygısını doğurabilmektedir. Bu yüzden özellikle biten büyük aşkın ardından hemen ilgi gösteren başka bir insana yönelim refleksi verilir.

 

Birine aşıkken başka biriyle olmanın sonuçları nelerdir ?kafandaki-erkegi-hayatindaki-adamla-aldatmak-3

Biri ile birlikteyken geçmişinizdeki başka birine aşık olmanızın hem sizin hem de ilişki içerisinde bulunduğunuz insan açısından sakıncaları bir yazı içerisine sığdıramayacak kadar ayrıntılı bir konudur fakat biz size bunun olası sonuçlarını kısaca anlatmak istiyoruz.

  • Bu durum kafasında başka aşk yaşayan kişi tarafından kafa karıştıran ve yorucu bir durum olmasının yanı sıra, aşık olduğu kişi ile karşılaşma ve iletişime geçmesi durumunda iyice yorucu yıpratıcı bir hal alabilir.
  • İnsanların doğal refleksi olan acaba ne yapıyor duygusu ile izleyeceği yol ( facebook,instagram gibi sosyal hesapların sürekli takip edilmesi vb.) ilişkide bulunulan kişiye durumun ifşa olması ile sonuçlanarak, hoş olmayan sonuçlar doğabilir.
  • Bu duruma aklında yer veren kişinin fark ettirmediğini sansa da aslında karşısındaki kişiye belirli sinyaller verdiğini bilmesi gerekir ve bu durum ilişki yaşanan kişiye tatminsizlik, yetersizlik duygusu verebileceği gibi, tatmin olamama ve yeterli olamam durumunu da yaratabilmektedir.
  • Yeterli olamama ve yetersiz olamama durumu ilişkide bulunulan kişiyi vu yeterlilik veya yetersizlik duygusunu giderme arzusunu başka insanlar ile arama yoluna sürükleyebilir.
  • Durumun herhangi biçimde ortaya çıkması durumunda aslında saf duygularımız olmasına rağmen, hoş olmayan şekilde görünebilir, istemediğimiz sıfatlar ile anılabiliriz.

 

Yukarıda yazdığımız maddeleri çoğaltarak devam edebiliriz. Size tavsiyemiz eğer siz bu duyguyu aklında taşıyan yani başka bir insanı seven tarafta iseniz sağlıklı bir ilişki ve hayat yaşayabilmeniz için bu durumu çözmeniz aklınızı berraklaştırmanız gerekmektedir.

İlişkiler ve aşk  hakkındaki diğer yazılarımız için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Sevgi ile kalın…

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.