YAŞLI GÖSTEREN MODA HATALARI

Yaşlı Gösteren  Giyim hataları

Güzel giyinmek ve hem kendimizi iyi hissetmek hem de çevremizdeki insanları etkilemek için çok önemlidir. Kimizaman güzel giyinmekiçin kullandığımız kıyafet ve aksesuarları hatalı şekilde kullanmamız biz kadınların cehennemi olan yaşlı görünme durumuna yol açar. Kadın sitesi moda tavsiyeleri bölümünde “Yaşlı Gösteren Moda hataları”  yazımıza yer veriyoruz…

Reklam

 

Yaşlı görünmemek için bu moda tavsiyelerine dikkat edin

Genç bir görünüm sergilemek ve bu yönde iltifatlar almak, elbette ki tüm kadınların hoşuna giden bir durumdur. Bazen küçük dokunuşlarla genç görünmek mümkündür. Bazen de yanlış seçimler yüzünden olduğundan daha yaşlı görünüm ortaya çıkmaktadır. Aşağıda paylaştığımız bazı basit kurallara dikkat etmeniz yaşlı görünmenize engel olmak için seçtiklerimiz…

Yaşlı Görünmemize Neden Olan 7 Stil Hatası

 • Hatalı Sütyen Seçimi Yapmayın

  kadinlari-yasli-gosteren-7-hata-sutyen-secimine-dikkat

Tercih edilen sütyen, kadınları anında daha ince, daha uzun ya da daha genç gösterebilmektedir. Yanlış sütyen seçimi, kişiyi hem rahatsız eder hem de elbisenin kötü durmasına neden olur. Hatta göğüslerin sarkık görünmesine neden olur. Göğsün şekline uygun çok büyük olmayan sütyen seçimi en doğrusudur. ayrıca sütyenin kopçalarının ve iplerinin kalınlığı da daha yaşlı bir görünüm verir.

 

Reklam
 • Çok Büyük Aksesuarlar Kullanmamaya çalışın

  kadinlari-yasli-gosteren-7-hata-aksesuar-secimine-dikkat

Büyük takılar, genel olarak modası geçmiş izlenimler vermektedir. Yaşlı görünmemek için; küçük motifli bileklikler, ince halka küpeler ya da zincir kolyeler tercih edilmelidir. Ayrıca kolye, yüzük ve küpeleri takım halinde kullanmak da genç olmayan bir görünüm oluşturmaktadır.

 

 • Modanın Fazla Esiri Olmayın

  kadinlari-yasli-gosteren-7-hata-moda-akimina-fazla-kapilma

Sadece moda olan giysileri almak, bir müddet sonra dolabın modası geçmiş giysilerle dolup taşmasına neden olacaktır. Modaya uyum sağlamaya önem vermek yerine kendinize yakışan, sizi mutlu edecek giysileri satın almaya önem verin. Sevmediğiniz halde sırf modaya uygun diye bir kıyafeti giymek zorunda değilsiniz.

 

 • Hatalı Gözlük Seçimi Yapmayın

  kadinlari-yasli-gosteren-7-hata-yanlis-gozluk-secimi-yapmayin

Doğru gözlüğü seçmek, kişiyi olduğundan daha genç ve havalı gösterir. Doğru gözlüğü seçerken yalnızca şık tasarımına değil, göz sağlığına uygun olup olmadığına da dikkat etmek gerekir.

 

 • Boğucu Renklerde giysiler giymek

  kadinlari-yasli-gosteren-7-hata-yanlis-renk-secimi

Siyah renginde giyinmek kişiyi zarif ve şık gösterebilir ancak, bu renk genç bir görünüm için fazla uygun değildir. Canlı renklerde giysiler giymek, enerjik bir izlenim vermenizi sağlar. Eğer siyah ağırlıklı giyinmekten kendinizi alıkoyamıyorsanız, zarif ve renkli aksesuarlar tercih ederek giysinizi canlandırabilirsiniz.

 

 • Topuklu Ayakkabıyı daha Az Tercih Etmek

  kadinlari-yasli-gosteren-7-hata-yasli-ayakkabilar

Ne derecede şık giyinirseniz giyinin, rahat ayakkabıları tercih etmek sizi salaş gösterecektir. Rahat ve düz spor ayakkabıları devamlı giymek yerine, arada topuklu ayakkabı da tercih etmelisiniz. Çekici bir topuklu ayakkabı giyerek havanızı değiştirebilirsiniz. Eğer topuklu ayakkabıda fazla rahat edemiyorsanız, onun yerine sivri burunlu babetler de giyebilirsiniz.

 

 • Çiçek Desenlerinin hatalı Kullanımı

  kadinlari-yasli-gosteren-7-hata-yasli-desenlerden-kac

Çiçekler tazeliği ve neşeyi temsil etmektedir. Çiçek desenlerinde mat ve soğuk tasarımların tercih edilmesi, kişiye solgun  bir görünüm verir. Onun yerine, geometrik desen ve çizgi içeren parlak renkli giysiler tercih ederek daha eğlenceli bir görünüm elde edebilirsiniz.

DİĞER KADIN MODA BİLGİLERİNİ OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Güzel Günler Dilerim

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.