Kanser belirtileri

Kanser hastalığı günümüzde birçok Can alırken bu Rahatsızlığın verdiği bazı sinyaller önemsemeyerek teşhis ve tedavide geç kalınmasına yol açıyor ve bu nedenden dolayı kanserden dolayı yaşam kalitesi ciddi biçimde düşüyor veya Hayat son bulabiliyor…

 

Kanser belirtileri nelerdir

İnsan vücudunun küçük veya büyük rahatsızlıklar karşılığında belirli sinyaller dışa vurumlar yansıttığını biliyoruz. Kimi zaman bu sinyaller küçük rahatsızlıkları bize haber verirken kimi zaman da kanser gibi ciddiye alınması gereken ölümcül hastalıkların habercisi olabiliyor. En önemli sorunlardan biri ise kişilerin normal dışı olan bu belirtileri normal süreçler olarak düşünmek durumunda kalması veyahut da öyle olmasını istemesi dolayısıyla ihmal etmesi durumudur

Kanser hastalığının vücudun birçok farklı bölgesinde ve farklı organında meydana gelebileceğini Unutmamak gerekir. Kimi zaman normal ufak tefek sorunları anlatırken kimi zaman da normal dışı olan bazı değişiklikler bizlere kanser rahatsızlığının başladığının bir belirtisi olduğunu gösteriyor olabilir…

 

Kanser Hastalığının , Önde Gelen Belirtileri

kadinlarda-gorulen-kanserin-en-belirgin-sinyalleri-nelerdir
 • Diş etlerinde nedensiz kanama: Diş etlerinde gıda tüketirken ufak tefek sert Gıdalara karşı yaralanmalar çok sert diş fırçalama alışkanlığı, sigara gibi alışkanlıklardan dolayı diş etlerinin çekilmesi ve bu şekil nelere bağlı olarak fırçalama sonucu kanamalar ya da hatalı diş bakım ürünleri kullanmak veya bu ürünleri yanlış biçimde kullanmak , yada basit bir diş rahatsızlığı dolayısıyla diş eti kanamaları meydana gelebilir. Fakat sürekli ve herhangi bir nedene bağlı olmayarak diş eti kanamaları Kan kanserinin belirtilerinden biri olabilir.
 • Dışkıda kan: dışkıda görülen kan kolonda veyahutta anüste meydana gelen basit yırtıklardan veya basur olarak halk arasında bilinen hemoroid rahatsızlığından meydana gelebileceği gibi aynı zamanda kolon kanseri gibi ciddi sorunların da habercisi olabilir.
 • İdrarda kan : idrarda kan görülmesi taş dökme gibi ufak tefek böbrek sorunları veya cinsel ilişki sırasında meydana gelen hasarlar nedeniyle meydana gelebileceği gibi mesane kanseri gibi sorunlar Dolayısıyla olabilir.
 • Uzun süren Ateş: uzun süreli yüksek ateş bir viral enfeksiyonun doğal sonucu olarak meydana gelebilmekte beraber aynı zamanda kan kanseri türlerinin belirtisi olabilir
 • Şiddetli karın ağrısı: şiddetli karın ağrıları sağlıksız beslenme Dolayısıyla meydana gelebilir vücudun gaz adamında zorlanması durumunu sonucu olabilir veya mide ya da yumurtalık kanserinin belirtisi olabilir.
 • Deride görülen değişiklikler: Deri üzerinde görünen olumsuz yönde : deri renginin değişmesi, derinin fazla kuruması pul pul dökülmesi yaraların kapanmaması , cilt altı beze gibi oluşumlar , Akne ve sivilce oluşumları ve bu durumların sürekli olarak devam etmesi beslenme hataları nedeniyle karaciğer yağlanması sebebiyle olabilir veya karaciğer kanseri lenf kanseri ve cilt kanseri gibi ciddi durumlardan dolayı da meydana gelebilir.
 • Mide yanması: mide yanması mide kapakçığı ile ilgili yaşanan bir problemi gösteriyor ve reflü rahatsızlığı nın başlangıcı veyahut da ilerleyen safhaları olabilir beslenme bozukluklarına bağlı gerçekleşebilir veya mide ya da yumurtalık kanserinin habercisi olabilir.
 • Yutkunmakta zorlanma: yutkunmakta zorlanmanın birçok masum nedeni vardır. Bademcik rahatsızlıklarında yutkunma problemi yaşanabileceği gibi Faranjit gibi bazı ısı değişiminden dolayı meydana gelen olumsuz durumlar yutkunmakta zorlanma gibi sorunlara yol açabilir. Geceleri çok fazla yemek yemek gibi bazı yanlış beslenme alışkanlıkları da yutkunmak konusunda problem yaşamamıza neden olabilir. Fakat nedensiz olarak sürekli tekrarlayan gıda tüketirken veya sıvı tüketirken yutkunma problemi yutak borusu kanseri boğaz kanseri veya mide kanserinin belirtisi olabilir.
 • Nedensiz kilo kaybı: herhangi bir şekilde beslenme alışkanlıklarınızda değişiklik yoksa veya herhangi bir bedensel aktivite de bulunmuyor sanız fakat buna rağmen hızlı şekilde kilo veriyorsanız bu mide kanseri kolon kanseri akciğer kanseri pankreas kanseri gibi kanser türlerinin sinyallerini veriyor olabilir…

 

Kadın Kanserlerinin Belirtileri

kadinlarda-gorulen-kanserin-en-belirgin-sinyalleri-kadinsal-belirtiler

Kanser çoğunlukla ortak belirtiler göstermekle beraber kadın tipi kanserlerin bazı belirgin ortak belirtileri vardır.

 • Adet dönemi dışında kanama: adet dönemi dışında kanamalar meydana geliyorsa Bunun nedeni cinsel ilişki sırasında meydana gelen ufak tefek yaralanmalar olabileceği gibi aynı zamanda bu durum endometrial kanser rahim kanseri kolorektal kanser gibi kanser türlerinin belirtisi olabilir.
 • Sıradışı şişkinlikler: adet dönemi sürecinde özellikle kadınların bölgesel şişkinlikleri normaldir. Çok fazla gıda tüketiminde veyahut da fazla Gaz yapıcı gıdalar tüketildiği zaman da şişkinlikler olabilir. Fakat çok uzun süren ve sebebi bilinmeyen şişkinlikler yaşanıyorsa Bunun nedeni mide kanseri yutak borusu kanseri veya yumurtalık kanseri olabilir. Kadınlarda gözlemlenen yumurtalık kanserinin en belirgin belirtilerinden biri normal dışı şişkinlikler dir.
 • Göğüste değişiklikler: erkeklerde Nadiren de olsa gözlemlenen fakat kadınlarda yaygın biçimde gözlemlenen meme kanserinin en belirgin özelliklerinden biri göğüslerde meydana gelen değişiklikler dir. Görüşürüz de herhangi bir travmaya zorlanmaya bağlı olmayan kızarıklıklar renk değişimleri şişkinlik gibi farklılıklar oluşuyorsa , meme başında kızarıklık akıntı ve göğüs söylediğiniz zaman hissettiğiniz işte oluşmuş bir kitle gibi farklılıklar meme kanserinin belirtisi olabilir…

 

Bu Belirtileri Yaşarsak Ne Yapmalıyız

Umarız bu tarz fizyolojik sinyaller almıyorsunuzdur.

Fakat unutmayın kanser hastalığına yakalandı insanız bu öldünüz anlamına gelmez bu sinyaller sizlere henüz kanserin ilk aşamalarında olduğunuzu ve bir an önce önlem almanız gerektiği konusunda sizleri uyarıyor olabilir.

Erken teşhis hayat kurtarır Bunu asla unutmayın. Yukarıda belirttiğimiz gibi sorunlar yaşıyorsanız veya etrafınızda bu tip sorunlar yaşayanlar varsa bir an önce doktora gitmenizi tavsiye ediyoruz. Umarız yaşanılan çok daha basit bir rahatsızlığın belirtileridir ve bu rahatsızlığı gidermeniz konusunda doktora danışmanız Size yardımcı olacaktır.

SAĞLIK İLE İLGİLİ DİĞER FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Sağlıklı günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.