KADINLARIN BİLMESİ GEREKEN BAKIM İP UÇLARI

Hepimiz , her zaman bakımlı ve güzel görünmek isteriz. Hepimiz güzelliğimizi vurgulamak için genellikle özel bir makyaj rutini veya ideal manikür  için çok fazla zaman ve para harcamaya hazırız. Bunun nedeni, çoğunun güzellik söz konusu olduğunda hızlı, basit ve etkili bir şeyler bulmak çok uzun sürmesidir. Keşke sihirli bir değnek değseydi ve tepeden tırnağa her yerimiz istediğimiz gibi olsaydı ne güzel olurdu değil mi ? . Bunun için kadın sitesi güzellik bölümünde; ” kadınların bilmesi gereken basit güzellik ipuçları ” yazımızı paylaşıyoruz…

 

Tepeden Tırnağa Güzellik Önerileri

kadinlarin-bilmesi-gereken-bakim-ip-uclari-1

Aşağıda sizlerle güzellik ve bakımlı olabilmek için kişisel basit tüyolar ve her zaman güzel görünmenize yardımcı olacak basit çözümleri sizinle paylaşıyoruz

PRATİK SAÇ BAKIMI ÖNERİLERİ

Saçlarınızın güzel görünmesini istiyorsanız, çok basit ve evde uygulanabilir çözümler ile bunu rahatlıkla başarabilirsiniz.

 • Saçlar nasıl dalgalı olur ? ; Doğal su dalgası elde etmek için Saçlarınızı, bir saç bandı kullanarak saçınızı etrafına sararak uçtan boynunuza doğru kıvırın. Normal günlük işlerinizi yapmaya devam edin yada gece uyurken uygulayın. Hiçbir kuaförde yaptırdığınız saçla bu kadar doğal bir su dalgası görünümüne sahip olamazsınız.
 • Kıvırcık saç nasıl düzgün dalgalı olur ? Saçlar yıkandıktan sonra saçın ıslaklığını alıp nemli hale gelmesini sağlayın. Köpük kullanın ve saçı kendi haline bırakın.  Tel tel bir saç istemiyorsanız kesinlikle taramayın.
 • Saçlar nasıl parlatılır ? ; Saçlarınızın parlak olmasını istiyorsanız. Her gece yatmadan önce, Köklerden uçlarına kadar saçlarınızı tarayın. Bu, doğal bir parlaklık kazandırmaya yardımcı olacaktır. Aynen annelerimizin çocukken bize yaptığı gibi J
 • Dip boyası gelen saçlara ne yapılır ? Saç diplerinizden kendi renginize dönüyorsa yani dip boyanızın zamanı gelmişse , saç renginize benzer bir gölge boyası yardımıyla uzayan köklerinize sürerek gelen saç köklerini gizleyebilirsiniz.
 • Kuaföre nasıl gidilir ? ; Saç kesiminin sonuçlarının arzu ettiğiniz gibi olmasını istiyorsanız.  ne istediğinizi kuaförünüze açıklamak veya göstermek için daima hazırlıklı olmalısınız. İstediğiniz stili ve rengi göstermek için mutlaka fotoğraf kullanın. Aksi taktirde kuaförünüzün elinde kalan renge ve becerebildiği kesime razı olmak durumunda kalabilirsiniz ;). Buna rağmen istediğiniz sonuca ulaşamıyorsanız ya kuaförünüzü değiştirin yada bir avukata baş vurun J
 • Kötü boyanan saç nasıl saklanır ? ; Zikzak şeklinde şekli ( Tost ) hem dip boyası gelen saçlarınızı hem de saçınızdaki renk farklılıklarını saklamanıza yardımcı olur. Işık düzensiz saç şeklinin üzerine düştüğünde kırılır ve farklı saç renkleri arasındaki farklılık daha az fark edilir duruma gelir.
 • Saç kırıkları nasıl gizlenir ? Saçlarınızdaki kırık görüntüsünden kurtulmak için, biraz saç spreyi sıkın ve daha sonra saçınızı bir maskara fırçasıyla ( raspa fırçasıyla) düz hale getirin.
 • Saçlar güneşten nasıl korunur ? ;Saçınızı güneşin olumsuz etkilerinden korumak için bir şapka veya bir eşarp giymeyi sakın unutmayın.
 • Saç sağlığı için hangi yastık kullanılır ? Saçların dökülmesini önlemek için ipek veya saten yastıklarda uyuyun. Başka çeşit bir malzeme ile yapılmış yastık kullanıyorsanız,% 100 doğal bir ürün olduğundan emin olun.
 • Daha kabarık saçlar için ne yapmalıyım ? ; Saçınızın daha fazla hacimli görünmesi için gereken tek şey, saçınızı normal yönünün aksi yöne doğru almaktır. Bu kadar basit.
 • Karışan saçlar nasıl açılır ? Saçlarınızın karışık hale gelmesini önlemek ve birbirine dolanmasını önlemek için, özellikle de kuru saçlar için geniş dişli bir tarak kullanın.
 • Saç için hangi tarak kullanılır ? ; EN iyi taraklar uçlarında küçük toplar olmayan taraklardır Tararken saçlarınızı kopartma oranını düşürmüş olursunuz.
 • Yağlı saç görüntüsünden nasıl kurtulurum ? ; Saçınızı daha az yağlı görünüme sahip olması için kuru şampuan veya bebek pudrası kullanabilirsiniz. Basitçe pudrayı saç köklerine uygulayın ve saçlarınız bütün gün harika görünür…

 

 • Tel toka nasıl kullanılır ?İşte yüzyılın keşfi olan bir ipucu. Tel toka düzgün şekilde yukarıdaki gibi  kullanılır. yani tokanın dalgalı yüzü saç derinize doğru dönük olmalıdır. Böylece hem daha sağlıklı uzun süre saçınız toplu kalır hem de daha sıkı tutuş sağlar
 • Evde saç nasıl boyanır ? Saçınızı kendiniz boyamaya karar verirseniz, özellikle doğal olmayan bir renk almamanız çok daha iyi olur. Bunun yerine, doğal bir saç rengine olabildiğince yakın olan bir gölge seçin. Bu şekilde, başarısız bir boyama olursa daha az görünecektir.
 • Sağlıklı şampuan hangisi ? ; Sülfat içermeyen herhangi bir şampuan kullanmanız saçınızın sağlığı için çok daha iyidir.
 • Sprey ve jöle saçtan nasıl çıkar ? ; Sıklıkla saç spreyi veya jöle kullanıyorsanız, sülfat içeren şampuanla saçınızı haftada en az bir kez yıkamanız gerekir; bu, “yumuşak” şampuanların temizleyemediği sprey yada jöle kalıntısını temizleyecektir.  Bu arada bir önceki maddede söylediğimiz gibi sülfat içeren şampuanlar gibi , jöle veya saç spreyi çok sık kullanıldığında saçınızın sağlığı açısından iyi olmayacaktır.
 • Saçların Deniz veya havuz suyunun etkisinden korumak için ; Saçınızı, denize veya yüzme havuzuna gitmeden önce musluktan veya duştan gelen sıradan suyla yıkayın ve ıslak olarak denize yada havuza girin. Bu, saçlarınızın zarar görmesini önlemenize yardımcı olur.
 • Dalgalı saç nasıl sabitlenir ? Gün boyunca saçlarınızdaki dalgaları korumak için deniz suyu yada ev de yapacağınız biraz deniz tuzlu su kullanabilirsiniz. 1 çay kaşığı deniz tuzu ile yarım litre normal su ile karıştırın ve sonra bir spreyli şişeye aktarın. Tuz saçlarınızdaki dalgaları sabitleyecektir.
 • Parlak saçlar için ne yapılır ? ; Aşırı sıcak olan su ile yıkarsanız saçlarınız parlaklığını kaybedebilir. Ilık ile soğuk su arası bir ısıda saçlarınızı yıkarsanız bir süre sonra reklamlarda ki kadınlarınki gibi parlak saçlarınız olur
 • Saç nasıl kurutulmalı ? ; Kuruturken saçlarınızı ovmayın. Ovarsanız, bireysel saç tellerinin daha kırılgan olmasını ve kırılmaya daha çok eğilimli olmasına sebep olacaktır. Saçlarınızı kurutmak için havlu yerine eski bir t-shirt gibi yumuşak bir kumaş kullanmanız öneriyoruz.
 • Sağlıklı saçlar için masaj ; Başınıza masaj yapmanız ( Friksiyon ) , saç büyümesini hızlandırmak ve saç dökülmesini durdurmak için mükemmel bir yoldur. Masaj yaptığınız kafa derinizde kan kılcal damarları daha aktif olarak saç diplerinize ihtiyacı olan yağı daha verimli biçimde taşır.
 • Düzgün saç örgüsü nasıl yapılır ? ;Saç örgünüzün güzel görünmesini istiyorsanız; Önce saçınıza biraz şekillendirici bir köpük sürün sonra saçınızı örün yada ördürün, örgüleriniz daha düzgün görünecektir.
 • Çok hacimli saç nasıl yapılır ? ; Saçınıza biraz ekstra hacim vermek için, gön makinasını kullanarak köklerden kurutun. Fazla yapmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü saç diplerine fazla uygulanan fön hem saçlarınızı çok kurutacak hem de daha fazla dökülmesine sebep olacaktır.

 

 

PRATİK SAÇ BAKIMI ÖNERİLERİ

Kaşlarınızın bakımını yapmak için bir kişisel bakım merkezine ( kuaför vb) gitmeye vaktiniz yoksa kendi kendinize çok basit bir şekilde bakımınızı yapabilirsiniz.

 • Kaş nasıl alınır ? ;Kaşlarınızı almadan önce cildinizi, ılık suya batırılmış pamuklu bir bez ile silinerek yumuşatın. Bu hem kaçlarınızı daha rahat çekmenize hem de daha az acı çekmenize yardımcı olacak.
 • Kaşlar hangi yöne alınır ? ;Kaşlarınızı yalnızca tüylerin büyüdüğü yönde doğru çekin.
 • Kaş nasıl boyanır ? ; Asla bütün bir kaş üzerini boyamayın , kaçların eşit olarak büyümediği yerlere renklendirme yaparak rötuş yapmanız çok daha iyi ve doğal görünecektir.
 • Kaşlara nasıl kalem çekilir ? ; Kalem çekerken kalemin keskin ucunu kullanmak yerine, düz kenarı kullanarak kaşınıza uygulayın. Makyajınızın çizgisi daha az fark edilecek.
 • Kaş nasıl düzeltilir ? Kaş tellerinizi yönetmek zorlanıyorsa, bir maskara fırçasına küçük bir saç spreyi ekleyini ve boyu boyunca ileri ve geri sürmeyi deneyin.

 

PRATİK GÖZ GÜZELLİĞİ ÖNERİLERİ

 • Maskara nasıl daha parlak görünür ? ; Renkli maskara ve göz farının daha parlak görünmesi için, bunları uygulamadan önce küçük bir beyaz eye-liner  katı uygulayın . 😉

 

 • Maskaranın akmasını nasıl önlerim ? ; Maskara uygularken kafanızı yukarı doğru bakacak şekilde düz tutun. Başınızı öne eğerseniz, maskara alta doğru düşecektir. Bunu istemeyiz değil mi !
 • Maskara kirpiklere nasıl sürülür ? Maskara alt kirpiklere uygulandığında bu alan daha koyu görünür ve görsel olarak gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Bunu daha küçük gözlü görünmek için uygulayabilirsiniz. Eğer bunu istemiyorsanız yapmayın.
 • Göz kalemi nasıl düzgün çekilir ? Göz kalemleri ile düz bir çizgi çizmenize yardımcı olması için plastik bir kredi kartı veya market kartı kullanabilirsiniz. Çizginin düzgün olması konusunda size yardımcı olacaktır. Tabi gözünüze zarar vermemeye özen gösterin.

 

 • Gözler nasıl daha geniş görünür ? ; Gözlerinizi daha geniş ve daha açık görünmesi için, kaşlarınıza biraz altın renkli göz farı uygulayın – bu gözlerinizin daha ışıklı ve belirgin görünmesini sağlayacaktır.
 • Göz kaleminin bulaşması nasıl önlenir ? ;Biraz daha koyu bir gölge ile küçük bir göz farı uygulaması yaparsanız göz kalemini sürerken bulaşma ihtimalini ortadan kaldırırsınız.
 • Gözler nasıl daha yumuşak görünür ? Daha yumuşak bir görünüm elde etmek isterseniz siyah yerine kahverengi maskara kullanmayı deneyin.
 • Cilt kremi göz çevresine nasıl sürülür ? Cilt kremlerini Üçüncü parmağınızı ( orta parmak ) kullanarak gözlerinizin altındaki bölgeye uygulayın. Böylece cildiniz üzerindeki baskı minimum olacaktır.

 

 • Gözler nasıl daha büyük görünür ?; Gözlerinizin boyutunu görsel olarak artırmak için, alttaki kapakların köşesine beyaz bir kalem ile küçük bir uygulama yapın. Böylece gözleriniz olduğundan daha büyük görünecek.
 • Gözler nasıl daha küçük görünür ? ; koyu renkli bir kalem, gözlerinizin daha küçük görünmesini sağlar.
 • Gözler nasıl daha parlak görünür ? ;Beyaz göz kalem, gözlerinizin daha parlak görünmesine yardımcı olur ve size taze görünen bir görünüm kazandırır.
 • Rimelin bulaşmaması için ne yapılır ? Gözlerinize makyaj yaparken özellikle rimel sürerken göz kapaklarınıza bulaşmaması için bir kredi kartı veya benzeri bir boyut veya şekilli bir kart kullanabilirsiniz.

 

 • Kurumuş far nasıl kurtarılır ? Kurumuş göz farını yeniden canlandırmak için, bir damla alkol ekleyin ( renksiz aseton da kullanabilirsiniz ) , karıştırın ve üstünü düzleştirerek bırakın kurusun. Yeni gibi olacak!
 • Göz Farının topaklanmaması için ne yapılır ? Göz farının topaklanmadan daha düzgün olmasını istiyorsanız kullanmadan hemen önce için birkaç dakika ısınması için bir bardak ılık suya koyun ve ardından sürün. Topaklanmadınğını ve çok güzel göründüğünü göreceksiniz.
 • Kalın kirpik nasıl yapılır ? Kirpiklerinize biraz talk pudrası uygularsanız ve daha sonra maskara ( rimel ) ile boyarsanız, kirpikleriniz daha kalın ve daha uzun görünür.
 • Göz kalemi nasıl eşit çekilir ? Göz kalemini bir türlü eşit bir çizgi olarak çizemiyorsanız, gözünüzün bebeğinizin ortasından referans alarak 3-4 küçük kılavuz nokta yaparak darbeyi çekmeyi deneyin.

 

 • Çok amaçlı makyaj nasıl yapılır ? ; Hem gündüz ve hem gece kullanabileceğiniz çok amaçlı makyaj oluşturmak için, koyu tonları açık olanlarla karıştırın (örneğin, krem ​​rengi ile kahverengi).
 • Kuruyan rimel nasıl kurtarılır ?; Eğer rimeliniz kuruduysa , birkaç damla jojoba yağı ekleyin. İlk aldığınız gün gibi olacak.
 • Bulaşan Rimel nasıl kapatılır ? ; Bir Q-Tip ve kapatıcı yardımı ile, bulaşmış maskara faciasından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
 • Hava soğukken hangi göz farı kullanılır ? ;Hava soğuk olduğu zaman, suya dayanıklı göz farı kullanın. Soğuktan yaşarma ihtimali olan gözlerinizden yaş gelse de farınız akmayacaktır.

 

PRATİK CİLT GÜZELLİĞİ ÖNERİLERİ

 • Cilt kusurları nasıl gizlenir ? ; Cildinizdeki hataları gizlemek için fondöten yerine kapatıcı kullanın.
 • Yüzünüze dokunmayın ! ; Gerekmedikçe cildinize dokunmayın. Ellerindeki bakteriler lekelerin ve siyah noktaların ortaya çıkmasına neden olabilir.
 • Makyaj fırçaları nasıl , ne sıklıkta temizlenir ? ; Makyaj fırçalarınızın temiz olmalarına özen gösterin. Kirli olmalarına izin vermeyin – düzenli olarak şampuan veya bulaşık deterjanı ile yıkayın. İyice durulayın ve kağıt havlu kullanarak hızla kurutun. Ne kadar temiz olurlarsa, makyajınızın daha iyi olacak ve cildinizin sağlığını koruyacaktır.
 • Makyaj fırçalarını nasıl korunur ? nerede muhafaza edilir ? Makyaj fırçaları için koruyucu bir kutu sadece 5 dakika içinde yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bir parça bambu, geniş bir elastik bant, bir parça iplik ve bir kurdele. Bu kadar basit. Bu koruyucu nefes alarak bakterilerin üremesine engel olacaktır. Tabi temiz bir yerde muhafaza edin.
 • Makyaj fırçalarını zeytin yağı ile temizleyebilirsiniz ? ;Makyaj fırçalarınızı hızlı ve etkili bir şekilde temizlemek için zeytinyağı veya mineral yağ ile bulaşık sabunu 1: 1 oranında karıştırılabilir. Daha sonra fırçaları su ile durulayın.
 • Makyaj fırçalarını kullanmadan önce ne yapılmalı ? ; Makyaj yapmadan önce fırçalarınızdan fazla toz veya bulanıklığı alın. Bu, onu daha eşit bir şekilde uygulamanıza yardımcı olacaktır.
 • Kapatıcı nasıl kullanılır ? Kapatıcı, gözlerinizin altındaki koyu renk lekeleri saklamanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, fazla parlaklık sadece cilt kusurlarında olacağından dikkat çekecektir. Kapatıcıyı bir üçgen şeklinde uygulayın ve daha sonra parmaklarınızı kullanarak dikkatle yayın.
 • Siyah noktalar sıkılır mı ? Siyah Noktaları sıkmaya çalışmayınız. Bu dokuya zarar verebilir, enfeksiyona neden olabilir veya hatta bir yara izi veya delik bırakabilir.
 • Yanaklar nasıl renklendirilir ? ; Yanaklarınıza biraz kırmızılık katmak için saç çizginizin yönünde hareket ettirerek yanaklarınıza ruj uygulayın.
 • Cildinize uygulayacağınız rengi nasıl belirlenir ? ; Denemek için bir rengi bileğinizde yada elinizin üstüne sürmeyin. Bilekteki cildin rengi yüzünüzün renginden farklıdır, bu nedenle alacağınız rengi boynunuzda denemeniz daha iyi sonuç verir.
 • Parlak makyaj nasıl yapılır ? Akşam makyajı olarak parlak renkleri sıklıkla kullanıyoruz, ancak bu parlaklığı sınırlarını belli etmek gerekiyor. Bu tür renkleri yüzünüzdeki yalnızca bir elemana uygulamaya çalışın. Örneğin, dudaklarınıza dikkat çekmek isterseniz, gözlerinize daha sakin bir makyaj uygulayın. Yada tam tersine gözlerinize parlak bir ton kullanacaksanız dudaklarınıza daha sakin bir renk uygulayın.

 

 • Daha şişkin gözler için ne yapılır ? ; Gözleriniz daha belirgin ve büyük gözükmesini sağlamak için her sabah onları soğuk suda yıkayın ya da bir buz küpü ile gözlerinizin çevresini ovun.
 • Cildinizi sürekli nemlendirin ! ; Özellikle hava sıcak olduğu zaman cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Yanınızda her zaman bir krem ​​ya da sprey bulundurduğunuzdan emin olun. Nemlenmeyen cilt formunu kaybeder.
 • Göz altı şişleri nasıl geçer? Gözlerinizin altındaki torbalarından kurtulmanıza yardımcı olması için yüz kreminizi soğutucunuzda soğutun ve sonra kullanın. Düzenli uyumayı da ihmal etmeyin. Günde en az 6 saat en fazla 8 saat.
 • Yüzdeki sivilce ve iltihaplar nasıl gizlenir ? Cildiniz iltihaplanır yada sivilcelenirse üzerine 5 dakika bir buz küpü yerleştirin – sorun olan alanın daha az fark edilmesini sağlar.
 • Fazla parfüm nasıl azaltılır ? Parfümünüzü gereğinden fazla uyguladıysanız ve sanki parfümle yıkanmış gibi kokuyorsanız, alkole batırılmış pamuklu bir bezle boynunuzu ve bileklerinizi silin.
 • Sağlıklı cilt için nasıl beslenilir ? Sağlıklı cilt, sağlıklı beslenme ile başlar. Daha fazla meyve ve sebze yiyin ve tükettiğiniz yağlı ve tatlı şeylerin miktarını azaltmaya çalışın.
 • Vücut kremi ( losyon ) nasıl kullanılır ? ; Mikrodalga fırında vücut losyonunu 5 saniye kadar ısıtın ve özellikle kışın derinizi yumuşak tutabilmek için daha fazlasını kullanın.
 • Köpük banyosu nasıl yapılır ? İdeal köpük banyosu için doğrudan muslukların altına köpük banyosu şampuanını dökün ve ardından çok sıcağa yakın suyu açın. Banyo dolana kadar suyun soğuyacağını göz önünde bulundurun.

 

 • Saunaya gidin! ; Sauna kötü bir şey değildir. Saunanın sıcak ve kuru havası, vücudunuzdan çeşitli toksinleri atmanız için terlemenize yardımcı olur. Eğer kalp, tansiyon gibi rahatsızlıklarınız yoksa fazla abartmayacak sıklıkta saunaya gidin.
 • Acısız ağda nasıl yapılır ? Ağda yaptırıyorsanız daha etkin ve daha az ağrılı olması için balmumu uygulamadan önce cildi gerin ve  Bebek yağına batırılmış bir pamuklu çubuk  kullanarak uygulayacağınız bölgeye sürün. Sonra ağda yapın.
 • Epilasyon aleti nasıl kullanılır ? Epilatörünüzü duş aldıktan sonra hemen kullanmayın; yumuşaması için tüylerinize biraz zaman tanıyın. 5-10 dakika kadar
 • Cilt neyle ovulmalı ? Kullanabileceğiniz en doğal vücut ovma malzemesi öğütülmüş kahvedir. Ayrıca Kahve Kokusu vücudunuzu çok güzel kokulandırır.

 

 • Makyajın parlaklığı nasıl korunur ? ;Makyajınızın bütün gün boyunca parlak olmasını sağlamak için, bir taban uygulamadan önce bir astar kaplama kullanın ,böylece gün boyu cildiniz parlak kalır.
 • Vücut losyonu ne zaman kullanılmalı ? ; Vücut losyonunu uygulamak için en iyi zaman, cildiniz hâlâ nemli olduğunda, bir banyodan veya duştan hemen sonra.
 • Eldeki lekelerden nasıl kurtulurum ? ; Yüzünüzdeki cilt için ne işe yarıyorsa, elinizdeki cilt için de geçerlidir. Elinizde ki koyu renk lekeleri hafifletmek için yüz kremi kullanın.
 • Soluk görünen cilt nasıl canlanır? ; Cildiniz soluk görünmemesi için haftada bir kez ovun.

 

PRATİK DUDAK BAKIMI ÖNERİLERİ

 

 • Uzun ömürlü ruj nasıl yapılır ? Rujunuzun rengini daha uzun süre muhafaza etmek için önce ruju sürün ve daha sonra bir tülbent üzerinden dudaklarınıza pudra dokundurun. Yumuşak ve pürüzsüz dudakları elde etmek için, ölü cildin parçalarının çıkarılmasına yardımcı olmak için ılık suyla ıslatılmış bir bez kullanın. Bu İşlemleri akşamları tekrarlayın.
 • Çok amaçlı ruj nasıl sürülür ? ; Günlük makyajınızdan akşam görünümüne geçişinizi kolaylaştırmak için, kullandığınız renge daha koyu ve daha zengin bir ruj gölgesi uygulayın.
 • Rujun daha uzun dayanması için ne yapılır ? Rujunu benzer bir renkte göz farı ile tozlarsanız çok daha uzun süre dayanacaktır ?
 • Utandınız mı yoksa ! solgun bir ruj dudaklarınıza ardından parlak bir “yoğun” ruj kullanın – ikinci kırmızı yanağınızın kızarıklığını daha da ön plana çıkarır.
 • Dudak sağlığı için ne yapılır ? Kan dolaşımını iyileştirmek için zaman zaman dudaklarınızı masaj yapın.
 • Dolgun dudak görünümü nasıl sağlanır ? Dudaklarınıza daha fazla dolgun göstermek için açık renkli bir dudak kalemi kullanın. Ortadan yanlara doğru açılacak şekilde yayın.

 

 • Dudak kalemi nasıl kullanılmalı ? Keskinleştirdiğinizde dudak kaleminin eriyip girmemesi için kullanmadan önce buzdolabında biraz tutun.
 • Ruj Nasıl sürülür ? Ruj sürerken gülümseyin – bu şekilde ağzınızın köşeleri de dahil olmak üzere dudaklarınızın her parçasına sürebiliriniz.
 • Bulaştırmadan nasıl ruj sürülür ? Rujunuzun bulaşmasına engel olmak için, dudaklarınızın etrafına ruj sürmeden önce kapatıcı sürün.
 • Dudaklar nasıl nemlendirilir ? ; Her gün dudak kremi ile dudaklarınızı nemlendirmeye çalışın.

 

PRATİK TIRNAK GÜZELLİĞİ ÖNERİLERİ

 • Oje sürmeye hangi parmaktan başlanır ? Tırnaklarınıza oje sürmeye küçük parmağınızdan başlayın, böylece parmaklarınızı boyalı olanları tutmak zorunda kalmazsınız.
 • Oje nasıl temizlenir ? Ojeyi tırnaklarınızdan çabucak çıkarmak için, aseton ile bir pamuğuıslatın ve silinmeden önce 5-10 saniye boyunca tırnağınızın üstünde tutun.
 • Tırnak etiketi nasıl kullanılır ? Tırnaklarınız için yapılan yapışkanlı etiketler (örneğin, bir Fransız manikürü yapmanıza yardımcı olmak için olanlar ), kenarı daima tırnağın ucundan biraz dışarıya yapışacağı şekilde kullanılmalıdır.
 • Oje en çabuk nasıl kurur ? Ojenin daha hızlı kuruması için, boyadıktan hemen sonra ellerinizi bir kase soğuk suya koyun.
 • Evde oje nasıl yapılır ? Renksiz ojenizi istediğiniz göz farı parlatıcınızın bir miktarı ile karıştırarak kendi tırnak cilanızı
 • Parlak tırnak cilası nasıl temizlenir ? Parlak tırnak ojesini tırnaklarınızdan  çabucak çıkarmak için, tırnak cilası çıkarıcıyı pamuğa yada temizleme pedine dökün, tırnağa bastırın ve parmağınızı  metal folyoya sarın. Birkaç dakika sonra kolayca çıkacak.
 • Parlatıcınızı uygulamadan önce, Tırnak diplerinize azcık zeytinyağı dökün. Bu şekilde tırnak diplerine girecek herhangi bir ojeyi çıkarmak daha kolay olacaktır.
 • Tırnak ne sıklıkla temizlenmeli ? Tırnaklarınızı haftada en az bir kere ojeden ciladan arındırmalısınız.
 • Tırnak nasıl törpülenir ? Tırnağınızı her zaman yalnızca bir yönde hareket ettirerek törpüleyin, zira çivilerinizin pullanması engellenecektir.
 • Sahte manikür nasıl yapılır ? Yeni oje sürmek için  vaktiniz yoksa, eski ojenizi parlak ve şeffaf bir oje kullanarak yenileyin.

 

PRATİK BACAK GÜZELLİĞİ ÖNERİLERİ

 • Ağrıyan bacaklara ne yapmalı ? Yorgun bacaklarınızın uzun bir günün sonunda dinlendirmek için, bacaklarınızı sıcak suda 3 dakika, daha sonra biraz soğuk suda 1 dakika bekletin. Daha sonra önümüzdeki 15 dakika sıcak ve 15 dakika  soğuk arasında 1 saat uygulayın. Kan dolaşımını düzenlemiş olacaksınız ve çok hızlı biçimde bacaklarınız dinlenecek.
 • Bacak nasıl nemlendirilir ? Eski yüz kremleri bacaklarındaki derinizi nemlendirmek için kullanılabilir. Yatmadan önce topuklara krema şeklinde bir tabaka oluşturacak şekilde uygulayın. Sabah bacaklarınız çok yumuşak olur.
 • Ayak topukları nasıl yumuşar ? Topuklarınızı daha yumuşak hale getirmek için bir ananasın içini veya bir kivi meyvesinin kabuğunu kullanın. Bunlardan birini  5 dakika sürtün, sonra su ile durulayın ve nemlendirici krem ​​sürün. En fazla 1 hafta sonra topuklarınız yumuşayacak
 • Ayak tırnaklarına nasıl bakılır ? Ayak tırnaklarınızda mantar enfeksiyonu oluşmasını önlemek için mümkün olduğunca temiz ve kuru tutun. Ayak parmaklarınızdaki ölü deriden arınmayı ve terledikten sonra yada spordan sonra çoraplarınızı değiştirmeyi unutmayın.
 • Ayak masajının faydaları nelerdir ? Ayak masajı, yorgunluk atmak ve stresi azaltmak için en iyi ilaçtır. Ayaklarınızı ayak bileklerinden ayaklarınızın etli kısımlarına doğru her iki elinizle masaj yapabilirsiniz. Bunu her gün yapmanızı öneriyoruz.

 

GÜLÜMSE !

 • Gülümsemek, sizi şaşırtıcı hale getiren en önemli, en hızlı ve en etkili makyajdır. Sadece gülün ve görünüşünüzü güzelleştirin.

Unutmayın en güzel kadın gerçekten gülen kadındır !

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzellik dolu günler dilerim

Benzer yazılar

Bir yorum var: “KADINLAR İÇİN BASİT GÜZELLİK İP UÇLARI

 1. Evde bakım yapmak için gayet güzel formüller ve ipuçları vermişsiniz. Mersi…

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.