Kadın

Kadının Yaşamdaki Gerçek Yeri

5 aralık kadın hakları günü olarak anılmakta fakat biz kadın haklarının bir gün değil her gün olduğuna inanlardanız. Dikkat!!! aşağıda yazılanlar kadının gücünü fark etmesi gereken kadınlar için yazılmış bir farkındalık sağlamayı amaçlayan bir  yazısıdır. Kadının gücüne inanmayan ve bu konuda sabit fikirli olan kadınların okumamasına gerek yoktur…

Reklam

 

Kadın

borte

Kadınlar özellikle ülkemiz gibi medeniyet yolu uzun olan ülkelerde negatif, pozitif ayırımcılık yada başka bir ayrımcılık şekli kullanılarak farklılaştırılmaya ve sindirilmeye çalışılmakta. Bunun nedeninin ne olduğunu çok iyi biliyoruz aslında ama nedense bunu kabul etmeyi göz ardı ediyoruz.

– Erkekler !

Tabi ki erkekler değil!  Bu cevap genel olarak sığınmayı kabul ettiğimiz. Gerçek anlamda farkındalık sahibi olma sorumluluğunu reddettiğimiz için önümüze gelen en basit cevap ve kaçış aslında.

Reklam

Bu durumu öncelikle sizler ile bir kaç örnekle paylaşalım ve gerçekten bu farkındalığa sahip olarak tam şu andan itibaren artık olması gerektiği gibi hareket edelim…

 

Muhteşem Kadınların yetiştirdiği muhteşem erkekler !

zubeyde-hanim

Günümüzde kadınları bir cinsel obje, 2. sınıf vatandaş, aptal varlık olarak gören kadınlar tabi ki mevcut. Fakat bu acınacak şekilde yetiştirilmiş erkeklerin yanı sıra kadına değer veren, onların haklarını bilen ve buna göre yaşayan erkekler de mevcut.

Bunlara bir örnek vermek gerekirse bundan yaklaşık 1500 Yıl kadar önce dünyaya gelmiş olan Müslümanlık dini’nin Peygamberi Hazreti Muhammed. Allah’ın kulu ve elçisi olan Hz.Muhammed Müslümanlık dininin temelini sadece Kuran’ı Kerimde bahsi geçen konular ile değinmemiş, “Cennet annelerin ayaklarının altındadır” diyerek bunu bir yaşam biçimi halinde ömrünün sonuna kadar sürdürmüştür.

“Oğullarınızı çok sevin , kızlar zaten kendilerini sevdirecektir”

Yukarıda belirtilen cümlede kız çocuklarına olan sevgi duygusu çok belirgin biçimde görülmektedir.

 

Cengiz Han, ” Ben hanlar Han’ı Cengiz Han, bu da benim Han’ım” diyerek bugün dilimize kadın eşi ifade eden hanım kelimesinin de doğmasına sebep olan aslında saygı içeren kelimeyi sarf etmiştir.

 

Kadınların sahip olduğu hakları yetersiz bularak bir çok devrimi gerçekleştiren, kadınların giyim ve kuşamlarını erkekler kadar modernleştirmeye çalışan okumalarına teşvik eden ve bunun gibi kadını baş tacı yapan bir çok devrimin temellerini atan,  Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, Zübeyde Hanım tarafından büyütülüp yetiştirilmemiş midir ?

 

 

Kadınlara Mesaj

Yukarıda sizlere vermek istediğimiz mesaj aslında çok kısa ve net;

Sahip olduğumuz değeri biz kadınlar belirleriz.

Farkındayız günümüzde erkekler özellikle iş yaşamında aynı pozisyonda daha fazla maaş alıyor, daha yüksel mertebelere daha kolay erişebiliyor. Sokaklarda erkekler kadınlardan daha rahat dolaşıyor.

Peki sizlere bir soru sormak istiyorum; Oy verdiğimiz sandıklarda erkeklerden daha az mı oy hakkına sahibiz, neden kadınların bu haklarını erkekler ile eşit hale getirecek olan uygulamaları istemiyoruz. Neden bu konuda hukuki haklarımızı aramıyoruz.

Ayrıca sokaklar da rahat dolaşamamıza sebep olan erkekler Mars gezegeninde doğup geçici bir süre ay’da eğitim görmek için yaşayıp ergenlikten sonra mı dünyaya gönderiliyor. Onları biz yetiştirmiyor muyuz. erkeklere eşlik yapmıyor muyuz.

Size bir şeyi hatırlatmak istiyoruz. Erkekleri yetiştiren büyüten onların daha fazla hakka sahip olmasını verdiğimiz oylar ile sağlayan aslında biz kadınlarız.

Evet günümüz dünyasında, kadınları kabul etmeyen yani, Hz. Muhammed’e inanmayan, Atatürk’ü örnek almayan, Cengiz Han’dan kendini daha üstün ve medeni gören erkekler mevcut. Peki bu erkekleri bir anne yetiştirmedi mi, bir kadın eşleri yok mu ? hiç kız çocukları yok mu ?

Cevapları siz zaten biliyorsunuz !

Haydi Kadın olmanın gücünü farkına varın ve harekete geçin. Harekete geçin derken terör estirmenizden, kavga etmenizden bahsetmiyoruz. Hareket etmekten dünyayı farkına vardıktan sonra Anne, olmaktan,eş olmaktan, kız evlat olmaktan bahsediyoruz.

Bunlardan en az 1 tanesi olduğunuzu biliyoruz.

Kişisel gelişim ile ilgili diğer yazılarımızı OKUMAK İÇİN …

Sevgi ile kalın

 

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Kadının Yaşamdaki Yeri

  1. Kadının özel hayatta da iş hayatında da yerini erkek belirliyor. Eğer erkekler isterse kadını el üstünde tutuyor, iltifatlar yağdırıyor, hediyeler alıyor ama menfaatine gelmeyince de en ağır hakaretler, dayak ve aşağılama yine kadına yapılıyor. Yırtık kot giyen fahişedir, mini etekli olan bilmem nedir diyenler de yine aynı erkekler değil mi? Kısacası kıstasımız erkeğin menfaatine göre kadın…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.