GÜÇLÜ KADIN ERKEĞİ KORKUTMAMALI

Sürekli Üstte Olma Durumu Erkeği Nasıl Etkiler ?

İlişki içerisinde fizyolojik yapısı ve özellikle Türk toplumunun geleneklerinden gelen bir alışkanlıkla ” Üstün olan erkektir ” algısı günümüzde gün geçtikçe değişmekte ve kadınlar erkekler ile kendilerini eşit olarak görme durumu artarak kabul görmekte. Kadın sitesi aşk ve ilişkiler bölümünde ” İlişkide Kadının Güçlü olma durumunun erkek üzerinde ki etkileri” yazımızı paylaşıyoruz…

 

Haklı olma çabanız mutluluğunuzun önüne geçmesin

surekli-ustte-olma-durumu-erkegi-nasil-etkiler-2

Haklı olma çabasının durumun olumsuz etkileri de aynı şekilde büyüyerek devam etmektedir.

Kadınlar erkekler ile eşit olmakla onlardan üstün olmak konusundaki duyguları birbirine karıştırabilmekte ve bu durum erkekler üzerinde özellikle ilişkiler konusunda olumsuz durumlara yol açabilmektedir.

Aslında eşitlik olarak kadının refleks olarak yaptığı bazı davranışlar erkeklerin kimyasını bozmakta ve ilişkiyi olumsuz yönde etkilerini artırarak su yüzüne çıkartabilmektedir…

 

Neden Sürekli haklı olma çabasındayız ?

Öncelikle neden sürekli haklı olma çabası içerisine giriyoruz buna bir değinmek gerekiyor. Sürekli haklı olma çabası temel olarak saygı görme arzusundan kaynaklanmakta. Bu durum günümüzde kadınların sosyo ekomomik statülerinin (ses) günden güne yükseliyor olması , bireysel olarak ekonomik özgürlüklerini ellerine almaları ile artış göstermekte.

Yani aslında maddi imkanları erkekler gibi elimizde bulundurmaya başladıkça içimizde var olan değer görme çabası da artıyor.

Bu durumun gerçek fikirlerimizi sunmak konusundaki kısmı çok doğal fakat her konuda haklı çıkma çabası üste çıkmak çabası oluyor. Bu durum özellikle ilişkilerde büyük diyalog kopuşlarına sebep oluyor ve ilişkideki iletişimi sakatlıyor…

 

 

Erkekler sürekli haklı çıkmaya çalışan kadınlardan uzaklaşıyor !surekli-ustte-olma-durumu-erkegi-nasil-etkiler-kukla-erkek

Özellikle ikili ilişkilerde erkekler sürekli üste çıkma çabası olan kadınlardan uzaklaşıyor. Bunun nedeni de yine aynı sebeplerden kaynaklanıyor. Ananevi yapımız günümüz jenerasyonu konusunda kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de bazı ağrazlar ( Hasar, Bozukluk )  bırakmakta.  Bir kere bizim gibi erkeklerde aslında ataerkil yapıya sahip anne babalar tarafından büyütüldü. Yani erkek daima haklıdır, o parayı getirir ,güçlüdür duygusu ona bire bir olarak empoze edilmiş durumdadır.

Erkekler öncelikle kadının maddi durumunun olmasından değil kendisinden maddi durumunun iyi olması dolayısı ile kadının üstün görmesinden rahatsız oluyor kendisini gücü elinden alınmış gibi hissediyor. Bu durumu bir de kadınların sürekli üstte olma, haklı olma duygusu eklenince durum karşısında tabiri caiz ise acizlik duyguları tetikleniyor.

Genel eğilim olarak daha zayıf söylediklerine karşı çıkmayan kadınlara yönelimleri ve saygı gördükleri kişilere yönelimleri de çoğunlukla bu sebepten kaynaklanabiliyor.

Günümüzde bu hem kadın hem de  erkek açısından süregelen bu iletişim sakatlığı ilişkilerin dengesini, bozmakta ve aslında çok basit çözümü olan bu durumu düzeltebilecekken yine aynı nesilin insanları olarak kolaylıkla ayrılıklar yaşanabiliyor, kıs sürede boşanmalar gerçekleşebiliyor.

 

Peki ne yapmalıyız ?

Aslında yapılacak olan şey çok basit. unutmamanız gereken en öneli şey şu her zaman her konuyu bilmek ve bu konuda haklı olmak gibi bir durumun mümkün olmadığını kabullenmek gerekiyor. Ayrıca bırakın sizi olduğunuz gibi sevsin kabullensin karşınızdaki ilişkiyi bir savaş bir üstün gelme platformu olarak belirliyor olmanız o ilişkiyi bir savaş haline getirmekten öteye gidemez. Genelde başka bir konuya kızıp içinizde dolup başka bir konuda karşınızdaki erkeği haksız çıkartarak bu durumu yaşatırsınız. sorun olan konuyu yalnızken en kısa zamanda çözümlemeye çalışın gerçek olanı söyleyin dolambaçlı yollardan anlatmayın.

Örnek olarak:

-Ben o kadının sana bu kadar rahat şekilde sarkıntılık etmesini doğru bulmuyorum. Sen de ona yeteri kadar mesafeli durmuyorsun.

  • Burada olay kadının nasıl davrandığı ve erkeğinizin ona sizin istediğiniz gibi davranıyor olması değil. Sizin erkeğinizi kaybetmekten korkuyor olmanız ve kıskanıyor olmanız. Bunu biliyoruz. değil mi.

yukarıda verilen örnekte istediğiniz cevabı alamazsanız da en yakın zamanda gerçekleşecek yada sizin yapım ve yönetmenliğini üstleneceğiniz bir konuda karşınızdaki adamın üstüne gideceğiniz konusunu anlatmamıza gerek yok.

Örnek : Diş macununu ortadan sıkılmaz, hep aynı şeyi yapıyorsun, tuvaletin kapısını açık bırakmamanı kaç kere söyleyeceğim, medeni ol biraz.

Gerçek sorunu gerçek olarak görün, sorun olmayanları söylemeden önce bir saniye düşünün ben bunu neden söyleyeceğim diye kılavuzunuz bu olacak…

İlişkiler ve aşk  hakkındaki değerli bilgileri okumak için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Sevgiyle kalın, sağlıklı ilişkiler için üstte kalmaya sürekli haklı çıkmaya çalışmayın, unutmayın ilişki üstte yada altta kalmak değildir, el ele hayatta yürümektir.

 

 

 

 

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.