ERKEĞİN 45 YAŞ SENDROMU MU, KADININ ERKEĞİ UNUTMASI MI ?

Çevremizde orta yaşı geçen bir çok çiftte ayrılık , aldatılma veya buna benzer erkeğe bağlanan sorunlara mutlaka rastlamışsınızdır. Erkekler orta yaş krizine Diğer bir deyişle 45 yaş sendromuna girmelerinin nedeni biyolojik yapıları ve karakteristik özellikleri midir yoksa kadının önce kendini sonra da erkeğini unutması mıdır? Bugün sihirli kadın sitesi olarak erkeğin 45 yaş sendromunu hem erkek hem de birlikte olduğu kadının davranış biçimi açısından incelemeye çalışacağız…

 

Erkeklerin 45 yaş sendromu

erkegin-45-yas-sendromu-mu-kadinin-erkegi-unutmasi-mi-?

Erkekler kırklı yaşların ortalamaları ile beraber farklı kadınlardan beğeni almak ve ortam değişikliği yapmak eğiliminde bulunduğunda hemen onların orta yaş sendromu olan 45 yaş sendromuna girdikleri kanısına varırız.

Bu dönemlerde eğer birlikte oldukları veyahutta Evli oldukları bir kadın varsa bu depresyon direkt veya dolaylı olarak bu kadınları olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu dönemlerde erkekler farklı arayışlar içerisine girer daha çok beğenilmeye ihtiyaç duyar birçok evlilik veyahutta ilişki Bu dönemlerde son bulur veya büyük bir travma sonucu Sarsıntı Yaşar.

Erkeğin bu dönemde değişiklik istemesinin sebebi Aslında kökten bir değişiklik arzusunun sonucu değil halen güçlü olduğunu ispat etme bir süre sonra beğenilme yiyeceği düşüncesi ile beğenilme duygusunu tatmin etme ihtiyacıdır. Farklı kadınlar tarafından beğenilme daha fazla cinsel ilişkiye girme ve her an ölebilirim duygusu ile Tabiri caizse hayatın dibine vurma refleksi gösterirler…

 

Kadının ilişki içerisinde kendisini kaybetmesi ve erkeğini unutması

Bir ilişki içerisinde meydana gelen sarsıntıları veyahutta istemediğimiz sonuç olan ayrılıkları tek taraflı olarak görüp sorumluluğu üstüne almamak En kolay yöntemlerden biridir.

Biz kadınların uzun süren birliktelikler veyahutta evlilikler süresince yavaş yavaş önce kendimizi ardından da ilişki içerisinde bulunduğumuz erkeğin bizi unutma refleksi oldukça yaygın bir davranış biçimidir. Bu duruma Evde sadece birlikte Yaşadığımız bir erkek olması refleksiyle eşimize veya sevgilimize gösterdiğimiz davranış biçimimiz, yitirdiğimiz cinsel ilişki ile rahat biçimde gözlemleyebiliriz. Bir süre sonra diyalogların yok olması paylaşımların azalması veya rutine binmesi aslında bir şekilde karşımızdaki erkeği yok saymamız anlamına gelebilmektedir. Ya da en azından erkeğin iç dünyasında bu sonucu doğurabilmektedir.

Halbuki bir gerçeği asla Unutmamak gerekir erkeğin ilişkiyi seçmek gücü Biz Kadınlar kadar fazla değildir ve ancak kendisini Seçen iki veya daha fazla kadın olduğu zaman bir erkeğin seçim şansı doğmaktadır…

 

Kadın, Erkeğin ruhunu sahiplenmeli

Eğer gerçekten ilişki içerisinde Bulunduğunuz veya evliliğinizi yürüttüğümüz karşınızdaki erkeği seviyorsanız onu dinlemekten onunla ten temasında bulunmaktan vazgeçmeniz gerekir. Vazgeçmeniz onu önce bedenen sonra da Ruhen kaybetmenize neden olur.

Yaşınız kaç olursa olsun veya evliliğiniz kaç yıllık olursa olsun Eğer gerçekten birlikte bir yaşam sürmek istediğiniz erkeğinizin hem fikren hem de bedenen sahiplenmenin ilişkinin bir ömür boyu sürebilme ihtimalini ayakta tutar.

Bunu yapabilmek için öncelikle kendinizi hatırlamanız bir ilişkinin gerçek amacını anımsama nız gerekmektedir…

 

Lütfen sorumluluğu sadece erkeklerin 45 yaş sendromuna bağlamaktan başka bir deyişle sorumluluktan kaçmaktan vazgeçin. Ya onu sevmediğinizi veya artık hayatınızda istemediğinizi kabul edin ve yaşama ayrı devam edin ya da bir ilişkinin temel yapısını oluşturan saygı sevgi ve samimi diyaloğu yeniden inşa edin.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Mutlu günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.