Kadın ve güvensizlik

Kadının, erkeğe güvensizliği ilişkiyi bitiriyor

Kadın erkek ilişkisinde Güven çok önemlidir. Güvenin bittiği Tüm ilişkilerde olduğu gibi aşk ilişkisi ve evlilikte de mutlu bir birliktelik olması ne yazık ki mümkün değil. Gerek öğrenilmiş olan bazı düşünce sistemlerinden gerekse daha önce yaşanmış olanlardan dolayı ilişki içerisinde olduğunuz kişiye Güven duymamak ilişkinin uzun soluklu olmasının önünde duruyor…

 

Güven ilişkinin temelidir

Kadının, Erkeğe Güvensizliği İlişkiyi Bitiriyor
Kadının, Erkeğe Güvensizliği İlişkiyi Bitiriyor

İş ortaklıklarında Güven olmasa bile tüm ortakların hesapları kontrol etmeleri ile ortaklık çok uzun sürebilmektedir. Fakat gönül ilişkisi konusunda gözle görülür bir hesap tutulamaz. Bu sebepten dolayı karşılıklı güvenin doğru şekilde oluşturulması ilişki için hayatı önem taşımaktadır.

Güvensiz olan ilişkilerde her iki tarafta belli bir süre sonra yıpranmaya karşılıklı olarak saygıyı kaybetmeye Ve sonunda sevginin de yok olması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Özellikle kadınların aşk ilişkisi içerisinde oldukları erkeklere Güven duymamaları hem kendilerine hem de karşılığında ki erkeği yıpratıp sonunda mutsuz bir ilişki veyahut da kaçınılmaz bir ayrılığa neden olabilmektedir…

 

Güven kavramını doğru yere konumlandırın

Güven kavramı özellikle Türk toplumunda çok yakın Sosyal ilişkiler kurmamız nedeniyle belli bir yaşın üstüne gelene kadar ne yazık ki pek mümkün olmamakla.

Bunun nedeni genç yaşlarda Güven olgusunu içimizde yanlış biçimde oluşmuş ve belli yaşlara gelene kadar bunu haddinden fazla büyütmüş olmamızdır.

Aşk ilişkisi içerisinde olduğumuz insana tüm konularda sonsuz Güven duyma arzumuz Güven olgusunu bir balon gibi gereğinden fazla büyüterek karşımızdaki insana da haddinden fazla sorumluluk yüklememize neden olmakta…

Özellikle Biz kadınlar bu durumdan dolayı sürekli olarak darbe yediğimizde inanıp sürekli aldatan ocağımız paranoyası ile ilişki sürdürmeye gayret edebiliyoruz.

İnsanın zafiyetleri ve hataları olan bir varlık olduğunu unutmamamız gerekiyor. Güven olgusunu doğru konumlandırabilmemiz için öncelikle Her insanın şartlar olgunlaştığında yani Doğru Zaman ve doğru yer gibi kavramlar oluştuğunda her şeyi yapabileceği gerçeğini içselleştirmemiz gerekmektedir.

Ne yazık ki anlayamadığımız şey bir insana güvenmek veya güvenmemek olarak iki ayrı uçtan başka seçenek olmadığını düşünmemiz…

 

0 Noktası ilişkiler için önemli

Aynen Matematikteki gibi insana karşı olan güven söz konusu olan konular bütünlüğünün her biri için sıfır noktasından başlamalıdır. Matematikte 0 yüzsüzlük anlamına gelir yokluk anlamına gelmez. Eksi ve artı rakamların tam ortasında durur.

Bizlerse Gönül ilişkimizi genellikle ya eksi sonsuzdan başlatmayı ya da Artı Sonsuz dan başlatmayı tercih eder ve seçeriz. Bu da karşımızdaki erkeği ya hak etmediği kadar güvensizlik duymamızı ya da hiçbir zaman var olamayacak bir varlığın kudretine ve Uğur iyiliğine sahipmiş gibi sonsuz güvenle ilişkimizi yürütmeye gayret ederiz…

 

İnsanın insan olduğumu ve muhteşem doğruları yapabileceği gibi hatalar da yapabilen bir varlık olduğunu kabul edip her bir konuyu o an gerçekliğinde değerlendirip ilişkiyi gereksiz paranoyalardan uzak tutarak yaşamaya gayret etmeliyiz.

Aksi takdirde her iki haftada yani sonsuz Güven duymak seçiminde de sonsuz güvenmemek ve her şeyi şüpheci gözlerle izleyip Acaba ne zaman aldatır alacağım düşüncesini yoğurarak yaşamak da ilişkinin sonunu getirebilmektedir.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Mutlu günler dilerim

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.