Kadınlarda İnce vücut mu, kaslı Vücut mu Daha Güzel

Estetik olarak hepimiz ince ve zarif bir vücuda sahip olmayı isteriz. Form tutabilmek için bir çok farklı diyet uygular özellikle yaz aylarında bikini içerisinde daha güzel görünmek için spor yaparız…

Son dönemlerde ise sadece ince olmayı yeterli görmeyen bir çok kadın var spor salonlarına giderek zayıflamayı yeterli görmeyip yağ oranını iyice azaltıp ağırlık çalışarak kaslarını da öner çıkartarak farklı bir estetik anlayışı ortaya koyuyorlar. Peki kaslı kadın vücudu zayıf kadın vücuduna göre daha mı estetik ?…

 

VÜCUT TERCİHİ ZEVKE GÖRE DEĞİŞİYOR

kadinlarda-ince-vucut-mu-kasli-vucut-mu-erkek-gibi-agirlik-calisabilirsiniz

Hem kadınlarda hem de erkeklerde vücut şekli kişinin zevkine ve kendini eksik gördüğü tarafları tamamlama arzusuna göre değişiyor.

Günümüzün kadınlardaki vücut bir şekli modası ise bugünlerde 2 temel başlık üzerinde odaklanıyor. Bunların ilki bir zamanlar büyük gçğüslü olma modası gibi büyük kalçalı kadın vücut tipi. İkincisi ise kaslı kadın fiziği.

Kaslı kadın fiziği derken vücut geliştirme sporu yapan kadınlardan bahsetmiyoruz zayıflamayı yeterli görmeyip vücudundaki yağ oranını azaltıp kaslara şekil vererek belirginleştiren kadın vücudu tipi bahsettiğiniz.

Kaslı kadın vücut tipine sahip olabilmek için spor salonlarında zayıflamaya yönelik hareketlerin yanı sıra makul oranlarda ağırlık çalışarak kasların öne çıkmasını sağlamak mümkün. Tabii ki bazı gıda takviyeleri ve vücut geliştirme ilaçları alarak bu durumu hızlandırabiliyorsunuz.

Vücudumuzu forma sokmak ve bikini içerisinde sadece zarif bir görünüme sahip olmak sizler için yeterli değilse belli bir forma girmenin ardından iki üç ayda gözle görülür değişiklikler elde etmek mümkün.

Tabii ki daha kaslı kadın vücuduna sahip olmak sizler için estetikse.

Bizlerin düşüncesi her şeyin bozacının da bir estetik anlayışı içermesi gerekliliğidir Yani çok zayıf bir bedene aşırıya kaçmak olarak gördüğümüz gibi çok kaslı bir kadın Vücudunu da gereğinden fazla maskülen bir yapı olarak değerlendiriyoruz.

Hem vücut postürü müze ev uygun zayıflıkta hem de makul ölçüde kaslı bir vücuda sahip olmanız hem bunu kuruya bilmenize hem de daha estetik bir görünüme sahip olmanıza neden olacaktır.

Çalıştırılan kasların aynı şekilde çalıştırılmaya devam edilmemesi durumunda o bölgeden daha çok yağlanma ve kilo toplamaya meyilli olduğunu unutmayın…

 

Spor yaparken dikkat

kadinlarda-ince-vucut-mu-kasli-vucut-mu-kendinizi-zarif-hissedin

Özellikle yaz dönemleri yaklaştıkça Biz Kadınlar sahilde estetiği konusunda kaygı ya düşerek bir an önce zayıflamak ve forma girmek elimi gösteririz.

Fakat bunu zayıflamak ya da kas yapmak için bir sebepten yaparken ve derimize zarar verebilmek ihtimalini doğurabiliyoruz. Öyle ki kimi zaman yaşamımızın sonuna kadar önemli sağlık problemlerini neden olabildiğimiz veyahutta ilerleyen yaşlarda ciddi sorunlara yol açabilecek hatalar yaparız.

Sizi yönlendiren insanların doğru seçin

Spor konusunda bilgi aldınız insanların konularında Yetkin olmaları çok önemlidir spor salonlarına gittiğiniz zaman karşınıza çıkan spor hocalarından birçoğu sizlere standart ölçümler yaparak uygun gördükleri programları yazar ve eğer özel ücretlerini ödemezseniz çoğunlukla sizlere müdahale etmez ve kendi halimize Spor aletleri ile birlikte baş başa bırakırlar.

En hafif bir ağırlığı kaldırırken bile o ağırlığı yanlış kaldırıyor olmanız bağlantılı olan diğer bir bölgeye hasar vermenize neden olabilir. Örnek olarak dambıl kaldırırken hatalı kaldırıyor olmanız boyun fıtığına neden olabilir veyahut da hali hazırda var olan fakat bilmediğiniz bir fıtığı tetikleyerek yaşam kalitenizi ciddi biçimde olumsuz yönde etkileyebilir.

Ayrıca sizlere en önemli tavsiyemiz Öncelikle Medikal egzersiz uzmanların dansı destek olarak bedeninizi halihazırda ne durumda olduğunu tespit ettirmeniz ve bu duruma uygun olacak şekilde egzersiz programı oluşturmaya başlamanız olacaktır.

Gerek zayıflamak sağlıklı kilonuza ulaşmak gerekse kas yapmak hedefiniz olsun bedeninizin ne durumda olduğunu bilmeniz olası problemlerin ortaya çıkmasına engel olacaktır.

Ayrıca estetik kaygısı konusunda size tavsiyemiz estetik görüşü kişiye göre değişmektedir ve kişinin kendisini görmekten en çok haz aldığı şekil Neyse kişinin estetiği sağlıklı biçimde ulaşabileceği o hedeftir.

GÜZELLİK VE ESTETİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Sağlıklı ve estetik günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.