SONBAHAR’DA YAPRAKLAR SARARSA DA…

Yaz mevsimin son ayının ortalarına yaklaşmışken, hava şartlarının kimi yerlerde yağış, kimi yerler de olağanüstü sıcak geçerken, gardırobunuzu yenilemek ya da merak edenler için araştırma yaptık.  Sonbahar da tabiat renklerini yitirip sararsa da 2023 yılının sonbahar ve kış modası, canlı ve renkli kıyafetlerle vitrinlerde yerini almaya başladı. Önceki yılın sonbahar modasından daha renkli kıyafetler bizleri bekliyor. Modacıların bu sene renkleri daha özgürce kullandıklarını söyleyebiliriz. Kreasyonlar da en öne çıkanlar ekoseler, kovboy stiller ve üst üste giyilen kıyafetler dikkat çekici olacak…

 

EKOSE GERİ DÖNDÜ !

Ekose severler bu sene çok mutlu olacak. Tüm kıyafetlerde bol bol pötikareli desenleri göreceğiz. Tasarımcılar bizi kareli desenlere doyuracaklar. Modacılar ekoseyi bazı dönemlerde  gündeme taşıyarak gardıroplarımız da ekoseye yer vermemizi sağlarlar. Ekoseli kıyafetlerin içinde alıştığımız kırmızı desenli, pilili minik etekler  sempatik dursa da bazı renklerin kombini ile elde edilmiş ekoseli kıyafetler gayet iddialı tarza bürünecek…

 

 

2023-sonbahar-kis-ekoseli-stiller-1

Pilili, kırmızı renkli, ekoseli mini etekler bu sene pek kullanılmasa da ceket ve pantolonlarda sıklıkla göreceğiz. Ayakkabı tasarımcıları da sanırım modacıların bu ekose ısrarına karşı ayakkabı desenlerini ekoseye dönüştüreceklerdir…

 

Ekosenin irili ufaklı hallerini ceket-pantolonlarda tercihiniz bu yöndeyse kullanabilirsiniz. Pantolon boyları bilek hizasında, hem dar hem geniş kesim olacak. Hem alt hem üstte ekoseli olması tercihiniz değil ise üst veya alt kısmını düz bir kumaşla kombin edebilirsiniz.

2023-sonbahar-kis-ekoseli-stiller-2

 

Büyük ekoseli kıyafetlerin daha erkeksi durduğunu söylemek lazım. Ancak ince yapılı kadınların rahatlıkla kullanabileceği bu büyük ekoseler, geniş omuzlu veya kalın belli kişilerin tercih etmemeleri gerektiği yönünde uyarmalıyız. Beden yapını armut şeklindeyse üst beden kıyafetlerinizde büyük desen ya da ekose olmamalı. Kalça yapısı üst bedene göre dar olanlar kıyafetlerinde iri desen veya ekose kullanabilirler.

2023-sonbahar-kis-ekoseli-stiller-3…

 

WESTERN STİLLER ASİ RUHLARA HİTAP EDECEK !

Ekoseli kıyafetlerin dışarıya yansıttığı düzgün, hanım hanımcık duruşu, kovboy stil kıyafetlerin verdiği asi imaj bizleri ters köşe edebilir. Kovboy stili ceketlerin özelliği olan vatkalı omuz ve kovboy ceketlerin olmazsa olmazı püsküllü ceketle  sokaklar da yürüdüğünüzü hayal edin, asi bir  hava yaratmaz mı ? Bazı modacılar hem ekoseyi hem de kovboy stilini bir araya getirirlerse hiç şaşırmayın. Tasarımcılar bazen alışık olduğumuz ama bir arada kullanmayacağımız stilleri bir araya getirip beğenimize sunarlar.

 

2023-sonbahar-kis-kovboy-stili-1

Kovboy stilini aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi normal bir pardesüye püsküller ekleyerek iki tarzı bir araya getirip şık bir tasarıma dönüştürüverirler. Geçen sezonda pantolonlar da hatta tayt ve eşofmanlarda kullanılan püskülleri bu sene  daha çok üst giyim de göreceğiz diyebiliriz.

2023-sonbahar-kis-kovboy-stili-2
BU KIŞ SOĞUK MU GEÇECEK ACABA !

Modacıların bu sene üst üste giyimi öne çıkaracakları haberini verelim. Durum böyle olunca aklımıza kışın soğuk mu geçecek sorusu takıldı. Üst üste giyimle biz sıcacık tutmayı sağlayacaklar anlaşılan. Kışın bile ince giyimi tercih edenlere, soğuk severlere ne kadar hitap eder bilemedik ama modacıların denemeleri bitmez. Rengarenk, çicek motifli, ekoseli kıyafetlerin bir arada kullanılması bu senin sonbahar tarzının bizi biraz karıştıracağını düşünüyoruz. Sonbahar mevsiminin bedenlerimiz de yarattığı rehaveti ve yorgun bırakma etkisini modacılar bizleri üst üste giydirip, göz karışıklığı yaratarak ne kadar daha etkileneceğimizi düşünmüşler midir? Kimler  tercih edecek çok merak ediyoruz…

 

2023-sonbahar-kis-ust-ustte-giyim-1

Kalın ve çeşitli boylarda yapılmış üstler, yaka ve kol detaylarına ağırlık verilen kaban, ceket ve montlar bu sene revaçta olacak. Üst giyimde kol kesiminin uzun bırakılmış olması uzun boylu kadınlarımızın seçimlerini rahatlatacak. Pantolon kesimleri çok detaylı işlenmiş olarak karşımıza çıkacak. Geniş cepler, dar paçalar bir arada olacak, uzun paçalı pantolonlardan çok kısa kesimli pantolonlar göreceğiz.

2023-sonbahar-kis-ust-ustte-giyim-2

Bu sonbahar mevsiminde cadde ve sokakların birbirinden farklı tarzlara sahip olan kadınların kendi tasarımlarıyla nasıl kombine edeceklerini merakı bizi moda sevenleri şimdiden sardı. Sonuç olarak sizler için yaptığımız araştırmalarda gördük ki ekose, sonbahar ve kış mevsiminin gözdesi olup, geniş yer tutacak. Kovboy stili kıyafetler, kimi tasarımcılar tarafından ekose deseniyle bir arada kullandığı için ekoseli kıyafetlerle hemen hemen aynı şekilde vitrinlerde göreceğiz. Üst üste giyimle ne kadar muhatap olur görürüz, o biraz muamma… Eminiz sizlerin kendinize yakışanı bulmanızda faydamız olmuştur.

Loading...

Güzel olmak ve beğenilmek isteği olan kimi kadınların zevklerini yarıştıracaklarını, sonbaharın o bizdeki imajını değiştirip cıvıl cıvıl dolaşacağımız günlerimiz olsun.

DİĞER KADIN MODA BİLGİLERİNİ OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Sevgiyle kalın.

Zep
Zep

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.