Kadın kaç dakikada tatmin olur konusu yani kadınlarda orgazm süresi yapılan deneyler sonunda bilimsel olarak hesaplandı.

Reklam

Kadınlarda ortalama orgazm süresi 13 dakika 25 saniye olarak belirlendi.

yatakta-mutlu-kadin

Uluslararası Cinsel Sağlık Derneği adına yayınlanan hakemli dergi olan The Journal of Sexual Medicine(JSM)  dergisinde yayınlanan “Kadınlarda uyarılma ve orgazm arasında geçen süreyi tespit etmeyi amaçlayan bilimsel bir araştırma” ile  ortalama orgazm süresinin 13 dakika 25 saniye olduğunu belirledi…

 

Dergide açıklanan araştırmaya 15’i İngiliz olmak üzere 21 ülkeden 645 kadın denek katıldı.

Kadın beyninin süreçteki MR görüntüleri ise aşağıdaki videoda yayınlandı.

15 tanesi İngiltere’den olan kadınlar arasında gerçekleştirilen araştırmada kadınlara bir süre ölçer verildi ve bunu önce uyarıldıklarında çalıştırmaları, sonra da zirveye ulaştıklarında bir kere daha çalıştırmaları istendi.

Hindistan Kadave Institute of Medical Sciences’tan bir ekip tarafından yürütülen bilimsel çalışma sonucunda, cinsel birleşme sırasında araştırmada yer alan altı kadından biri hiç orgazm olmadığını söyledi. Geri kalanlarda ise bu süre 5 dakika 42 saniye ile 21 dakika arasında değiştiği ortalamanın 13 dk 25 sn olduğu açıklandı. Bu süre 2009 yılında yapılan bir araştırma neticesinde erkeklerde ortalama orgazm süresinin 6 dakika olması karşısında oldukça ilginç sonuçlar doğuruyor.

Araştırmaya kadınların yaş ortalaması 30 olurken, kadınların yaşı veya partnerleri ile birlikte oldukları sürenin, orgazm oldukları süre üzerinde kayda değer bir etkisi olmadığı tespit edildi.

Kadın beyninin süreçteki MR görüntüleri ise aşağıdaki videoda yayınlandı.

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.