Kadın Misyonu ne demektir ?

Kadın olmak , dişilik anlamına gelen bir cinsiyet durumu olmakla birlikte kadınların üzerine yüklenen bazı tanımlar nedeniyle zorunlu bir misyon gibi algılamakta ve hatta yaşanmaktadır…

 

Bu algılamanın genel kavramı anne ve eş olmak için acaba kadınlık Misyonu sadece Bunlardan mı ibarettir?

Sihirli kadın sitesi olarak bulgün kadınlık misyonunu el almak istiyoruz.

Kadın Misyonu
Kadın Misyonu

Kadının Misyonu Sadece anne ve eş olmak değildir

Tabiatın muhteşem bir lütfu olarak dişilerin doğurganlık ları ve büyütme yetenekleri Dolayısıyla Biz kadınlara sunmuş olduğu annelik misyonunun yanısıra ikili ilişkiler içerisinde eş olmak Misyonu kadınların tabiatı gereği doğal bir durumdur.

Fakat Aynen erkekler gibi kadınların da bu hayatta Anne olmak ve karı olmaktan farklı misyonları vardır. Özellikle Ataerkil toplumlarda bu göz ardı edildiği gibi aynı zamanda kadınların sindirilmiş Lig veyahutta kabullenmişlik duygusu ile birlikte aslında çok yaratıcı ve çözüm üretebilen akla sahip olan biz kadınlar hayatın içerisinde kimi zaman yitip gidebiliriz…

 

Başkalarının bize tanımladığı misyonlar bir süre sonra sona eriyor

Nihayetinde sadece annelik Misyonu ile yoğurulan kadınlar bir süre sonra çocuklarının büyümesi ve doğal olarak gözlüklerini ispat edip kendi Yollarına ilerlemesi ile birlikte kadınlar annelik misyonunu tamamlamış sadece özel günlerde hatırlanan ve omuzunda ihtiyaç olunduğu zaman bağlanan varlıklar haline dönüşüyorlar…

 

Aynı zamanda eş olma Misyonu bir süre sonra rutin bir hale gelerek ikili ilişki içerisinde bulunan erkek ile bağlar zayıflayıp erkekler farklı bir hayat sürerken kadınlar ise kendileri ile benzer durumda olan kadınlarla iletişime geçiyor ve alışılmış bir ilişki olarak eşlik Misyonu da bir süre sonra önemini yitiriyor.

“Bu dünyaya sadece çocuk yapmak ve ona bakmak için bir erkeğin cinsel ihtiyaçlarını ve bakımını üstlenmek için gelmedik”

Kadının gerçek Misyonu nedir

kadin-misyonu-kadin-yaraticidir-gucludur

Tabiatın kadına verdiği doğal tanım olan annelik ve sosyal yaşamın gerektirdiği olarak Anne olmak için edinilen 5 olma Misyonu haricinde her kadının bu hayatta var olmasının mutlaka bir nedeni vardır….

İş yaşamında sıradan rutin işlerin yanı sıra kadınların anneliğin verdiği korumacılık bir eş olarak ev kadını olmanın verdiği pratik çözümler üretebilmek. Sorunlarla erkeklerden farklı bakış açıları ile mücadele edebilme yeteneği kadınların bu hayatta gerçekleştirebilecek deri çok daha önemli misyonları olduğunu gösteren en önemli do nelerden biridir.

” insanlar yaşam amaçlarını kendileri belirlerler”

Kadınlar kendi misyonunuzu keşfedin

Öncelikle tabiatın bizlere doğal olarak sunduğu ve sosyal toplumun empoze ettiği annelik ve eş olma misyonunu sadece ha yaşam amacımız buymuş gibi kabullenmememiz gerekir.

Nihayetinde erkekler gibi bu dünyayı değiştirebilecek farklı güzellikler yaratabilecek zekaya ve güce en az onlar kadar sahibiz.

Kendi KADIN misyonumuzu oluşturabilmek için önce toplumun üzerimize yıkmış olduğu ve bizi görmekten mahrum ettiği vizyonumuzu bulmamız gerekir. Diğer insanlardan farklı olarak mutlaka daha önce ve daha güçlü biçimde yapabileceğimiz yapmak istediğimiz ve yapmaktan mutluluk duyduğumuz şeyler vardır Bunları bulup öne çıkartmanız gerekmektedir…

 

Misyonunu öne çıkartmak için harekete geç

Yapmaktan çok mutlu olduğumuz bir Konumum üzerinde durup gerekli çalışmaları yaptığınız zaman o konu ile ilgili hayal ettiğiniz ve yine o konuyla ilgili yaşamınızı kolaylaştıracağını düşündüğünüz bütün çözümler kısa zaman içerisinde hayatımızdaki misyon haline gelecektir.

Önemli olan tek şey hayal ettiğiniz istediğiniz ve üzerinde çalıştığınız her şeyi başarabilirsiniz.

Mutlu günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.