Kutlama mesajı: 5 Nisan Dünya Avukatlar günü.

Bugün  5 Nisan Dünya Avukatlar günü. Avukatlar günü dünyanın her yerinde farklı etkinlikler ile öne çıkarken. Biz de tüm kadın avukatların 5 Nisan avukatlar gününü Sihirli Kadın İnternet sitesi ekibi olarak en içten dileklerimizle kutluyoruz … (Okuyan erkek avukatlar  sakın gücenmeyin lütfen, sizlerin de avukatlar gününüzü en içten dileklerimiz ve saygılarımızla kutluyoruz).

 

Reklam

Avukatlar çok önemli

kadin-avukatlara-5-nisan-avukatlar-gunu-kutlama-mesaji-2

Özellikle yaşadığı bir uyuşmazlık sonucunda hakkını temsil etmesi için 1 adet noter kağıdı ile birlikte bizleri temsil hakkını vererek hayati önem adlettiğimiz avukatların değeri günümüzde zayıflatılmaya çalışılıyor gibi görünmekte…

Aslında ifa ettikleri iş, avukatlar günü kutlama mesajları ile kısa kestirilemeyecek bir iş olup, Avukatlık çok kutsal bir meslek. Çoğu insan avukatlara yalancı, hırsız gibi kötü nitelendirmeler yakıştırsa da onlara sorduğunuzda çocuklarının avukat olmasını isterler. Çünkü aslında avukatlık onların da imrendikleri bir meslektir. Çamur atmak için söyledikleri bu haksız sözleri belki büyüyünce avukat olan çocukları da duyacaktır sayelerinde.

 

Türkiye’nin en köklü Avukatlık Bürolarından Pazarbaşı Hukuk Bürosu ortağı Av.Berna hanıma bu özel durumun nereden kaynaklandığını ve yorumunu sorduk. Cevabı; “İlkokulda okurken 5 alınca ben aldım, 1 alınca öğretmen verdi mantığı, davayı kazanınca ben kazandım, kaybedince avukat kaybetti dedirten aslında değerini bilemediğimiz bir meslektir avukatlık.” diyor sayın Avukat Berna hanım.

Avukatlar olmasaydı,  her güç

Reklam
sahibi veya her devlet dairesi ne emrederse onu yapmak zorunda kalacaktır. Hakime haklarımızı ifade etmekte olan gerçekleri söyleyemeyecek veya söylemekte büyük zorluk yaşayacaktık. Yargıç da hukuki konuyu en fazla 1 dakikada özetleyebilen avukatı dinlemek yerine biz vatandaşları çok uzun süreler dinlemek zorunda kalmaları ardından ne demek istediğimizi anlayacak, günde en fazla 3-5 duruşma yapılabilecek ve adalet mekanizması tıkanacaktı. Hukuk blog sitesindeki Önleyici hukuk, Dava hukuku ve İçtihat hukuku makalede belirtildiği gibi önleyici hukuk sayesinde başımıza bir dert gelmeden, bundan kurtulamayacaktık. Avukatın faydaları saymakla bitmez. Onlar bizlerin hakkını savunan, aslında doktorlar gibi Hipokrat yemini yani  diğer deyişle avukatlık yemini eden meslek erbabıdırlar.

Hak ve hukukumuzu koruyan gerek erkek ve gerekse kadın avukatların, avukatlar gününü kutluyoruz.
Tavsiyemiz avukatınız varsa ona “avukatlar günü kutlama mesajları” göndermeniz, yok ise Hukuki.net sitesine üye olarak güzel dileklerinizi tüm avukatlara iletilmek üzere yazmanızdır.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Güzel günler dileriz

 

Reklam

Bu sayfada arananlar:

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.