Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Yaşam > Bülten > Kadın Avukatlara 5 Nisan Avukatlar günü kutlama mesajı

Kadın Avukatlara 5 Nisan Avukatlar günü kutlama mesajı

kadin-avukatlar

Kutlama mesajı: 5 Nisan Dünya Avukatlar günü.

Bugün Dünya Avukatlar günü. Avukatlar günü dünyanın her yerinde farklı etkinlikler ile öne çıkarken. Biz de tüm kadın avukatların 5 Nisan avukatlar gününü kutluyoruz ekip olarak… (Okuyan erkek avukatlar sakın gücenmeyin, sizin de avukatlar gününüzü en içten dileklerimiz ve saygılarımızla kutluyoruz).

 

Avukatlar çok önemli

Özellikle 1 noter kağıdı ile birlikte bizleri temsil hakkı vererek hayati önem adlettiğimiz avukatların değeri günümüzde zayıflatılmaya çalışılıyor gibi görünmekte…

Aslında ifa ettikleri iş, avukatlar günü kutlama mesajları ile kısa kestirilemeyecek bir iş olup, Avukatlık çok kutsal bir meslek. Çoğu insan avukatlara yalancı, hırsız gibi kötü nitelendirmeler yakıştırsa da onlara sorduğunuzda çocuklarının avukat olmasını isterler. Çünkü aslında avukatlık onların da imrendikleri bir meslektir. Çamur atmak için söyledikleri bu haksız sözleri belki büyüyünce avukat olan çocukları da duyacaktır sayelerinde.

Türkiyenin köklü avukatlık bürolarından Pazarbaşı hukuk bürosu ortağı Av.Berna hanıma bu özel durumun nereden kaynaklandığını ve yorumunu sorduk. Cevabı; “İlkokulda okurken 5 alınca ben aldım, 1 alınca öğretmen verdi mantığı, davayı kazanınca ben kazandım, kaybedince avukat kaybetti dedirten aslında değerini bilemediğimiz bir meslektir avukatlık.” diyor sayın Avukat Berna hanım.

Avukatlar olmasaydı, her devlet dairesi ne emrederse onu yapacaktık. Hakime gerçekleri söyleyemeyecek veya söylemekte zorlanacaktık. Yargıç da hukuki meseleyi en fazla 1 dakikada özetleyebilen avukatı dinlemek yerine biz vatandaşları 1 saat dinlemek zorunda kaldıktan sonra ne demek istediğimizi anlayacak, günde en fazla 3-5 duruşma yapılabilecek ve adalet mekanizması tıkanacaktı. Hukuk blog sitesindeki Önleyici hukuk, Dava hukuku ve İçtihat hukuku makalede belirtildiği gibi önleyici hukuk sayesinde başımıza bir dert gelmeden, bundan kurtulamayacaktık. Avukatın faydaları saymakla bitmez. Onlar bizlerin hakkını savunan, aslında doktorlar gibi hipokrat yani avukatlık yemini eden meslek erbabıdırlar.

Hak ve hukukumuzu koruyan gerek erkek ve gerekse kadın avukatların, avukatlar gününü kutluyoruz.
Tavsiyemiz avukatınız varsa ona “avukatlar günü kutlama mesajları” göndermeniz, yok ise Hukuki.net sitesine üye olarak güzel dileklerinizi tüm avukatlara iletilmek üzere yazmanızdır.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Güzel günler dileriz

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Kadın Avukatlara 5 Nisan Avukatlar günü kutlama mesajı
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/kadin-avukatlara-5-nisan-avukatlar-gunu-kutlama-mesaji/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Kadın Avukatlara 5 Nisan Avukatlar günü kutlama mesajı Google
Kadın Avukatlara 5 Nisan Avukatlar günü kutlama mesajı Yandex
Bugün: 19-Jul-2018 12:49:18
Ulusalarası saat: 19-07-18 09:49:18
Yazı tarihi ve Günü : 5 Nisan 2018Perşembe

Bu sayfada arananlar:

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
Çocuk neden mızmızlanır ?

Okul seçimi tüyoları

Çocuklarımıza oyuncak alırken dikkat : Ucuz her 5 oyuncaktan biri zehirli

Kapat