Avukatların 5 Nisan 2020 Dünya Avukatlar Günü kutlu olsun

Bugün  5 Nisan 2020 Dünya Avukatlar günü. Ne yazık ki Koronavirüs ( COVID-19 ) nedeni ile Avukatlar günü dünyanın bir çok yerinde ancak farklı uzaktan etkileşimli etkinlikler ile öne çıkabiliyor. çünkü herkes evinde virüs salgınının bitmesi için güvende kalmaya çaışıyor Biz de tüm kadın avukatların 5 Nisan 2020 avukatlar gününü Sihirli Kadın sitesi ekibi olarak en yürekten dileklerimizle kutluyoruz …

 

Reklam

Avukatlar çok önemlidir

kadin-avukatlara-5-nisan-avukatlar-gunu-kutlama-mesaji-2

Özellikle yaşanan  herhangi bir bir uyuşmazlık sonucunda hakkını hukuk platformunda en doğru biçimde temsil etmesi için 1 adet noter kağıdı ile birlikte bizleri temsil hakkını vererek hayati önem taşıyan avukatların değeri günümüzde zayıflatılmaya çalışılıyor gibi görünmekte…

Aslında sürdürdükleri iş, avukatlar günü kutlama mesajları ile kısaca geçiştirilmeyecek bir meslektir, Avukatlık çok kutsal bir meslek. Çoğu insan avukatlara olusuz biçimde ; yalancı, hırsız gibi kötü ithamlar ile yaklaşıyor olsa da onlara sorduğunuzda çocuklarının avukat olmasını isterler. Çünkü aslında avukatlık onların da imrendikleri bir meslektir. Çamur atmak için söyledikleri bu haksız sözleri belki büyüyünce avukat olan çocukları da duyacaktır sayelerinde.

 

Türkiye’nin en köklü Avukatlık Bürolarından Pazarbaşı Hukuk Bürosu ortağı saygı değer Av.Berna hanıma bu özel durumun nereden kaynaklandığını ve yorumunu sorduk. Cevabı; “İlkokulda okurken 5 alınca ben aldım, 1 alınca öğretmen verdi mantığı, davayı kazanınca ben kazandım, kaybedince avukat kaybetti dedirten aslında değerini bilemediğimiz bir meslektir avukatlık.” diyor sayın Avukat Berna hanım.

Avukatlar olmasaydı,  her güç sahibi veya her devlet dairesi ne emrederse onu yapmak zorunda kalacaktır. Hakime haklarımızı ifade etmekte olan gerçekleri söyleyemeyecek veya söylemekte büyük zorluk yaşayacaktık. Yargıç da hukuki konuyu en fazla 1 dakikada özetleyebilen avukatı dinlemek yerine biz vatandaşları çok uzun süreler dinlemek zorunda kalmaları ardından ne demek istediğimizi anlayacak, günde en fazla 3-5 duruşma yapılabilecek ve adalet mekanizması tıkanacaktı. Hukuk blog sitesindeki Önleyici hukuk, Dava hukuku ve İçtihat hukuku makalede belirtildiği gibi önleyici hukuk sayesinde başımıza bir dert gelmeden, bundan kurtulamayacaktık. Avukatın faydaları saymakla bitmez. Onlar bizlerin hakkını savunan, aslında doktorlar gibi Hipokrat yemini yani  diğer deyişle avukatlık yemini eden meslek erbabıdırlar.

Hak ve hukukumuzu koruyan gerek erkek ve gerekse kadın avukatların, avukatlar gününü kutluyoruz.
Tavsiyemiz avukatınız varsa ona “avukatlar günü kutlama mesajları” göndermeniz, yok ise Hukuki.net sitesine üye olarak güzel dileklerinizi tüm avukatlara iletilmek üzere yazmanızdır.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Reklam

Güzel günler dileriz

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.