Kot nasıl alınır nasıl kullanılır

Kot Pantolon Satın Alma Rehberi

Her tarza uyan ve zamanı olmayan bir alt giyimdir Jean pantolon. Günümüzde farklı renk , kesim ve materyallerle üretilen halk arasında kot pantolon olarak bilinen jeanler her zaman kadınlar için hayat kurtaran pratik bir gardırop efendisidir. Eğer bütçenize ve  stilinize uygun doğru  olan Jean pantolonu bulursanız bunu uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kadın sitesi moda bölümünde” yeni bir kot pantolon satın almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?” yazımızı sizinle paylaşıyoruz…

 

Kot Pantolon Nasıl Seçilmeli

Kot pantolon alırken dikkat edilmesi gerekenler
jean-pantolon-satin-alma-ve-kullanma-tuyolari-2

Jean Her stile uyarlanabilir. Ama dikkat etmeniz gereken şeyler var !

Kot pantolonlar sadece kadınların değil erkeklerinde dolaplarının vazgeçilmezleri arasındadır.

Eskiden sadece mavi tonları ile üretilen Jean pantolonlar günümüzde her zevke ve moda akımına uygun farklı renklerde üretilmektedir. Bu da kullanım alanlarını iyice genişletmiştir.

Jean pantolonlar ile İster deri ceket altına, ister mont altına herhangi bir süveter, yada gömlekçe kombin yapılarak her alanda kolayca kullanabileceğimiz ; spor, bohem ve şık, pratik  çözümler ile istediğiniz yada modunuzun stilini kolayca oluşturabilirsiniz.

Bu stilleri oluşturmak için bilmeniz gereken bazı kurallar var. Doğru parçaları kombinlemek, vücut tipinize uygun olan kot pantolonu  bulmak, doğru kumaş ve kesime sahip kot pantolonu giymek gibi. Uzun yıllar giyme şansı olan bu pantolonu alırken aslında oldukça seçici olmamızda fayda var. Peki, yeni bir kot pantolon almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

  • Tüm Jean Markalarını Araştırmalısınız:

Her kot markasının kesimi, kullandığı kot kumaşı, şekli ve hatta beden ölçüleri bile farklı olabiliyor. İşte bu durum da beğenmediğiniz bir marka da ki model üzerinize şıp diye oturabilir. Zaten ilerleyen zaman içerisinde bir veya birkaç marka sizin için öne çıkacaktır. Ancak bu seçimi yaparken kot pantolonunuzun yıpranma süresini yani dayanıklılığını da göz önünde bulundurmalısınız. İyi olarak düşünülen ünlü bir marka ve pahalı olan marka her zaman en iyisi demek değildir. Birkaç yıkama ardından dikişleri atan, rengi değişen ya da kumaşı eriyen bir pantolon sizin mutsuz olmanıza neden olabilir…

 

  • Kot Pantolonun Vücut Ölçünüze Uygun Olması:

Aslında stil sahibi bir kadının en önemli kuralıdır beden ölçülerine göre giyinmek. Zayıflarım diyerek bir küçük bedeni alıp içine girmeye asla çalışmayın. Kot pantolon alırken bel ölçüsü çok önemlidir. Eğer vücuda tam olarak oturan, skinny Jean adı verilen pantolonlardan satın alacaksanız ve likralı bir kot kumaşına sahipseniz bir beden küçük kalıpları tercih edebilirsiniz. Çünkü kot kumaş içerisindeki streç lifler üzerinize giydikçe ve zaman geçtikçe yıpranarak pantolonun bollaşmasına sebep olur. Ancak günlük kullanım için içinde rahat edeceğiniz bir kot modeli tercih edecekseniz belinin tam bel oyuntusunda olmasına özen göstermelisiniz. Böylelikle vücut proporsiyonunuzu daha doğru şekilde kullanmış olursunuz.

Normal bel, düşük bel veya yüksek bel. Bu modellerin içerisinde zaman zaman kararsız kalabilirsiniz. Ancak sadece bir trendi takip etmek adına bir kot modeli satın alacaksanız iki kere düşünmenizi öneririm.

  • Kot Boyu Ayarlanabilir Olması:

Kotlar üzerinde en kolay oynanabilen paça boylarında yapılabiliyor. Ancak bazı kot pantolon modellerinin de üstünüze giydiğiniz zaman durması gereken bir paça boyu oluyor. Örneğin; Skinny Jean yani dar kot pantolon giyiyorsanız paça boyunuzun bilek kemiğinizde veya hemen üstünde bitmesi gerekir. İspanyol paça kot pantolonlarda ise paça boyunuz ayakkabı topuğunu kapatacak uzunlukta olmalıdır. Eğer uzun boya sahip değilseniz bol paça kotları topuklu ayakkabı ile giymek avantajınız olacaktır…

 

Jean Pantolon kullanırken Dikkat edilmesi gerekenler

Kot Kesimine ve Yıkanmasına Dikkat Etmelisiniz:

Özellikle de vücudunuz da beğenmediğiniz yerleri gizlemek ve siluetinizi doğru şekilde ortaya çıkarmak için tercih edeceğiniz kot kesimi ve kot yıkama şekli oldukça önemlidir. Koyu renk klasik bir kesime sahip ve uzun paçalı kotlar bacaklarınızın daha ince ve daha uzun görünmesine yardımcı olur. Tam tersine boyunuzun daha uzun görünmesini istiyorsanız

Kot Alırken ve Kullanırken Akılınızda Bulunsun;

  • Bol kesimli bir Jean pantolon sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.
  • Düşük bel bir Jean giyiyorsanız mutlaka iç çamaşırınızda düşük bel olmalı.
  • Koyu renk kot pantolonlar her zaman daha şık ve daha zayıf bir görünüm verir.
  • İspanyol paça pantolonların paçaları dizden aşağı doğru bollaşmaya başlamalıdır. İspanyol paça pantolonlar ve paçaların altında görünmeyen yüksek topuklu ayakkabılara yönelebilirsiniz.
  • Eğer kot pantolonların arka cepleri küçük ve yukarıdaysa poponuzu olduğunuzdan daha büyük gösterebilir.

KADIN MODA İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Güzellik dolu günler dilerim.

Zep
Zep

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.