1-mayıs-kutlamalari

İstanbulda 1 Mayıs nerede kutlanacak? 2016 yılı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları Bakırköy Halk Pazarı alanında yapılacak.

Reklam

DİSK Genel Merkezi’nde, 2016 yılı 1 Mayıs kutlamasına ilişkin yapılan basın toplantısında DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, toplantının Bakırköy Halk Pazarında yapılmasına karar verildi. Sadece bu seneye özel olarak burada yapılacak miting alanında artık slogan ve sözler çalışanların…

Daha önce 1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de yapılması teklif edilmişse de bu isteğin İstanbul Valiliğince reddedilmesi üzerine Bakırköy adresi uygun bulundu.

DİSK tarafından yapılan bildiride; “İşçilerin, emekçilerin ve tüm ezilen kesimlerin istemlerini kuvvetli bir şekilde haykırdığımız 1 Mayıs günü kutlamalarını emniyetli bir şekilde yapmayı öncelikli bir görev olarak benimseyen dört emek ve meslek örgütü olarak, bu seneye özgü olmak üzere kutlamaları İstanbul’daki Bakırköy Halk Pazarı yerleşkesinde yapmaya karar verdik.” beyanatı verildi.

1 Mayıs günü nedir?

1 Mayıs 2016 tarihinde gösterilerinin yapılacağı İstanbul, Bakırköy Halk Pazarı nerede (adresi ve harita bilgisi) :

Benzer yazılar

3 yorum var: “İstanbul’da 1 Mayıs Nerede Kutlanacak (2016)

  1. 1 Mayıs işçi bayramı 2016 senesinde Bakırköy Halk Pazarı (Adliye yanı) adresinde kutlanacak. Neden taksimde değil de bakırköyde bilen var mı? Alan pek büyük değil, kalabalık sığar mı bilmiyorum. Yüzlerce slogan veya 1 mayıs sözleri söyleyebilirim ama ne olursa olsun 1 mayıs emekçi, çalışan ve işçilerin bayramı olduğundan, tüm çalışanların bayramı kutlu olsun.

  2. İstanbulda 1 mayıs 2016 nerede kutlanacak diye merak etmiştim. Tüm çalışanlar ve işçiler adına cevap için teşekkürler. Haydi işçi-memur bakırköye…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.