isiltili-bir-cilt-cin-karbon-peeling-1

Işıltılı Bir Cilt İçin Ne yapmalı ?

Hepimiz pürüzsüz , diri ve parlak bir cildimiz olmasını isteriz. Zaman ve çevre olumsuzlukları sürekli olarak cildimizi hırpalar ve bir süre sonra istemediğimiz bir yüz derisi canımızı sıkmaya başlar . Makyaj ile her ne kadar bu sorunun üstesinden gelmeye çalışsakta sorunlar bu makyaj için kullandığımız malzemeler ile günden güne artar ve daha çok canımızı sıkar.

Bugün Cildi onaran ve güzelleştiren bir seçenek olan karbon Peeling ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum..

Karbon Peeling ile pürüzler gider, ışıltılı parlak bir cilde kavuşmak mümkün!

isiltili-bir-cilt-cin-karbon-peeling-2
isiltili-bir-cilt-cin-karbon-peeling-2

Karbon Peeling veya diğer adı ile PTS, çok özel teknolojiye sahip bir lazer ile güneşli aylarda bile güvenle uygulanabilen bir lazer yöntemidir. Cildi soyma ve alttan taze yeni cilt getirme, kolajen tabakasını canlandırma olan peeling sadece kışın yapılabiliyor ve güneşten korunmak gerekiyordu. Karbon Peeling ise yazın da uygulanabiliyor ve yazın oluşan lekelerden kısa sürede kurtarıyor. Aknesiz, lekesiz, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak ya da kalıcı dövmeden kurtulmak için ayrı ayrı bakım ve tedavi yöntemi uygulamaktansa Karbon Peeling ile kısa sürede kalıcı çözüme ulaşmak gayet mümkün.

Lazerle Karbon Peeling, diğer adıyla lazer toning uygulaması, spektra özellikli ‘Q Switch nd:yag’ lazerlerle karbon losyonunun birlikte kullanımıyla yapılan bir cilt yenileme tedavisidir.

Uygulama öncesi cilde karbon losyon sürülür, 5-10 dakika beklenir. Ardından spektra lazer atışlarıyla ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir. Bu etkiye, ‘birinci dereceden biyokimyasal termal etki’ denilmektedir. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılır. Cilde gençliğini veren kolajen üretimi tetiklenir. Artan kolajen üretimiyle cilt canlanır. Karbon peeling, cilt yenileme, anti aging, akne tedavisi, geniş gözeneklerin tedavisi, pürüzlerin giderilebilmesi, cildin aydınlık ve parlak olması için uygulanabilmektedir. Özel bir gün öncesi cildinin parlak ve canlı olmasını arzulayan kişilerde uygulatabilmektedir. Uygulama tek seans yapılabildiği gibi tedavi amaçlı olarak 10 gün aralıklarla mevcut probleme göre 4-6 seans önerilmektedir.

isiltili-bir-cilt-cin-karbon-peeling-3
isiltili-bir-cilt-cin-karbon-peeling-3

Türkiye’de hiçbir peeling uygulaması yaz^aylarında olmamalı. Sonrasında güneşe çıkılamayacağı için bu tarz uygulamalar kış mevsiminde gerçekleşir. Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan Karbon Peeling, yazın da rahatlıkla uygulanabiliyor, bu özellik sadece Karbon Peeling’de bulunuyor. Uygulamanın hemen ardından bir güneş koruyucu kullanarak rahatlıkla güneşe çıkılabiliyor.

Uzmanlar karbon peeling yönteminin klasik cilt soyma ve alttan taze yeni cilt getirme, kolejen tabakasını canlandırma işlemleriyle benzerlik gösterdiğini, ancak çok daha kolay, ağrısız ve kalıcı sonuçlar sağladığını belirtmekteler.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Güzel yüzünüz ile ışık saçtığınız mutlu bir gün diliyorum.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.