İş yaşamında hayatı kolaylaştıracak öneriler

İş hayatı artık biz kadınların da aktif biçimde gelir sahibi olmak amacıyla içerisinde Etkin biçimde yer aldığı bir alan. İş yaşamınızda hayatı kolaylaştırmak ve hızlı ilerlemek yada olduğu yerde sayarak sıkıntılar yaşamak sizin elinizde . Kadın sitesi tavsiyeler bölümünde ” İş yaşamı için önemli öneriler ” yazısına yer veriyoruz…

 

Kadınlara iş hayatı tüyoları

Sizler de iş hayatında zorlanan sürekli olarak çok fazla yorulan kadınlardan mısınız? O zaman bugün sizlere vereceğimiz tavsiyeleri uygulayarak çok daha rahat bir iş yaşamına sahip olabilir ve kariyerinizde çok daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

Aşağıda sizlere vereceğimiz iş hayatı ipuçları mücbir durumları içermemektedir. Yani mutlu olmadığınız bir işi yapıyorsanız yaptığınız işi sevmiyorsanız mobbinge maruz kalıyorsanız veya sıhhi şartlar sağlığınızı tehdit ediyorsa hiç üsteleme den işinizi değiştirmenizi öneriyoruz aşağıdaki sizlere bulunacağınız tavsiyeler Sizin için geçerli değildir. Sağlığınız mutluluğunuz ve huzurunuz her şeyden önemlidir…

 

  • Başkalarının yaptıklarını izlemekten vazgeçin.

İşyerinizde başka birinin sizden daha az ve hatta daha çok iş yaptığını veya işini Yapıp yapmadığını incelemekten vazgeçin. Bu hem işinize odaklanmanızı engelleyecek ve Zaman kaybına yol açacak hem de Uyumsuz 1 kişilik olarak görünmenize neden olacaktır…

 

  • Öncelikli işleriniz ile süreli işlerinizin mutlaka doğru planlayın.
is-yasaminizda-hayatinizi-kolaylastiracak-oneriler-işinizi-iş-yerinde-bitirin

Acil işler ve zaman kısıtlı işler öncelikli olarak yapmanız gereken lerdir. Süreli işler ise ileriki zamanı planlanan işleri ifade eder

ilk yapmanız gereken acil işler ve zaman kısıtlı işlerdir. Süreli işleri için teknolojik aletler evde kullanmayı hatırlatıcılar ile kendinizi uyarmayı asla unutmayın.

  • İşinize asla ertelemeyin

Herhangi bir sebepten dolayı yapmanız gereken özellikle kısa süren işlerinizi asla ertelemeyin. Bu küçük görünen işlerin birikerek çok büyük hale gelmesine ve çok fazla zaman harcamanıza neden olur. Özellikle bu durum fazla mesaiye kalmanıza evde çalışmanıza ve dolayısıyla sosyal hayatınızın olumsuz etkilenmesine neden olur…

 

  • Önce kendi görev tanımınız içerisindeki işleri yapmalısınız.
is-yasaminizda-hayatinizi-kolaylastiracak-oneriler-once-kendi-isinizi-yapin

Öncelikli olarak iş yerinde size tanımlanmış olan işleri bitir melisiniz bu işler bitmeden asla başkalarının görev tanımı içerisinde yer alan işleri Rica etseler dahi Kendi işiniz bitmeden yapmamalısınız. Aksi takdirde kendi işlerinizin uzamasına neden olursunuz Bu da işveren tarafından veya üst kaleminize yer alan yönetici tarafından zincir en zayıf halkası olarak görünmenize neden olur. Aynı zamanda açığını kapattığınız kişi sizden daha fazla değer görür…

 

  • Hakkımızı ararken kesinlikle kavga etmeyin.

Mutlaka ki haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz zamanlar veya işin doğru yapılması gerektiğini düşündüğünüz zamanlarda bu durumu aksatan kişiler veyahut da işteyişler olabilir. Bu durumu savunurken sesinizi yükseltmek lan hakaret etmekten kesinlikle uzak durmalısınız.

Konuyu tartışmayın demiyor ki tabii ki doğru bildiğinizi söylemelisiniz fakat bunu gerekçeleri doğru bir biçimde ve kontrollü şekilde Makul bir tartışma şeklinde gerçekleştirmeniz.

Aksi takdirde haklıyken haksız konuma düşebilirsiniz.

  • Özel yaşamınızı asla işyeri sınırları içerisinde sokmayın
is-yasaminizda-hayatinizi-kolaylastiracak-oneriler-ozel-yasaminizi-ise-tasimayin

İş hayatınız ile sosyal hayatınız tamamı ile bambaşka şeylerdir. İş yerinde sarı ne kadar samimi bir ortam olsa bile kesinlikle iş yaşamınız içerisinde özel yaşamanızı taşımamanın öneriyoruz.

Yaptığınız iş her ne kadar doğru olursa olsun iş yerinde birlikte çalıştığınız insanların özel yaşamınızı biliyor olması gereğinden fazla yakınlık kurulmasına Bu da doğal arkadaşlık çatışmalarının iş yaşamı içerisinde meydana gelmesinin yolunu açacaktır.

“İŞ YERİNİZDE TELEFON VEYA BİLGİSAYAR İLE ÖZEL YAŞANTINIZDAKİ KİŞİLERLE İLETİŞİMİNİZİ EN AZA İNDİRİN VE ÖZEL HAYATINIZDAKİ İNSANLARIN ÇALIŞIYOR OLMA DURUMUNUZA SAYGIYI OLUŞTURUN ! ,AYNI ŞEKİLDE ÖZEL YAŞAMINIZA DA İŞ YAŞAMINI TAŞIRMAYIN”

Aksi taktirde Bu uzun vadede kaçınılmaz huzursuz bir duruma yol açar…

 

  • Yazılı kayıtlara dikkat

İş yerinde yazışmalar çok önemlidir. Şifahen söylenmiş olan sözler üzerine iş yapmak hem Sizi hem de görevinizi risk altına alır.

Teknolojik imkanların gelişmesi hayatımıza mailleri sokmuş durumda. Yapacağınız iş emirleri ne yapılması gereken işlerin sırasını ilgili kişilere mutlaka yazılı olarak iletin , ve size gelen yazılı bildirimleri dikkatli biçimde atlamadan takip edin ve okundu iletilerini cevap maillerini doğru bir dilde mutlaka isteyin.

Bu olası sorumluluk riskini ortadan kaldıracak ve aynı zamanda işlerin unutulmasının önüne geçerek zamanında yerine getirilmesini sağlayacaktır…

 

  • Mollalara dikkat !

Işyerinde çok fazla mola vermek işleri bölüp Ak satabileceği ve bu durum işlerin olması gereken zamanını sekte uzatabilecek gibi, aynı zamanda hiç ara vermeden Çalışmak da verimliliğinizi azaltacaktır.

Dolayısıyla makus sürelerde dinlenin Fakat bu mollaları çok sık Ve hatta çok uzun yaparak görevlerinizi aksatmayın…

 

  • Giyiminize dikkat etmelisiniz
is-yasaminizda-hayatinizi-kolaylastiracak-oneriler-giyiminize-dikkat-edin

Yaptığınız iş her ne olursa olsun o işe uygun olan giyimi tercih etmelisiniz.

Çok prezentabl veyahutta beden işiyle çalışıyorsanız çok rahat kıyafetler olabilir bu Kıyafetlerde Tabii ki kendi iş modanızı yaratabilirsiniz fakat özel yaşamda giydiğiniz kıyafetlerin her zaman iş yaşamınıza uyum sağlamaya bileceğini unutmayın.

Yaptığınız işin türüne göre uzun saatler içerisinde rahat edebileceğiniz ve iş ortamına uygun bir giyim tarzı tercih etmeniz hem Bir iş kadını olarak görünmenize yardımcı olacak hem de daha rahat ve verimli çalışmanıza yardımcı olacaktır.

İŞ YERİNDE GÜZEL GİYİM YAZIMIZI MUTLAKA OKUYUN

ve

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Mutlu bir iş yaşamı diliyoruz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.